12 непомітних деталей у зовнішності, які розкажуть про нас більше від рідної мами

Враження про людину складається з безлічі крихітних деталей, більшість з яких ми навіть не встигаємо усвідомити. Чому хлопець у синій сорочці здається надійнішим, аніж красень у червоній? Що про нас може розповісти любов до кедів? А до підборів? Ось такі нюанси ми вирішили з’ясувати.

Редакція Тутка проглянула праці сучасних вчених, щоб зрозуміти, на що при спілкуванні ми звертаємо увагу насамперед. А наприкінці прихований невеликий бонус, який допоможе визначити, як багато уваги людина приділяє процедурам догляду за собою.

Улюблені кольори розкажуть про характер

характер

Не секрет, що компанії активно використовують кольори, щоб керувати нашими враженнями про них. Кольори можуть не лише впливати на наш настрій, а й розповісти дещо про характер. Вчені провели чимало експериментів на цю тему, і ось що вони з’ясували.

 • Червоний. Його обирають імпульсивні люди, шукачі пригод та гострих відчуттів.
 • Помаранчевий. Свідчить про веселу вдачу та натуру екстраверта.
 • Жовтий. Його обирають люди, налаштовані на позитив. Оптимісти по житті.
 • Синій. Це колір стабільності та надійності.
 • Зелений. Колір практичних та приземлених особистостей.
 • Фіолетовий. Вибір творчих індивідуалістів
 • Рожевий. Означає емоційність та наївність.
 • Білий. Перфекціонізм і спокійна вдача.
 • Чорний. Його люблять серйозні люди, готові йти на ризик.

Здатність червоніти може виявитися корисною

Люди, які в будь-якій ситуації заливаються рум’янцем, часто страждають від цього. Проте здатність червоніти викликає в інших лише позитивні емоції. По-перше, рум’янець неможливо імітувати — він розповідає нам про щирість.

По-друге, червоні щоки збільшують привабливість у власних очах представників протилежної статі. Рум’янець розкаже про сором’язливість, деяку невпевненість і збентеження. Від людини з такими характеристиками потенційний партнер не чекає удару в спину.

Взуття виказує душевний стан свого власника

характер

Психологи з Канзасу кажуть, що взуття може розповісти про вас більше, аніж докладне резюме. Вчені провели опитування серед студентів та з’ясували, що молодь думає про власників того чи іншого взуття. Ось лише кілька результатів:

 • Тривожні особи обирають вузьке взуття. Туфлі таких людей зазвичай нові або просто мають ідеальний вигляд (навіть якщо на вулиці дощ та бруд). Вони хвилюються про свою зовнішність і про те, що подумають про них.
 • Практичне та функціональне взуття свідчить про спокій людини. Вона спокійно виходить у світ у розношених кросівках — зручність для таких людей на першому місці.

Читайте також: 15 особливостей мови людського тіла, які допоможуть нам краще розуміти одне одного

Темперамент чоловіка можна визначити ще в дитинстві

Лікарі навчилися передбачати темперамент чоловіка за його вагою в дитячому віці. Тепер батьки можуть дізнатися, чи стане їхній син ловеласом задовго до того, як дитина навчиться ходити та говорити. А винні в цьому складочки.

Вчені з Північно-Західного університету штату Іллінойс спостерігали за 770 хлопчиками від народження до 22 років і з’ясували, що немовлята, які швидко набирали вагу, у майбутньому мали вищий рівень тестостерону. Крім того, пухкенькі дітки можуть стати зірками спорту.

У всьому винні гормони: швидке збільшення ваги у новонароджених хлопчиків пов’язане із посиленим виробленням статевих гормонів у період статевого дозрівання.

Приховану післяпологову депресію можна виявити за жестами мами

характер

За словами експертів, деякі матусі не хочуть навіть собі зізнатися, наскільки вони втомлені. Психологи виявили спосіб визначити рівень стресу молодої матері. Для цього вони спостерігали за тим, як жінки тримають свою малечу.

З’ясувалося, що мами, які тримають дитину або гойдають ліжечко правою рукою, схильні до стресу та частіше страждають від післяпологової депресії. І навпаки, жінки, які найчастіше носять дитину на лівій руці, емоційно стабільні.

Довгі ноги та високий зріст захищають від діабету

Довгі ноги асоціюються у більшості з нас із модельним бізнесом. А що на цю тему думають лікарі? За статистикою, люди з довгими ногами рідше хворіють на цукровий діабет 2-го типу. Щоправда, на цьому переваги високого зросту для здоров’я закінчуються: у людей зі зростом вищим за середній більше шансів заробити тромбоз кінцівок і переломи через зміщений догори центр важкості.

