10 популярних товарів до того, як вони потрапили на полиці крамниць

Виявляється, сировина для Coca-Cola зовсім не схожа на напій, який ми купуємо у магазині. І таких продуктів, які виробляють із невідомих нам інгредієнтів, відомо чимало. Наприклад, лак для нігтів до виробничої обробки нагадує шмат вати, а в лава лампі плаває парафін.

Ми в Тутка любимо проводити розслідування та знаходити відповіді на найпоширеніші питання, і сьогодні ми вирішили поділитися тим, що дізналися про продукти та предмети, які є вдома у багатьох з нас.

1. Лак для нігтів

продуктів

Відомі косметичні засоби, які налічують багатовікову історію, але це не стосується лаку для нігтів. Його винайшли у XX столітті. У Стародавньому Єгипті нігті фарбували хною, і це зовсім не те саме, що сучасні лаки.

Виробники лаків використовують різні інгредієнти та хімікати, але один із них залишається незмінним: нітроцелюлоза. Вона пухка і зовні нагадує целюлозне волокно чи вату.

2. Жуйка

Люди в різних частинах світу використовували прототип жувальної гумки, щоб освіжити порожнину рота або тимчасово позбутися спраги. Тоді її виготовляли із бджолиного воску, ароматних гілочок чи смоли.

Для виробництва сучасних жуйок використовують натуральний латекс, який видобувають із дерев. До таких продуктів відносяться, наприклад, чикл (сік саподіли), смола джелутонга, соснова каніфоль, гутаперча. Соки, які збирають зі стовбурів дерев, на вигляд нагадують молоко.

Читайте також: Хімік-технолог просто та зрозуміло пояснює, чому хімія в продуктах не така страшна, як її малюють

3. Щітки

Люди по всьому світу купують приблизно 1 мільйон пластикових пляшок за хвилину, і така статистика непокоїть, адже цей показник дуже поганий для нашої планети. Ось чому так важливо знаходити корисні та практичні способи утилізації пластику.

Нині серед різних типів щіток для збирання можна знайти й такі, які виготовлені з переробленої ПЕТ-тари. Це і є один із креативних способів вторинного використання пластику, який допомагає захистити довкілля.

4. Мускатний горіх

Мускатний горіх – спеція із сильним ароматом, яка використовується у різних кухнях. Деякі страви неможливо без неї уявити. Без мускатного горіха навіть такі звичайні страви, як макарони, здаються іншими на смак. А він до того ж виглядає зовсім по-іншому, як потрапить на полиці магазину.

Цей горіх росте на Островах прянощів і тропічних островах Південно-Східної Азії. Він росте на деревах, ядро вкрите червоною шкіркою та шкаралупою. Коли горіх дозріває, шкаралупа тріскається і падає на землю або її розкривають і шкірку видаляють.

5. Картопляні чипси

продуктів

Картопляні чипси – один з найпопулярніших снеків саме завдяки тому, що бувають різних смаків. Вони виглядають як картопляні скибочки, але це не так. Щоб зробити картопляні чипси, більшість виробників змішують воду, картопляні пластівці та кукурудзяний крохмаль.

Після цього з маси формується тісто та за допомогою форми вирізаються чипси. Далі іде процес обсмажування, який займає лише 11 секунд. Після того, як з чипсів стече зайва олія, їх приправляють спеціями, упаковують та відвозять в магазини.

6. Лава лампа

З моменту винаходу (на початку 1960-х) продали мільйони таких ламп. У багатьох із нас ці предмети декору є вдома.

Чари лава лампи забезпечують інгредієнти, що містяться в ній. І хоча точні пропорції цих інгредієнтів тримаються в секреті, два з них нам відомі напевно – це парафін і олія. Олія нагріває парафін, який починає повільно підійматися, а потім, коли остигає, опускається. Цим пояснюється рух парафіну.

7. Дзеркало

продуктів

Дзеркала були винайдені приблизно 8 000 років тому, а сьогодні нам важко уявити без них своє життя. І хоча древні дзеркала не мали настільки досконалих оптичних властивостей, як сучасні, для свого часу вони були дуже якісними.

Сучасний спосіб виготовлення дзеркал дуже простий. За основу беруть скло і наносять на нього різні типи покриттів, що відбивають. Так роблять тому, що покриття одного типу не може міцно закріпитися на склі самостійно.

8. Великий бутель для води

продуктів

Пластикові пляшки зручніші та безпечніші за скляні. Вони не б’ються, тому більшість рідин, таких як різні газування та води, продаються у пластиковій тарі.

Ми знаємо кілька видів пластиків, з яких виробники виготовляють пляшки. Але початковий розмір їхньої продукції зовсім не такий, як ви можете побачити в магазині. Навіть величезні пляшки для води виглядають спочатку як маленькі циліндри, які потім нагрівають і видувають у форму всім нам знайомих пляшок.

9. Coca-Cola

продуктів

Через свій характерний смак Coca-Cola стала одним з найпопулярніших напоїв у світі. Насправді оригінальний рецепт, завдяки якому з’явився цей відомий смак, відомий лише двом людям. Їм не можна разом подорожувати, а сам рецепт знаходиться у безпечному сховищі.

Нам відомий один інгредієнт, який відповідає за кофеїн у напої – це горіх кола, на його честь газований напій і отримав свою назву. Цей горіх росте у Західній Африці, його вирощували багато цивілізацій. Колу завезли до Європи близько 1500 року, а до кінця ХІХ століття горіх почали додавати до багатьох продуктів.

10. Кеш’ю

продуктів

Завдяки низькому вмісту цукру і високому – рослинного протеїну, клітковини та рослинних жирів кеш’ю підходить для різних дієт. Разом з тим, ці горіхи смачні та їх можна додавати до різних страв — як других, так і десертів.

Однак коштують вони недешево, і на те є вагома причина. Перш ніж кеш’ю потрапить на полицю супермаркету, він має пройти тривалий процес. Шкаралупа, яка покриває горіх, є отруйною, тому виробники піддають його багатоетапній обробці, щоб зробити їстівним.

Що з нашого списку найбільше здивувало вас? Яку газовану водичку ви купуєте частіше за інших? Ви знаєте ще продукти чи товари, які виглядають зовсім не так до того, як потрапляють до супермаркету?

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 популярних товарів до того, як вони потрапили на полиці крамниць