10 кулінарних помилок, які ми вперто повторюємо за нашими матусями

Кулінарні міфи мають чимало джерел. Це і звички наших матусь щодо приготування страв, і сцени в кіно, і книги рецептів. Всі вони міцно відбиваються у нас у голові, і ми починаємо за ними іти, часом не перевіряючи на вірогідність. Ми сподіваємося, що м’ясо пом’якшиться, якщо його добре промаринувати, і додаємо сухих спецій до супу, коли він майже готовий.

Тутка вирішив, що час переглянути свої кулінарні звички та розвіяти ті міфи, в які ми багато років свято вірили.

1. Поливати птицю при запіканні для соковитості

У цієї процедури мінусів набагато більше, ніж плюсів. Вона тільки підрум’янить продукт, не зробивши жодного ефекту на соковитість м’яса. А ось відчиняння та зачиняння дверцят духовки значно збільшить час приготування. Шеф-кухарі радять для отримання золотистої скоринки краще змастити тушку олією до того, як покласти в духовку.

2. Використовувати ополоник для приготування млинців та панкейків

приготування

Ми звикли смажити млинці, зачерпаючи тісто ополоником. Але звичка – не завжди про зручність. Перш ніж навчитися ним орудувати, у нас виходили десятки грудочок замість млинців. Щоб швидше та акуратніше смажити млинці, шеф-кухарі радять користуватися пластиковою пляшкою. Нею легше дозувати тісто для млинців або панкейків, і з цим завданням впорається навіть дитина.

3. Запікати страви та зберігати продукти у фользі

приготування

Запікати страву у фользі — це дуже зручний спосіб приготувати вечерю та не забруднити деко. Але дослідження визначили, що кислі продукти, такі як томати, цитруси, ананаси, яблука, поглинають багато алюмінію — навіть при зберіганні. Тому краще або відмовитись від фольги, або запікати без такого гарніру.

Читайте також: 11 помилок у приготуванні страв, які ми повторюємо щоразу багато років

4. Маринування зробить м’ясо м’якшим

Цей міф дуже усталений, бо ніби в ньому є логіка. Кислоти в маринаді (лимонний сік, оцет) руйнують сполучні тканини в м’ясі, які нібито робили його твердим. Але це не правда. Кислоти, роз’їдаючи тканини, не пом’якшують білок, а роблять його жорсткішим. Маринувати можна, але тільки для надання аромату. Пом’якшити м’ясо допоможе довге тушкування, завдяки якому сполучна тканина плавиться та стає схожою на желе. Також м’ясо стане м’якшим, якщо його відбити або нарізати поперек волокон.

5. Ополіскувати пшеничні макарони

приготування

Полоскання макаронних виробів із пшениці холодною водою шеф-кухарі називають трагедією. Воду, яку ми виливаємо в раковину, можна було б використати як чудову основу для соусу. А ополіскування водою зовсім не запобігатиме злипанню пасти. Краще вийняти макарони або пасту з каструлі та покласти прямо на сковороду, де у вас готується соус.

6. Додавати сушені трави наприкінці готування

приготування

Ми звикли, що в рецептах трави та спеції завжди додають наприкінці приготування. Однак такий спосіб годиться, лиш коли у вас є свіже листя чебрецю, орегано, базиліка або, наприклад, петрушки. Якщо у вас залишилися лиш сушені трави, додайте їх на початку готування. Тоді вони встигнуть розкрити свій смак та аромат.

7. Розморожувати овочі перед приготуванням

приготування

Розморожувати овочі – правильний шлях зіпсувати смак страви та перетворити овочі на слизову субстанцію. Більшість овочів та зелені, за винятком листових (шпинат), потрібно відразу кидати при приготуванні та обсмажувати або тушкувати на сковороді.

8. Мити фрукти та овочі перед зберіганням

приготування

Здавалося б, дуже зручно заздалегідь помити овочі та фрукти перед зберіганням. Але цього робити не варто, тому що в такому виді вони швидше зіпсуються. Волога сприяє зростанню та розкладанню бактерій на овочах та фруктах. Тому краще мити їх у такій кількості, яка вам потрібна для приготування страви або безпосередньо перед їдою.

9. Сира картопля врятує пересолену страву

приготування

На жаль, і шматочок сирої картоплі, і навіть ціла картоплина непотрібні та не врятують страву від пересолювання. З цим завданням краще впораються вода, крохмаль, дрібка цукру або лимонна кислота. Причому треба діяти послідовно.

10. Молоко зробить пишнішим омлет

Кухарі стверджують, що молоко додасть омлету зайвої вологи та не зробить його пишним. Замість нього шеф-кухарі радять готувати омлет лише з яйцями та додавати шматочки замороженого вершкового масла. Гарантовано додасть повітряної текстури омлету харчова сода або розпушувач. Вони виділяють бульбашки вуглекислого газу в разі підвищення температури.

А яким кулінарним міфам ви також вірили?

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 кулінарних помилок, які ми вперто повторюємо за нашими матусями