15 особливостей мови людського тіла, які допоможуть нам краще розуміти одне одного

Хоча ми, люди, як істоти соціальні, висловлюємо свою думку, запитання, зацікавлення через слова, вони не завжди розкажуть нам усю правду про інформацію, якої ми прагнемо. Звертаючи увагу на жести співрозмовника, його рухи, мову тіла можна дізнатися/зрозуміти/заперечити все те, що було сказане словом.

У людському світі існує багато способів самовираження та комунікації. Тому Тутка напише сьогодні про цікаві невербальні методи спілкування, через які, ми впевнені, ви краще зрозумієте інших людей.

Мова тіла

Вербальне спілкування не єдиний засіб для порозуміння; невербальні сигнали та мова тіла також якнайкраще для цього підходять. Саме через жести та міміку співрозмовник найкраще відкриває те, що насправді є в нього на думці.

Прочитати та зрозуміти сигнали

1. Імітація

жести

Якщо під час розмови одна людина намагається зімітувати, наслідувати, копіювати чи відтворити рухи, голос, жести, міміку та поведінку іншої людини, цим вона стверджує своє зацікавлення цією особою, свою прихильність до неї. Дивно, але людина, котра імітує іншу, може навіть не здогадуватися, що вона це робить – мова тут йде про абсолютно неусвідомлене наслідування.

2. Чухання голови

жести

Якщо цей рух – досить звичний та поширений, він означає не лише реакцію на свербіння. Людина, яка зловживає ним, сигналізує, що їй не вистачає уваги, розуміння, таким чином вона висловлює своє спантеличення, стрес чи розчарування.

3. Часте кліпання

жести

Кліпання – фізіологічна потреба, тут сумнівів не виникає. Та ми починаємо робити це частіше, якщо знаходимося в стані стресу, знервованості, хвилювання чи коли нам брешуть.

4. Стискання губ

жести

Досить поширений жест, та пояснень він також має багато. Напевне, найбільш поширене його трактування – висловлення неприйняття чи незадоволення, а ще вчені асоціюють стискання губ зі стресовими, напруженими станами, бажання придушити чи приховати почуття.

Читайте також: 8 класних психологічних трюків, як можна зчитати думку іншої людини

5. Руки на талії

Ми досить часто можемо побачити, як людина тримає руки на талії чи стегнах, тож нічого дивного чи прихованого у цьому не вбачаємо. Все ж, цей рух свідчить про роздратування, самовпевненість або роздратування, гордість тощо.

6. Зчеплення рук перед собою

жести

Людина по-різному тримає руки під час розмови: перед обличчям, на столі, на колінах, перед собою тощо. У будь-якому з цих випадків такий жест – це свідчення негативного поводження, намагання приховати щось. Людина може характеризуватися пригніченою або розчарованою, тож і намагається приховати роздратування, зберегти дистанцію та не показати, що вона відчуває.

7. Куди скеровується погляд

Напрямок, в якому людина дивиться під час розмови, може повідати нам про дуже багато речей. Якщо співрозмовник скеровує погляд вліво – він пригадує минулі події, запам’ятовує, якщо ковзає поглядом вправо – придумує, що сказати, намагається вас обманути.

8. Потирання брів

жести

Якщо людина починає потирати одні з брів з внутрішнього боку до зовнішнього, це може означати або зацікавлення людиною того чи іншого предмету (людини). Таким чином ваш співрозмовник висловлює своє схвалення вами чи ситуацією.

9. Нахили головою

жести

Якщо людина нахиляє голову в один бік, так проявляється зацікавлення тим, що ви їм розповідаєте чи до ситуації, в якій ви живете. Шия, яка при цьому стає на видноті, свідчить про повагу до вас з боку вашого опонента.

10. Розширені чи звужені зіниці

жести

Зіниці ми не здатні контролювати. Зазвичай вони розширюють чи звужуються залежно від кількості освітлення, та до цього можуть призвести й підсвідомі причини. Очевидно, якщо інша особа цікавить нас і якщо вона нам симпатизує, — зіниці розширюються. Якщо ж навпаки – звужуються.

11. Доторкання до носа

жести

Цей жест можна трактувати як незначний жест чи звичайний рефлекс у відповідь на свербіж або дискомфорт в зоні носа. Все ж доторкання до носа може також означати брак впевненості в собі, знервованість, тривожність.

12. Потирання шиї або доторкання до неї

На шиї знаходяться численні нервові закінчення і, потираючи її, ми сприяємо сповільненню серцебиття та розслабленню. Якщо людина це робить, їй вірогідно некомфортно виконувати певні дії, свідомо чи несвідомо, вона хоче розслабитися.

13. Беремо до рук інші предмети та граємося ними

жести

Якщо під час розмови з іншою людиною вона зненацька хапає інші предмети, рухає, грається ними – це явна ознака нудьги. А ще такі жести можуть засвідчити про тривожність, стрес, тривале недосипання чи відсутність відпочинку чи навіть розчарування.

14. Схрещення однієї руки перед собою чи підтримування однієї руки іншою

жести

Ми по-різному схрещуємо руки перед собою. Якщо намагаємося однією вхопити іншу – намагаємося збудувати навколо себе бар’єр чи захист, щоб убезпечитися від ворога.

15. Розтягнення шиї

жести

Якщо людина рухає шиєю вперед-назад, з боку в бік, так вона намагається зняти напруження. Як уже згадувалося вище, на шиї знаходиться багато нервових закінчень, і розтягнення шиї допомагає розслабитися в стресовій ситуації.

А на які жести іншої людини ви найбільше звертаєте увагу? Через які дії ви можете довіритися чи навпаки не довіритися іншій людині?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
15 особливостей мови людського тіла, які допоможуть нам краще розуміти одне одного