Якщо ви чуєте будь-яку з цих 3 фраз, — вами маніпулюють!

3 фрази, яким не можна вірити ні за що! Заради власної психологічної безпеки будь-яка людина має їх знати. Більшість з них належать до негативних маніпуляцій, оскільки впливають на людину через почуття провини. Але окрім негативних маніпуляцій, є і позитивні, наприклад лестощі. Отже, якщо ви чуєте такі 3 фрази — вами намагаються маніпулювати!

3 фрази

1. Вирази з приставкою “ТИ Ж”

Перша група таких фраз складається з усім відомих виразів з приставкою “ТИ Ж”. Всі ми час від часу чуємо таке: “Ти ж жінка”, “Ти ж мама”, “Ти ж господиня” і так далі. Головна мета таких фраз — змусити вас поводитися зручним для маніпулятора чином, оскільки такі висловлювання неминуче викликають у людини почуття провини. І справді, це що ж за матір, яка не може змусити дитину добре вчитися? Що ж це за господиня, яка не приносить чоловікові їжу на підносі після того, як тяжко працювала увесь повний трудовий день? Що це за дружина, якщо сміє перечити чоловікові, відстоюючи свою думку?

Читайте також: Психолог розкриває секрет: від чого жінки найбільше збуджуються

Як захиститися від таких маніпуляцій? Добрим захистом може стати заздалегідь заготовлена відповідь у вигляді згоди з перебільшенням.

Приклад:

ТИ Ж жінка! Як ти можеш так поводитися?
– Так! І не просто жінка, а найкраща у світі жінка! Тому мені можна!

2. Фрази з умовою “ЯКЩО”

3 фрази

Другою групою фраз-маніпуляторів часто користуються чоловіки: “Я одружуся з тобою, ЯКЩО… (ти покинеш роботу/схуднеш/народиш мені сина/перестанеш дружити з цієї дурепою)”.

Не вірте. Можливо, він і одружиться з вами, але щасливими ви з ним точно не будете. Будь-які стосунки, які базуються на слові ЯКЩО, — приречені. Це слово є своєрідним таємним кодом, в якому зашифровані маніпуляція та шантаж. У ньому є все, крім любові. Стосунки з людиною, яка постійно маніпулює словом ЯКЩО, — це шлях в нікуди!

Як не сумно, але найкращою відповіддю такому маніпулятору буде розлука.

Приклад:

– “Я візьму тебе заміж, ЯКЩО ти сподобаєшся моїм батькам!”

– “ЯКЩО я тебе більше не побачу в своєму житті, це стане найкращим подарунком на моє весілля. Прощавай!”

3. Неприховані лестощі

3 фрази

Крім негативних висловлювань, є ще й третя група фраз-маніпуляторів, тобто неприкриті лестощі. “Псевдопсихологічні” журнали сьогодні рясніють порадами, як змусити людину зробити те, що потрібно вам. Наприклад, виконати за вас частину ваших робочих обов’язків.

Приклад:

“Я впевнений (а), що краще за тебе цього ніхто не зробить!” — ось вкрай небезпечна фраза, яку психологи-недоучки радять використовувати для управління людьми. Не припускайтеся такої помилки, так само як і не дозволяйте маніпулювати собою за допомогою лестощів!

Хоча таке маніпулювання викликає у людей позитивні почуття, ні до чого доброго воно не призводить. По-перше, будь-яка нещирість миттю відчувається на рівні підсвідомості. По-друге, на фразу такого типу людина, яка тверезо оцінює свої сили і можливості, може відповісти агресією. По-третє, віддаючи комусь пальму першості, ви свідомо занижуєте власну самооцінку в очах інших людей.

Хочете чогось від людини — просто попросіть її про послугу!

Пам’ятайте, що здорові та гармонійні стосунки з людьми можна побудувати лише на щирості, а будь-яка маніпуляція рано чи пізно розкриється. Будь-які фрази, які ви скажете не від душі — це звичайний виніс мозку!

Чи ви у своєму житті потрапляли під вплив маніпуляторів? Коли і як це було? Розкажіть нам про свій досвід.

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Якщо ви чуєте будь-яку з цих 3 фраз, — вами маніпулюють!