10 дорогих продуктів, на яких можна добряче зекономити, адже вони геть не відрізняються від своїх дешевших аналогів

Коли в супермаркеті вибір доходить до продуктів, ми чомусь помилково вважаємо дорожче кращим. Та так буває не завжди. Іноді бюджет можна класно оптимізувати, обравши дорожчі продукти, які за якістю геть не відрізняються від своїх дешевших аналогів.

Саме тому ми в Тутка підготували перелік із 10 бюджетних товарів, які за якістю анітрохи не поступаються своїм дорожчим братам.

1. Спеції

продукти

Люди, які полюбляють проводити час на кухні, знають, наскільки спеції важливі у приготуванні їжі. Тож стоячи перед баночками та скляночками з корицею, тим’яном та куркумою, спокійно можна обрати навіть види з позначкою «Власне виробництво».

Який варіант ви б не обрали, головне звернути увагу на строк придатності, адже з часом запах прянощів може згасати. Гроші можна заощадити також, якщо купувати спеції гуртом у великих банках. Звичайно, так багато вам їх не знадобиться, скажете ви, та це – прекрасна альтернатива, щоб поділитися улюбленими ароматними травами з рідними та друзями.

2. Кухонна сіль

Сіль – один із найбільш популярних додатків до страв. Хоча вона і не є дуже дорогою, все ж можна знайти дешевші варіанти кухонної солі, адже її якість не надто різниться серед різних виробників.

Ми з’ясували, що середня ціна солі у вітчизняних супермаркетах, незалежно від марки, коливається від 14 до 16 гривень за 1 кілограм.

3. Продукти для очищення

продукти

Якщо товар дорожчий, це не свідчить про те, що він кращий. До прикладу, усі популярні відбілювачі, які стоять на полицях супермаркетів, складаються з приблизно однакових компонентів: натрій гідрохлорид, активні речовини для поверхні (обов’язково входять до плямовивідників та інших мийних засобів) та ароматизаторів запаху, тож сміливо обирайте дешевші та бюджетніші варіанти.

Читайте також: 15 буденних речей, котрі мають приховані функції

4. Сухофрукти

продукти

Різні види горіхів – мигдаль, фундук, арахіс та волоські горіхи – незамінні для нашого здоров’я та ідеальні перекуси в перервах між тренуваннями. Та подекуди ціна на них може бути невиправдано високою.

Напишемо два можливі варіанти, як можна не витратити на них багато грошей: обрати фірму-власне виробництво супермаркету (якщо така є), або купувати їх на вагу, гуртом та заморожувати собі невеликими порціями. Не варто завжди обирати найдорожчі варіанти.

5. Вакуумні пакети

Пакети – це просто тара, тож навіщо викидати на них багато грошей? В супермаркетах спокійно можна знайти контейнери з відділами за досить бюджетну ціну. Якщо ви шукаєте варіант тари для перекусів чи організації кухонного простору, спокійно купуйте товари власного виробництва мережевого супермаркету. Якщо ж ви плануєте заморожувати їжу, найперше варто перевірити, чи надійний він та чи витримає низькі температури.

І ще не забувайте, що такі пакети можна легко помити та використати ще раз.

6. Перекуси

продукти

Перекуси – це лише перекуси, і кожен з нас має свого улюбленого виробника, та з метою економії грошей спробуйте бюджетного виробника (щоб перевірити співвідношення ціни та якості).

7. Пшеничне борошно

Для простих домашніх рецептів оберіть звичайне борошно чи товари виробництва супермаркету. Зверніть увагу лише на інгредієнти, з яких виготовлений продукт.

Фахівці з економії грошей радять купувати звичайне пшеничне борошно для млинців замість уже готових сумішей, бо останні дуже відрізняються за ціною (можуть коштувати вдвічі більше за звичайне борошно).

8. Запаковані мюслі

продукти

Запаковані мюслі насправді нічим не відрізняються – вони однакові чи то в дорогих, чи то в дешевших пакуваннях. Радимо все ж купувати їх саме запакованими, а не в роздріб – в тарі вони зберігають сухість та свіжість.

Щоб ваш вибір був не лише економним, але й здоровим, рекомендуємо звернути увагу на таблицю вуглеводів/жирів/вітамінів/цукру тощо ззаду на пакуванні та обрати варіант з меншою кількістю цукру в складі.

9. Боби

Боби належать до основ харчування, їх широко випускають як місцеві торгові марки супермаркету, так й інші виробники, тому знайти їх всюди дуже легко. Те ж стосується інших овочів та бобових.

Звичайно, видів бобів також є дуже багато (консервовані, сирі тощо). Все залежить лише від вашого смаку – радимо спробувати та обрати найкращий варіант для себе.

10. Фрукти та овочі

Фрукти та овочі обов’язково мають бути присутні в щоденному раціоні, тож виключити їх зі списку покупок неможливо. Якщо вести мову про заморожені фрукти – різниця між торговими марками незначна, тож не варто купувати найдорожче. Найкращий спосіб зекономити гроші – купувати місцеві фрукти та овочі й заморожувати їх вдома.

Ви класно збережете кровно зароблені грошенята, якщо не будете купувати вже помиті, нарізані та запаковані у пластикових контейнерах продукти.

Пригадуємо, що наша стаття має лише інформаційний характер: перед споживання того чи іншого продукту нової торгової марки радимо проконсультуватися з лікарем. Саме так ви зробите зважений та здоровий вибір на користь свого здоров’я.

На вашу думку, які ще продукти варто внести до нашого списку? Як ви економите гроші в супермаркеті?

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 дорогих продуктів, на яких можна добряче зекономити, адже вони геть не відрізняються від своїх дешевших аналогів