Чи мусить червона машина пропустити старий трамвай

Поведінка водіїв залежить від ситуації на дорозі та від того, на якому виді транспортного засобу вони пересуваються. Найближчим часом планую піти на навчання в автошколу, тому вже сьогодні цікавлюся всім, що пов’язане з правилами руху. Недавно спитала чоловіка: «Чи треба водієві автомобіля на дорозі пропускати трамвай?»

А він спершу сказав: «Звичайно, так! Автомобіль зобов’язаний поступитися дорогою трамваю». А потім, подумавши пару секунд, додав: «Постривай, все залежить від того, якою вони їдуть дорогою і від дорожніх знаків. Але є тут свої винятки, що регулюються правилами дорожнього руху».

Сьогодні редакція Тутка відповість на запитання: чи повинен водій червоного авто пропустити трамвай. Важливе правило дорожнього руху!

Поведінка водіїв

Здебільшого на перехрестях, що регулюються сигналами світлофорів, перевагу мають рейкові транспортні засоби, тобто ті ж трамваї. Зверніть увагу на фразу «здебільшого». Здебільшого, але не завжди, як, на жаль, думає велика кількість водіїв. Вони поступаються дорогою будь-яким міським транспортним засобам, остерігаючись заробити штраф та забуваючи про правила дорожнього руху.

Так, на нерегульованих перехрестях, якщо одночасно спалахує зелене світло світлофора і для автомобіля, і для трамвая, то останній має перевагу незалежно від напрямку його руху, і йому потрібно поступитися дорогою.
А ось на нерегульованих перехрестях, де є головна та другорядна дороги, як у випадку з червоним автомобілем на малюнку, є свої особливості. Ще раз розгляньте картинку. Ми бачимо червоний автомобіль з причепом, трамвай та вантажівку. Хто ж першим із них має проїхати?

Читайте також: Приємна гімнастика, щоб мозок запрацював на повну силу

Поглянули? Які версії?

дорожнього руху

Тепер перейдімо до розшифрування!

Червона машина та вантажівка їдуть головною дорогою, а трамвай другорядною. Автомобіль червоного кольору з причепом на головній дорозі повинен повернути ліворуч. Водій сповіщає про це увімкненим лівим сигналом повороту. Вантажівка теж знаходиться зараз на головній та повертає на другорядну смугу.

Завадити повороту червоної машини може трамвай. Хто ж із них має їхати першим? Подумаймо разом!
Рішення у цій ситуації треба шукати у правилах дорожнього руху. Там 13.4 чорним по білому написано, що будь-які транспортні засоби, що рухаються другорядною дорогою, зобов’язані пропускати транспорт, що рухається головною дорогою.

І це правило стосується як автомобілів, і громадських видів транспорту. Тут усі однакові: і тролейбуси, і трамваї, і особисті автомобілі.

А от якщо і трамвай, і машина їхатимуть головною дорогою, то перевага в першості руху має бути у трамвая.
Пункт 13.11 правил дорожнього руху вказує, що в такому випадку трамвай має пріоритет незалежно від напрямку руху!

дорожнього руху

Звісно, у трамваїв свої правила. (У них навіть свої світлофори!) Але якщо йде мова про рух на нерегульованих перехрестях, то тут все залежить від того, хто їде головною дорогою, а хто другорядною. Ну і від дорожніх знаків, звичайно ж.

Насамкінець знову хочеться відзначити, що поведінка водіїв автомобіля має насамперед регулюватися правилами дорожнього руху й нічим більше. Якщо орієнтуватися за дорожньою розміткою з певних причин неможливо, то завжди треба звертати увагу на дорожні знаки.

А як ви відповіли на запитання: “Чи мусить червона машина пропустити трамвай?”

ТУТКА - Відпочивай корисно
Чи мусить червона машина пропустити старий трамвай