10 продуктів, які варто з’їсти по завершенні терміну їх придатності

В супермаркетах різні написи по-різному інформують нас про свіжість товарів. До прикладу, “спожити до” покаже, що саме до цієї дати супермаркети мусять забрати товари з полиць. “Рекомендовано вжити до” – товар бажано не вживати по спливу терміну придатності, адже його смакові якості можуть відрізнятися. Та варто замислитися: може ці дати не є точними вказівниками, що продукт варто викидати?

Тутка хоче сьогодні написати, що деякі продукти можна споживати після закінчення їх терміну придатності.

1. Яйця

Допустимий термін зберігання яєць в холодильнику – 3-5 тижнів. Та це не означає, що не можна їсти яйця після завершення цього часу. Найкраще розбити яйце та перевірити його колір і смак. Якщо в яйця спостерігається специфічний сморід та зміна кольору, тоді його краще викинути.

2. Твердий сир і масло

придатності

Тверді сири, завдяки своєму низькому вмісту води, зберігаються довше за вершкові види сирів. Залежно від виду, їх можна вже відкритими до 6 тижнів зберігати в холодильнику. Пармезан простоїть 3-6 тижнів, чедер – 3-4 тижні, едам та гауда – до 2. Сир краще тримати у контейнері, який не пропускає повітря, або в морозилці, якщо ви не будете його споживати.

А масло зберігається в холодильну ще довше після відкривання. Масло можна споживати 1-2 місяці після завершення терміну придатності або 2-3 місяці потому, якщо упакування ще не розкрите. Причина, чому масло так довго зберігається? Майже не має в собі лактози, а складається з жирів. Щоб продукт не зіпсувався, тримайте його у первісному упакуванні або обгортайте фольгою.

3. Молоко та йогурт

придатності

Ми боїмося пити прострочене молоко, та насправді його можна пити навіть тиждень по завершенні терміну – якщо ви правильно його зберігали, щільно закривали кришку та воно нормально пахне. Та навіть за гіркого присмаку його можна використовувати для приготування їжі та у випічці. Не хвилюйтеся за здоров’я – під час пастеризації усі шкідливі мікроорганізми вже загинули.

Йогурт теж спокійно можна їсти 1-2 тижні по завершенні його строку придатності, якщо за виглядом і смаком йому нічого не бракує. Зіпсований йогурт змінюється і за текстурою, і на смак, і за кольором. Допоки він білий – не бійтеся та сміливо додавайте його до сніданків.

4. Пластівці

Не відкритий пакет з пластівцями простоїть у вашій шафі 6-12 місяців, розпочатий — 4-6 місяців після спливу строку придатності. Термін придатності – це умовна межа, яка вказує на те, що по її завершенні якість продукту починає знижуватися. Це не означає, що мюслі варто негайно викинути та бігом іти за новим упакуванням – так ніяких грошей не вистачить. Про зіпсованість мюслів свідчитиме смак, запах, пліснява, комахи та міль у продукті.

5. Арахісове масло та яблучне пюре

Відкрита банка арахісового масла простоїть у вас 2-3 місяці в шафі та 6-9 у холодильнику. Якщо продукт 100% натуральний, тривалість зберігання збільшується. Якщо воно зіпсується, ви зрозумієте це за запахом та текстурою виробу. Відшарування олії на поверхні арахісового масла не свідчить про зіпсутість продукту, а, радше, навпаки, про його якісний склад.

Не відкрита баночка яблучного пюре годиться до вживання 2-4 місяці після завершення терміну придатності. А відкрита – магазинна чи домашня продукція – 7-10 днів простоїть у холодильнику. Можна спробувати продукт на смак, та смакуватиме він справді добре. Деякі виробники дозволяють вживати свій вже відкритий товар через 30 днів по завершенні строку придатності.

6. Приправи

Кетчуп без сумніву вважається улюбленою приправою, тому відкритий пакет цього продукту може до 1 року зберігатися в холодильнику. Все залежить від якості торгової марки, і впізнати прострочений продукт можна за відшаруванням і тьмяним кольором. Баночка звичайної гірчиці — також “стійкий олов’яний солдатик”, яка можна простояти в холодильну від 12 до 18 місяців. Якщо вона зіпсується, то потьмяніє за кольором та з’явиться неприємний запах.

Відкрите упакування майонезу стоїть в холодильнику 2-3 місяці, адже низькі температури блокують розмноження бактерій. Зате поза холодильником він зіпсується через 8 годин. Якщо ви готуєте домашній майонез, його варто спожити за тиждень.

7. Чипси, печиво та крекери

придатності

Відкритий пакет з чипсами пролежить до 1 місяця після відкривання. Опісля вони не стануть дуже шкідливими – вірогідно, що перестануть хрустіти. Тримайте їх у прохолодному, сухому місці, і вони довше залишаться свіжими. Крекери та брецелі будуть свіжими ще 3 місяці після завершення терміну споживання.

Запаковане печиво буде свіжим до 7-10 днів після того, як ви відкрили пачку з печивом. Продовжити йому життя можна, якщо перекласти печиво до морозилки – там воно збережеться до 4-5 місяців. Домашнє печиво теж краще збережеться у морозилці та 2-3 дні буде свіжим.

8. М’ясо та риба

придатності

Свіже м’ясо не може стояти в холодильнику довше 5 днів, одразу кладіть його до морозилки. Там воно, залежно від виду, буде свіжим: м’ясо для стейків — 4-12 місяців, 3-4 місяці – сире м’ясо, 1-2 місяці – сосиски, 9-12 місяців – птиця. Переконайтеся, що морозильна камера добре працює, бо кількість мікробів у м’ясі, яке неправильно зберігають, подвоюється кожних 15-20 хвилин.

Натомість свіжій рибі не можна стояти в холодильнику довше, аніж 1-2 дні, а копченій – 5-7 днів. Як і у випадку з м’ясом, життя дарам моря можна продовжити, якщо перекласти їх до морозилки на 3-9 місяців, залежно від виду риби. Якщо риба зіпсувалася, при обробці продукту ви помітите зміну текстури та неприємний запах.

9. Готова суміш для випічки

придатності

Ці харчові продукти вже містять у своєму складі борошно, розпушувач, цукор, какао та інші харчові інгредієнти. Таким чином, навіть у відкритому стані, вони довго залишаються свіжими й за зберігання в сухому та темному місці їх ще можна використовувати 4-5 місяців після розкриття пакету.

Однак не забудьте перевірити продукт на наявність борошняних жуків – ці друзі можуть будь-якої миті в ньому з’явитися. Ці шкідники досить швидко розмножуються, тож можуть оселитися в суміші надовго. Тож якщо помітили у борошні маленькі чорні кульки, обов’язково просійте його перед використанням. Можливо, жуків розвелося ще небагато, тож продукт не треба буде викидати.

10. Мед

придатності

Чистий мед – це один з небагатьох продуктів, який ніколи не зіпсується (за правильного чи неправильного зберігання). Мед, не змішаний з сиропами, кристалізується та потьмяніє. Це – природний процес, не лякайтеся та не спішіть викидати продукт. Зберігайте мед у скляній місткості зі щільно закритою кришкою.

А ви завжди викидаєте продукти, в яких закінчився строк придатності? Розповідайте нам у коментарях.

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 продуктів, які варто з’їсти по завершенні терміну їх придатності