11 помилок у приготуванні страв, які ми повторюємо щоразу багато років

Ми постійно зазираємо на кухню, щоб приготувати собі щось попоїсти. І якщо ви не професійний кухар або не захоплені приготуванням їжі як хобі, то, вірогідно, робите все так, як звикли. Іноді повторюючи щоразу одні й ті самі помилки.

У нас в Тутка теж не у всіх складаються ідеальні стосунки з кулінарією. Тому продовжуємо з’ясовувати, які промахи ведуть до провалів.

Варимо булгур

Модну крупу з переробленої пшениці вже обробили окропом – це один з етапів її виробництва. Саме тому не варто варити булгур, а необхідно залити окропом і залишити запарюватися під кришкою близько пів години. Так навіть легше – у вас вийде не каша, а ідеальний, зернятко до зернятка, гарнір або основа для салатів.

Не замочуємо картоплю перед смаженням

приготуванням

Щоб смажена картопля не перетворювалася на невиразну липку масу, її треба підготувати. Добре відомий трюк – замочити бульби на кілька годин. Але він забирає час. Щоб прибрати зайвий крохмаль, досить добре промити нарізану картоплю під струменем холодної води та не забути обсушити паперовим рушником — волога також заважає утворенню скоринки. Ще одна важлива порада: солити картоплю вартує наприкінці, адже сіль витягує вологу на поверхню.

Не підсушуємо картоплю для пюре

приготуванням

Щоб картопляне пюре не було рідким, рекомендується злити з відварених бульб воду та поставити каструлю на вогонь ще на кілька хвилин, щоб підсушити картоплю. Коли вся волога випарується, можна братися до приготування. Чудесне повітряне пюре чудово вийде і без молока — досить добре розім’яти картоплю та покласти в неї великий шмат м’якого вершкового масла. Якщо ж хтось любить рідкіше пюре, важливо не забути прогріти молоко перед додаванням до картоплі, щоб страва не стала сірою та клейкою.

Читайте також: 25+ професійних порад від кухарів, які виведуть домашнє приготування страв на новий рівень

Варимо овочі для супу-пюре

Щоб суп-пюре вийшло смачним, перед його приготуванням краще запекти овочі або злегка обсмажити їх окремо на олії. Якщо відразу зварити їх, страва буде менш насиченою та ароматною. До супу-пюре з обсмажених або запечених овочів навіть необов’язково додавати бульйон — достатньо буде звичайної води.

Неправильно відміряємо борошно

Ті, хто багато пече, знають, чарівну формулу: «струсити, насипати, змахнути», що стосується процесу вимірювання кількості борошна. Якщо ви не користуєтеся вагами, а вимірюєте склянками та чашками, не варто просто зачерпувати й висипати борошно в миску, якщо не хочете отримати важчу та міцну випічку. Борошно у пакеті злежується та втрачає повітря. Його необхідно струсити виделкою, потім ложкою перекласти у вимірювальну місткість – насипати – і після цього тильною частиною ножа змахнути надлишки.

Поспішаємо з начинкою в шарлотці

Навіть у приготуванні такої простої випічки, як шарлотка, є свої секрети. Якщо ви бажаєте отримати повітряний пиріг, спочатку налийте трохи тіста, а потім покладіть яблука. Якщо зробити навпаки, начинка не розподілиться рівномірно, всі фрукти будуть на дні.

Обсмажуємо цибулю без солі

приготуванням

Не всі люблять запах смаженої цибулі. Щоб уникнути його, а також швидше приготувати продукт, солити його варто одразу ж, як тільки викладете на сковороду. Таким чином цибуля вийде і рум’янішою.

Додаємо до пасти невідповідний соус

Італійці не дарма вигадали таку безліч видів пасти. Кожен ідеально підходить до певного способу приготування. Так, наприклад, ротіні, схожі на спіральки, подають для салатів. А ось рагу алла болоньєзе подають навіть не зі спагеті, а з довгою яєчною локшиною тальятеле.

Смажимо на оливковій олії

Оливкова олія першого віджиму здається ідеальним продуктом, ароматним та корисним. Ось тільки вона зовсім не підходить для смаження, тому що при нагріванні димиться та погіршує смак їжі.

Смажимо бекон без борошна

приготуванням

Злегка присипте смужки бекону борошном під час смаження, і у вас вийдуть золотисті та хрусткі скибочки, які до того ж на сковороді не бризкатимуть жиром.

Подрібнюємо фарш на сковороді лопаткою

приготуванням

Щоб не стояти над сковородою з лопаткою, подрібнюючи фарш, що смажиться, треба взяти товкачку для картоплі та кілька разів притиснути нею м’ясо. Так шматочки вийдуть меншими та рівними за розміром, опісля чого начинка або соус буде однорідної консистенції.

А ви знаєте такий кулінарний лайфхак, про який усі кажуть: «Геніально! Чому я не знав про це раніше?»

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
11 помилок у приготуванні страв, які ми повторюємо щоразу багато років