Як пережити будь-яке випробування — кризу, розлучення і навіть смерть: особистий досвід

Пережити проблеми, кризи, впоратися із депресією — питання актуальні, як ніколи. Зараз багато з людей переживають нелегкі часи: щоденні новини про коронавірус, пожежі в Чорнобилі, економічна криза, кінець світу…

Під впливом ситуації та супутніх обставин у людей виникають проблеми: відсутність грошей, стосунків, здоров’я, небажання жити. Ми своїми руками відправляємо себе в пекло!

Як пережити будь-яке випробування, через яке вам доводиться проходити? Знайти в ньому свій сенс.

Пережити

«У кожної людини своє особисте пекло, і не одне»

Чарльз Буковскі

Пережити свої кризи вдалося нашій героїні. Ось її історія.

Я дуже добре пам’ятаю свій 2014 рік. Я ридала так, що втрачала свідомість, а моя маленька донечка підходила, обіймала і, швидше за все, думала, що зараз прийде тато, і ми знову будемо сміятися, як колись… Але вона тоді не знала, що він більше ніколи не прийде!

Читайте також: Мета — самодостатність. 10 порад для жінок від відомого психолога

Навіщо жити, якщо життя втратило сенс?

Я була впевнена, що ми з чоловіком послані одне одному з небес. АЛЕ ЧОМУ вищі сили забрали його? Я залишилася сама, з маленькою дитиною на руках, без роботи, на орендованій квартирі… Мені знадобиться пів року, щоб пережити це все і відновитися.

Найважливіше рішення, яке я тоді прийняла, це рішення ЖИТИ!

Кілька кроків для відновлення, з яких я почала.

  1. Визнала реальність, факти і ситуацію, в якій я опинилася.
  2. Повірила. Я прийняла те, що у Всесвіту на мене свої плани, і це перевірка, щоб побачити, як я впораюся з випробуванням.
  3. Дякувала за всі ситуації, рідних, друзів, дозволила їм допомогти мені.
  4. Написала план дій, що я хочу змінити за найближчий рік.
  5. Щодня робила крок назустріч своєму щасливому майбутньому.

«Межі раю і пекла рухливі, але завжди проходять через нас»

Станіслав Єжи Лец

Пережити

Притча про зневіру: «колекція Диявола»

Багато років тому диявол вирішив похвалитися і виставив на загальний огляд всі інструменти свого ремесла. Він охайно склав їх в скляній вітрині та прикріпив до них ярлики, щоб всі знали, що це таке, і яка вартість кожного з них.

Що це була за колекція! Тут були і блискучий Кинджал Заздрості, і Молот Гніву, і Капкан Жадібності.

З любов’ю на поличках були розкладені всі знаряддя Страху, Гордині та Ненависті. Всі інструменти лежали на красивих подушечках і викликали захоплення кожного відвідувача Пекла.

А на найбільш віддаленій полиці лежав маленький, непоказний і досить пошарпаний на вигляд дерев’яний клин з ярликом «Зневіра». На подив, його вартість була вищою, ніж у всіх інших інструментів, разом узятих.

На питання, чому диявол так високо цінує цей предмет, той відповів:

— Це єдиний інструмент в моєму арсеналі, на який я можу покластися, якщо мені вдається вбити його в голову людини, він відкриває двері для всіх інших інструментів.

Що мені допомогло і допомагає не впадати в зневіру?

Природа

Прогулянки зі спогляданням — настільки прекрасно створений СВІТ!

Практикувати мікроувагу — розглядати, які хмари, як проросла травинка крізь асфальт, слухати шелест листя і спів птахів.

Догляд за собою

Масаж, манікюр, педикюр, ванна з молочком і пелюстками троянд. Підкорювати світ краще впевнено і красивою! Є такий вислів: «Гарна спідня білизна, як вища освіта — її не видно, але самооцінку підвищує!»

Генеральне прибирання

Пережити

Найвище насолодження, коли прокидаєшся у вільному і чистому просторі! Це і фізичне навантаження, і мозок відволікається. А ще і результат тішить!

Мрія

Я обожнюю мріяти! Раз на місяць оновлюю список бажань і дій, які мене ведуть в ЖИТТЯ МОЄЇ МРІЇ. Наголошую, що вже реалізовано або додаю нове.

Пишу все до дрібниць, наприклад: купити новий вазон квітів, піаніно, мати будинок біля океану, написати книгу для дочки, оформити соцмережі. Всього 100 пунктів!

Раджу вам на дозвіллі написати такий список і здивуватися, як скоро почнуть відбуватися дива!

Заставка на телефон

З цитатою чи установкою, яка служить нагадуванням, куди я прагну, і які мрії хочу виконати.

Вправа «погана пам’ять»

«Погана пам’ять» навчила мене прощати, не фокусуватися на невдачах, просто пережити їх, не повертатися подумки у моменти, коли мені було погано! Я просто цього НЕ пам’ятаю!

Також мені дуже допомогли:

  • Книга Садхгуру «Внутрішня інженерія» і його відео на YouTube. Якщо ви не знаєте, хто це, обов’язково перегляньте кілька роликів!
  • Молитва. Бог все знає! І, як люблячий Батько, зробить все в найкращий час!
  • Пробіжка. Не знаєте, що робити — присідайте. Проблему це не вирішить, але сідниці накачаєте.

Можливо, у вас зараз період зневіри, коли ви прокидаєтеся і розумієте, що світ втратив відтінки, смак і колір. Немає ні радості, ні страху, і там, де колись жили ідеї, плани, бажання, тепер ПУСТКА.

Що робити, якщо нічого не хочеться?

Найголовніше, пам’ятати, що ви — особливі і не випадково прийшли на цю Землю. І, якщо вам подароване життя, бережіть його, наповнюйте яскравими фарбами і ніколи не здавайтеся! Так, ми не можемо змінити ситуацію, але ми можемо змінити ставлення до неї!

Я давно виношую ідею — створити центр допомоги тим, хто потребує підтримки. Свого роду, «гаряча лінія». Після всіх кризових ситуацій в моєму житті, я точно знаю, що навіть найсильніша особистість має право на слабкість. І важливо, щоб в цей момент хтось вислухав, а під час спілкування з’явився план дій.

Як боретеся із кризовими періодами ви?

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Як пережити будь-яке випробування — кризу, розлучення і навіть смерть: особистий досвід