Ваша манера їжі безпосередньо пов’язана з рисами характеру

характер

За тим, як людина їсть, можна зробити висновок, чи варто з нею зв’язуватися чи краще втікати від неї якомога далі. Експерт з харчування Джульєтта Богоссян вважає, що харчові звички допоможуть читати співрозмовника як відкриту книгу.

 • Їсть повільно, колупається у тарілці. Такі люди завжди контролюють ситуацію, впевнені в собі та не нервують через дрібниці.
 • Справляється з їжею за кілька хвилин. Ці люди зазвичай амбітні та цілеспрямовані, але часто виявляють нетерпіння.
 • Прискіпується до компонентів страви, просить забрати соус або гарнір. Велика ймовірність, що така людина невротична.
 • Їсть продукти у страві по черзі (спочатку картопля, потім м’ясо, потім овочі). Така особа не орієнтована на глобальні завдання, а будь-яку проблему розв’язує за кілька маленьких кроків.

Обкусані нігті – ознака перфекціонізму

характер

Обгризання нігтів або нав’язливе смикання ногою завжди вважалися шкідливими звичками, що виникають через розхитані нерви. А ось і ні, переконують сучасні вчені. Ці «нервові» звички свідчать про перфекціонізм.

Перфекціоністу хочеться гризти нігті не від тривоги, а від розчарування, що він нічим не зайнятий. У розумінні такої людини кожна хвилина життя має бути наповнена корисною діяльністю. У будь-якій незрозумілій ситуації (стрес, нудьга, очікування) перфекціоніст робитиме хоч щось, аби не сидіти нерухомо.

Проте вчені зауважують, що така поведінка — теж не норма, адже лінь в розумних межах корисна для здоров’я.

Брови відіграють важливу роль у привабливості чоловіка

Китайські антропологи вивчили обличчя 834 добровольців та з’ясували, що брови відіграють важливу роль у привабливості. Широко розплющені очі та трохи підняті брови викликають симпатію. Звичайно, це не має бути гримаса, просто людина з низько розташованими бровами викликає менше довіри при знайомстві.

Однак це правило працює лише з чоловіками та на жінок не поширюється. Завершить картину, на думку тих самих китайських учених, високе чоло. У комбінації з піднятими бровами такі риси надають чоловікові особливого шарму.

Колір очей пов’язаний з особистими якостями

характер

Ворожки вже сотні років намагаються передбачити характер за кольором очей, тільки в них виходить якась нісенітниця. Натомість вчені зі шведського Університету Еребру виявили, що на формування кольору райдужної оболонки ока впливають ті ж гени, які утворюють наші лобові долі. У лобових долях людського мозку розташовані центри поведінки, а отже, у людей з однаковим кольором очей і малюнком на райдужці поведінка та цінності можуть збігатися.

Зазирніть в очі новому знайомому – можливо, ви зустріли споріднену душу.

Одяг розповість про людину більше, аніж ми звикли думати

Художники по костюмах постійно використовують одяг, щоб залишити для глядача ключі до розгадки характеру персонажів. Неможливо уявити Гаррі Поттера в інших окулярах, а Клеопатру – без її коштовностей.

Одягаючи костюми, ми посилаємо людям невербальні сигнали про свій статус, місце походження та ставлення до себе та інших. При погляді на наш повсякденний образ можна розповісти про те, скільки ми заробляємо і наскільки розумні. Наприклад, формальний одяг свідчить про лідерські якості та сприяє успіхам у переговорах.

Бонус: недоглянуті п’яти

характер

Чисті гладкі стопи – одна з основних ознак доглянутої жінки. Взимку та восени шорсткі п’яти легко приховати під колготками та взуттям. Але щойно прийде літо, проблему треба обов’язково розв’язувати. Сірі та потріскані п’ятки хоч і знаходяться поза зоною нашої видимості, помітні іншим людям. Скрабування та нанесення пом’якшувального крему на п’яти — важливий ритуал інвестування у свій образ.

Автор цієї статті придивилася до кольорів у своєму гардеробі та зрозуміла, що висновки вчених відповідають правді. А ви на що насамперед дивитеся при знайомстві з людиною?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
12 непомітних деталей у зовнішності, які розкажуть про нас більше від рідної мами