Ювал Ной Харарі: комп’ютерні ігри стануть сенсом життя непотрібного для економіки соціального класу

Ювал Ной Харарі — ізраїльський історик, чия науково-популярна монографія «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього» стала міжнародним бестселером. Її перекладено майже на 30 мов.

Тутка намагається тримати вас в курсі всіх сучасних течій та напрямів, і ми знову не могли обійти увагою цього відомого мислителя сучасності. Сьогодні автор розмірковує над найбільшою глобальною проблемою, яка загрожує людству в майбутньому — відсутність зайнятості й почуття задоволення.

Як аналізує Ювал, на зміну епохи homo sapiens прийде ера роботів (так він висловився в інтерв’ю видання the Guardian). Майбутні професії, такі як віртуальний дизайнер, будуть дуже популярними. Та чи зможе їх опанувати 40-річний вчитель старої муштри чи рієлтор, — запитує нас і себе філософ.

Читайте також: 8 простих вправ для мозку, які помітно змінять ваше життя

Та навіть якщо й представники старих професій зможуть акліматизуватися в новому соціумі, він буде постійно змінюватися. І такий працівник змушений буде перемінювати себе заново, підлаштовуватися під гнучку і мінливу систему. Прийдешня дійсність матиме найпершу мету — створити такі професії, з якими люди впораються краще від алгоритмів.

До 2050-го року сформується непотрібний робочий клас, представники якого не те що не зможуть знайти собі роботу — вони будуть нездатні до неї взагалі.

Капіталізація суспільства не дасть їм перетворитися в безхатьків, і буде виплачувати їм соціальну допомогу. Харарі певний: людство завтрашнього дня страждатиме від відсутності зайнятості та задоволення життям, а така ситуація прямо веде до божевілля.

Ювал

Історик з Ізраїлю певний: “Наступних 50 років люди будуть захоплюватися віртуальним, а не реальним світом. Там вони знаходитимуть справжні емоції — реальна дійсність не задовольнятиме їх потреб”.

Ця сумна тенденція спостерігається і зараз: як сигналізують американські економісти, за останній рік 22% американців без вищої освіти жодного дня не працювали!!! Тобто, люди вже від сьогодні поринають у несправжню реальність.

Такий спосіб життя стане для населення певним видом життя, релігією. Концепт роботи як способу самореалізації потрохи зникне.

Ювал Ной у своїй книзі: “Homo Deus: Коротка історія завтрашнього дня” висуває гіпотезу, що в майбутньому панівною релігією стане датаїзм, де людина схилятиметься перед цифровим світом.

Як гадаєте, чи слушні передбачення “технологічного Нострадамуса”? Цікаві ваші думки.

ТУТКА - Відпочивай корисно
Ювал Ной Харарі: комп’ютерні ігри стануть сенсом життя непотрібного для економіки соціального класу