5 лайфхаків про сеkс, які відкриваються тільки через 15 років шлюбу

Коли у свої 20 років я виходила заміж, мене найменше турбувало питання, як у нас з чоловіком йтимуть справи в ліжку через десять-п’ятнадцять років. Тобто – що за питання? Прекрасно складуться справи! Як же інакше, адже ми любимо одне одного, ми так підходимо одне одному, нам класно разом… Після трьох пологів, чотирьох переїздів, однієї виплаченої іпотеки та дюжини великих сварок я дивлюся на речі трохи інакше.

Це моє послання всім тим, хто тільки починає своє «довго і щасливо». Ділюся п’ятьма лайфхаками, про які ви, можливо, поки не замислювалися, але вони вам можуть дуже стати в пригоді через десять-п’ятнадцять років щасливого спільного життя.

1. Ваше інтимне життя не завжди буде таким, як в медовий місяць

На початку бурхливого роману секс приходить сам собою на перший поклик: ви двоє повні сил, натхнені, вам завжди хочеться і майже завжди виходить. Рано чи пізно цей азарт мало-помалу сходить нанівець. Одного разу ви виявляєте, що сьогодні дуже втомилися і віддасте перевагу просто посидіти обійнявшись і подивитися кіно. В інший момент розумієте, що сьогодні, на жаль, ні, тому що у дитини завтра ранок у садочку, і завтра теж ні, тому що у вас річний звіт. Виникає ризик звикнути до того, що секс ніби й не потрібен. А одного разу може настати момент, коли партнер хоче близькості, а ви ніби вже і не хочете … приблизно ніколи.

Все це – варіант норми. Це ні в якому разі не означає, що ви розлюбили одне одного, пристрасть згасла і потрібно терміново розпалювати якесь уявне полум’я. Взагалі, було б дивно, якби ваше інтимне життя з роками ніяк не еволюціонувало! Неможливо, так само як двадцять років тому, кидатися одне на одного щовечора – але водночас потрібно бути пильними, щоб не дати сексу випадково зникнути з вашого життя. Інакше його потім буде досить складно повернути.

Не потрібно, звичайно, ставити хрестики на календарі та стежити за тим, щоб секс був регулярним, методичним і технічним: це нудьга і вбивство живих відносин. Але якщо ви раптом усвідомлюєте, що якось давно ви не приділяли одне одному увагу – терміново заплануйте побачення.

2. Над сексом іноді потрібно попрацювати

Це робота не фізична і навіть не інтелектуальна (розумних книжок тут можна не читати), а емоційна. У моменти, коли ви вже цілу вічність разом, трохи втомилися і трохи набридли одне одному, ваші сексуальні стосунки будуть багато в чому залежати від того, що ви накопичили, що припасли одне про одного з кращих часів. Всі сюрпризи, які ви одне одному робили, ваш цікавий спільний досвід, еротичні ритуали та знаки (те саме плаття, таке ж шампанське, як колись, особливі жести, погляди, звички, спеціальна лексика, колекція ваших особистих мемів) – будуть підтримувати вашу пристрасть.

Щоб накопичити цей багаж, намагайтеся якомога більше перебувати в контакті. Придивляйтеся одне до одного, милуйтеся, помічайте, запам’ятовуйте, підтримуйте ритуали та звички. Через десять-п’ятнадцять років ця емоційна робота окупиться вам стократ.

3. Іноді любов заважає

Парадокс: чим більше ви одне одного любите, чим кращі у вас стосунки, тим вищий ризик втратити кайф інтимного життя. Ви просто з подивом розумієте, що ваші почуття існують незалежно від того, як часто ви займаєтеся сексом. І це теж свого роду челлендж для інтимного життя: адже якщо нам і так добре, тоді, можливо, не потрібно вбиратися, спокушати, придумувати одне одному якісь сюрпризи? .. Мій особистий досвід говорить, що ці думки небезпечні. І так, іноді буває так, що любов вбиває секс. Просто у вас все настільки добре, що можна не піклуватися про інтимну сторону вашого шлюбу.

Напевно, без сексу теж можна. Але з сексом все-таки краще! Тому стежмо за тим, щоб прекрасні стосунки не задавили вашу сексуальність.

4. Каблуки та червона помада насправді потрібні, але не чоловікові

Секрет Полішинеля: зазвичай партнерам немає ніякого діла до всякого антуражу на кшталт панчіх, щетини, біцепсів, макіяжу та високих підборів. У хорошому сексі взагалі краще працюють інші маркери: запахи, подих, тактильні відчуття, загальний емоційний контакт. Але жінці, яка ось уже десять років заміжня, виховує дитину (а то й двох, трьох), щовечора сідає зі своїм чоловіком на один і той самий диван – саме їй необхідно буває відчути себе безкомпромісно сексуальною, чарівною, привабливою, загадковою. Для себе, а не для чоловіка вона буде фарбувати волосся в відтінок скаженого баклажана, купувати незручні, але розкішні панчохи з підв’язками, надягати каблуки й довге плаття.

Одягаючись на побачення, ми спокушаємо самі себе, налаштовуємося на романтичний лад. А чоловікам це, напевно, теж дуже подобається.

5. Не можна вдавати

Мова не стільки про симулювання оргазму (яке теж для сексу абсолютно не корисно), скільки про спроби зробити коханій людині добре. Так, це твій партнер, і тобі дуже приємно, коли йому добре, але не можна ні за яких обставин обманювати себе і його. Якщо тобі некомфортно, боляче, нудно, не подобається, не хочеться, набридло – не можна прикидатися, що все в порядку. Це шкідлива звичка – втрачати контакт з собою і починати грати в сексі роль, виконувати якусь функцію, яку вважаєш правильною. Це той самий випадок, коли шлях в царство нудьги та примусу буде вимощений добрими намірами.

… Є ще один лайфхак, який приходить до щасливих людей незалежно від того, як довго вони перебувають у шлюбі й наскільки хороший їхній секс. Про все, що для вас важливо, потрібно говорити. Навіть якщо ви не звикли та боїтеся ненароком скривдити. Навіть якщо у ваших батьків завжди були різні спальні й це вважалося нормою. І навіть якщо партнер говорить, що йому і так непогано, але вам дуже не хочеться викреслити секс зі свого життя – говоріть про це. Знаходьте потрібні слова і моменти, проявляйте турботу, але не мовчіть. У більшості випадків, відліпивши язика від піднебіння і знайшовши в собі сили сказати, я чула у відповідь: «А, так ось в чому справа! Що ж ти раніше мовчала!». І проблема вирішувалася сама собою.

ТУТКА - Відпочивай корисно
5 лайфхаків про сеkс, які відкриваються тільки через 15 років шлюбу