Приємна гімнастика, щоб мозок запрацював на повну силу

Розв’язувати різні головоломки цікаво та корисно. Така гімнастика для розуму необхідна кожній людині, незалежно від того, скільки їй років і чим вона заробляє собі на життя. Адже тримати мозок у чудовій формі не менш важливо, ніж тренувати м’язи рук, ніг чи пресу.

І сьогодні редакція Тутка пропонує кілька цікавих, але несхожих одна на одну головоломок. А тому для розв’язання кожної треба буде використовувати різні техніки. Це допоможе не лише потренувати мозок, але також зрозуміти свої сильні та слабкі сторони, щоб подальша робота над собою давала ще більше користі.

Гімнастика для мозку

1. У першому завданні треба розібратися із послідовністю чисел. Відомі перші чотири числа, а ось останнє ще треба знайти. Потрібно буде з’ясувати, яка закономірність тут прихована, щоб замість знаку питання вписати правильне число.

гімнастика

2. Далі пропонуємо вже тест на увагу, де треба буде дуже швидко переглянути всі знаки «X» на картинці, щоб серед них помітити «Y». Причому ігреків на картинці кілька, і треба максимально швидко їх порахувати. Скільки знаків Y вам вдалося знайти?

гімнастика

Читайте також: Підступний приклад перевірить, як у вас в школі було з математикою

3. Спробуйте розгадати всі ребуси, які бачите нижче. Дитині такі завдання особливо корисні, адже вони розширюють світогляд, збільшують словниковий запас і тренують мислення. Але й дорослій людині буде не зайвим вирішити пару-трійку ребусів. Питання лише у складності.

4. Далі спробуйте розібратися із заплутаним математичним завданням. І хоча в умовах сказано, що з такими завданнями в Японії справляються навіть 7-річні школярі, однак у підручниках для наших другокласників ми такого не знайшли. А ви зможете знайти ключ до розгадки?

гімнастика

Підказки та відповіді до завдань

  1. Перед нами числова послідовність, де перше число більше другого на 8, друге більше третього на 4, третє більше четвертого на 2. Як бачимо, ця різниця з кожним новим числом зменшується вдвічі. А тому четверте число має бути більше п’ятого на 1. Тоді замість знаку питання слід вписати 3.
  2. Усього нам вдалося знайти 5 знаків «Y» — у другому, п’ятому, восьмому, дев’ятому та одинадцятому горизонтальних рядах. Можливо, комусь вдасться знайти навіть більше таких знаків?
  3. У першому ребусі «конверт» перетворюється на «концерт». У другому та третьому завданнях отримуємо «гриф» та «екран» відповідно. А в останньому (і найскладнішому з цих ребусів) заховалося слово «груша».
  4. Щоб отримати 18, треба 3 помножити на 6. А щоб отримати 32, варто 4 помножити на 8. Звідси бачимо, що кожне число з лівого боку треба помножити на вдвічі більше, щоб відповідь після знаку рівності була правильною. Тому для розв’язання останнього прикладу 10 треба помножити на 20. Тоді 10 * 20 = 200.

гімнастика

Ось така вийшла гімнастика для розуму. Сподіваємося, ці цікаві завдання припали вам до душі. І якщо так і є, то поділіться своїми відповідями у коментарях.

ТУТКА - Відпочивай корисно
Приємна гімнастика, щоб мозок запрацював на повну силу