8 простих вправ для мозку, які помітно змінять ваше життя

Велику частину часу день у день люди виконують одні й ті ж дії, до яких мозок врешті звикає і розслабляється. Але для того, щоб тримати його в тонусі, його необхідно тренувати, подібно до того, як ми тренуємо своє тіло.

Тутка вивчив цю тему докладніше і відібрав найпростіші, але при цьому цікаві вправи, які легко можна проробляти кожен день, щоб вже через короткий час помітити позитивні зміни в роботі пам’яті, швидкості реакції та мислення. А вкінці на вас чекає крутий бонус — найпростіший науково обґрунтований спосіб знизити рівень стресу, для якого потрібні лиш кілька хвилин вільного часу і власні долоні.

8. Здійснюйте дії не домінантною рукою

мозок

Почати можна, наприклад, з чищення зубів, помішування кави, споживання їжі й так далі. Ця вправа задіє частини мозку, які зазвичай знаходяться в розслабленому стані, а отже, відіграє значну роль у підвищенні пластичності розуму. До того ж згідно з дослідженнями, така практика підвищує рівень самоконтролю та робить людину менш агресивною.

Читайте також: Нейробіолог розповів, як можна омолодити свій мозок за допомогою 9 звичок

7. Розрізнена координація рухів

Складніший варіант вправи, яка врешті гармонізує роботу двох півкуль, — це розрізнена координація рухів. Малювання вісімок обома руками в різні боки або вправи на пальці, при яких протилежні дії відбуваються одночасно, прекрасно тренують мозок, роблять вас більш зосередженим і дають змогу легше впоратися з психічним навантаженням.

6. Поміняйтеся місцями за столом з домашніми

мозок

Найчастіше за кожним членом сім’ї буває закріплене конкретне місце. Але для мозку важливі нові враження та відчуття. Спробуйте помінятися місцями, щоб поглянути на все з нової точки зору. Практикувати такий підхід можна продовжити в гостях, на роботі або ускладнювати його, наприклад почавши добиратися до будинку/роботи новими шляхами, роблячи щось із заплющеними очима або вибираючи нові рецепти на вечерю замість звичних.

5. Переверніть годинник на руці догори дриґом (буквально)

мозок

Коли ви дивитеся на знайомі предмети, мозок швидко ідентифікує їх за допомогою візуальної пам’яті й таким чином може швидко переводить увагу з одного об’єкту на інший. Спробуйте одягнути годинник на зап’ясті догори дригом, тоді для визначення часу мозку доведеться інтерпретувати форму, колір і положення по-новому — іншими словами, загострити увагу.

4. Зіграйте в гру «10 предметів»

мозок

Не менш позитивно на мозку позначається пошук альтернатив — можна, наприклад, використовувати синоніми замість звичних слів в повсякденній мові чи ж зіграти в асоціації. Грати можна як самостійно, так і в компанії, а суть проста: потрібно назвати 10 предметів, які нагадують зовнішніми властивостями загадану річ. Наприклад, ноутбук може бути схожим на скриньку, вафельницю, папку, розкладачку і так далі.

3. Почніть сперечатися з людьми

Йдеться зовсім не про примхливість, а швидше про вибір співрозмовників «підвищеної складності». Наш мозок досить ледачий за своєю природою, саме тому, стикаючись з протилежною думкою, люди часом моментально від неї відхрещуються, навіть не намагаючись вступити в діалог, щоб не витрачати енергію на обмірковування аргументів. Але якщо ви припините лінуватися і почнете вести запеклі дискусії, пізніше ви з подивом виявите, як багато нових ідей буде спадати вам на думку і наскільки підвищиться ваша сила переконання.

2. Математична вправа «Додай 3, відніми 7»

мозок

Робота з цифрами, звичайно ж, чинить найсильніший вплив на когнітивні здібності, адже одночасно підключає логіку, концентрацію і пам’ять. Вправа «Додай 3, відніми 7» полягає в такому: потрібно вибрати 3-значне число, додати до нього 3 і відняти 7. З одержаною цифрою потрібно повторити процес знову, і так — не менше 5 разів. Насправді вибір чисел залежить тільки від вас і бажаного рівня складності, тому замість 3 і 7 можна почати з чого завгодно.

1. Медитація під звуки метроному

На відміну від звичайної медитації, медитація під звуки метроному, крім того, що очевидно заспокоює і гармонізує внутрішні процеси, є чудовою вправою на концентрацію. Увімкніть на метрономі найповільнішу швидкість та постарайтеся клацати пальцем йому в такт, ні на що не відволікаючись.

Бонус: робіть пальмінг, коли відчуваєте стрес

Інстинктивне бажання закрити обличчя руками під час втоми або нервового напруження, виявляється, природний захисний механізм психіки. Як відомо, існує 5 основних типів мозкових хвиль. Одні з найбільш примітних в нашому контексті, згідно з дослідженнями, це — альфа-хвилі, адже саме їх активність відповідає за медитацію і відпочинок, знижує рівень стресу та допомагає заспокоїтися.

Альфа-хвилі блокуються за підвищеної зосередженості та розумової активності, зате найбільшу амплітуду мають саме при заплющених очах або в затемненому приміщенні. Тому наступного разу, коли вам захочеться схопитися за голову, краще спробуйте зігріти долоні та прикрити ними очі на декілька хвилин.

Може, ви вже колись пробували тренувати мозок? Розкажіть, які зміни ви відчули завдяки вправам?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
8 простих вправ для мозку, які помітно змінять ваше життя