8 психологічних фактів про секс (яких ви не знали…)

Секс є невід’ємною частиною життя. Це те, що вам знадобилося, щоб бути тут прямо зараз, і це одна з головних рушійних сил у стосунках. Тому легше думати, що ви знаєте про це все. Але реальність така – секс набагато складніший, ніж ви можете собі уявити. Отже, щоб показати вам, наскільки дивним це може бути, ось вісім психологічних фактів про секс, які точно вас здивують.

Фото: Freepik

1. Плакати після сексу – це нормально

Якщо ви коли-небудь плакали після сексу і думали, що з вами не все гаразд – ви помиляєтесь. Насправді це може бути дуже поширеним явищем, і є навіть офіційна назва – посткоїтальна дисфорія (ПКД). Цей стан характеризується інтенсивним почуттям смутку, гніву і навіть страждання після оргазму. Про цей стан досі мало що відомо, але сертифікований сексотерапевт Ян Кернер (Ian Kerner) вважає, що він, можливо, пов’язаний зі сплеском гормонів. У деяких випадках це може бути наслідком минулої травми внаслідок сексуального насильства.

2. Загострений нюх може покращити ваш оргазм

Дослідження показало, що люди з гострішим нюхом мають кращий сексуальний досвід. Жінки, які мали кращий нюх, повідомили, що відчували більш приємний оргазм, ніж ті, у кого носи були не такими чутливими. Однак дослідження показало, що це насправді не було пов’язано з сексуальним бажанням чи винахідливістю в спальні. Це свідчить про те, що підвищений стан задоволення викликаний запахами тіла, які цим людям легше відчути.

3. Секс підвищує імунітет до болю

Окрім очевидного фізичного задоволення, секс насправді може бути допоміжним засобом для полегшення болю. Під час збудження та оргазму гіпоталамус у мозку виділяє гормон гарного настрою – окситоцин. Дослідники з Rutgers University а в Нью-Джерсі виявили, що цей сплеск окситоцину може допомогти зменшити біль у жінок, особливо під час менструації. Подальше дослідження, опубліковане в Bulletin of Experimental Biology and Medicine, показало, що окситоцин у чоловіків може удвічі зменшити відчуття болю.

4. Секс може сприяти розвитку вашої творчості

Сам статевий акт є вже творчим актом, спрямованим на народження нового життя. Навіть якщо ви не намагаєтеся завагітніти, ви все одно створюєте досвід зв’язку зі своїм партнером. Але є додатковий психологічний ефект, який може допомогти вам у ваших творчих пошуках, будь то мистецтво, дизайн, музика, письмо або навіть просто творче мислення. І це знову та сама хімія – окситоцин. Хоча він призначений для того, щоб ви відчували себе ближчими до свого партнера, він також здатний створити гнучкі когнітивні шляхи в мозку, що може сприяти творчому мисленню та покращити вирішення проблем.

5. Оргазм: не користуєшся – втрачаєш?

Це може налякати вас, якщо ви не були сексуально активними протягом тривалого періоду. Це буває рідко, однак також можливо, якщо ви жінка, то ви можете втратити сексуальне відчуття, якщо довго не займаєтеся сексом. Існує відома атрофія клітора, яка виникає, коли клітор не отримує достатньо крові, що, своєю чергою, спричиняє його втягування в тіло. Також існує ймовірність атрофії пеніса. Але зазвичай це не так пов’язано з відсутністю сексу, а більше зі старінням чи травмою.

6. Хочете оргазму? Не знімайте свої шкарпетки

Дослідження, проведене в Університеті Гронінгена (University of Groningen), показує, що якщо ви хочете збільшити свої шанси на оргазм – не знімайте шкарпетки. Їхня теорія полягає в тому, що для того, щоб отримати оргазм, ви повинні бути повністю розслабленими і вільними від тривоги. За словами психолога та письменниці, доктора філософії Френ Волфіш (Fran Walfish PhD.), холодні ноги можуть завадити здатності по-справжньому бути в моменті.

7. Яйцеклітина вибирає сперматозоїда-переможця

Чоловікам подобається вірити, що перемагає найшвидша сперма. Але, на думку сексолога Джилл Макдевітт (Jill McDevitt), цей так званий «сексуальний факт» є масовою помилкою. Вона продовжує, що «цей наратив упереджений з огляду на нашу культурну позицію про те, що сперматозоїди (чоловіки) суперники, які змагаються за яйцеклітину, тоді як яйцеклітина (жінка) сидить пасивно і чекає. Насправді яйцеклітини мають складні біологічні механізми, які активно вибирають, який сперматозоїд вони пропускають, і він не завжди той, що приходить першим». Отже, якщо замислитись,  це має набагато більше сенсу – яйцеклітини має біологічний імператив створити ідеальну пару, так само як ми намагаємося знайти ідеального партнера.

8. Люди, які менше займаються сексом, компенсують це своєю роботою

Це може відкрити вам очі, якщо ви самотній трудоголік. Дослідники з Геттінгенського університету в Німеччині виявили, що люди з неактивним статевим життям, як правило, виконують більше роботи, щоб компенсувати відсутність задоволення. У дослідженні 32 000 людей попросили розповісти про своє сексуальне життя та робочі звички. Результати показали, що 36% чоловіків і 35% жінок, які займалися сексом лише раз на тиждень, також працювали більше годин на своїй роботі. Чим більше у вас роботи, тим більше у вас стресу. І чим більше у вас стресу, тим менше у вас сексу…

 

ТУТКА - Відпочивай корисно
8 психологічних фактів про секс (яких ви не знали…)