Свого часу я відмовився від цих 20 прив’язань та став значно щасливішим

Майже 5 років я відчайдушно намагався знайти внутрішній спокій і не міг врятуватися з колообігу тривоги й нескінченних думок.

Я постійно боровся з негативними емоціями, через що їх ставало ще більше. Не міг знайти спокою, тому що не був здатним прийняти реальність. Я справді почав думати, що, можливо, ніколи не зможу стати щасливим. Я вважав, що ніколи не зможу повністю реалізувати свій потенціал і не виросту до рівня тієї людини, якою мене завжди хотіли бачити мої батьки.

Ця думка руйнувала мою душу. Я постійно відчував втому, стрес, тривогу і був пригнічений.

Але ось що головне…

Як бачите, згідно з буддизмом, основним джерелом страждань є наші прихильності. І щойно я це зрозумів, то повністю проаналізував все те, до чого прив’язаний, і повністю позбувся всіх цих звичок.

Більшість уподобань жили лише в моїй голові. Деякі з них були фізичними. Але лише після того, як я зміг позбутися від них, я зміг звільнитися.

Я перерахував їх нижче. Сподіваюся, ця інформація буде для вас такою ж корисною, як була колись для мене.

я

1. Спогади про минуле та хвилювання про майбутнє.

Це вимагає величезних розумових зусиль, але все ж дуже важливо зрозуміти, що єдине, що існує – це теперішній момент.
Щоразу, коли я помічав, що починаю занурюватися в минуле, я утримував свою свідомість на тому, що відбувалося в реальному часі, наприклад, на своєму диханні.

Щоразу, коли я дивився в майбутнє з тривогою, я робив те ж саме. Зрештою, для мене стало нормально повністю занурюватися в сьогоденні.

2. Спроби виправдати очікування інших людей.

Дуже важливо завжди дотримуватися власних стандартів. Наприклад, я з усіх сил намагаюся по можливості допомагати інших людям і дотримую свого слова. Більшого я не можу зробити. І занепокоєння щодо того, що інші люди думають про вас, нічим не допоможуть.

3. Порівнювати себе з іншими.

Знову ж, це дійсно ні до чого не призводить. Якщо ви докладаєте максимум старань і дотримуєтеся власних цінностей, цього достатньо.

І взагалі, як ви можете порівнювати? Ми всі унікальні та у всіх нас неймовірно різні обставини.

4. Постійні скарги.

Давайте будемо чесними, ніхто не любить скигліїв. То не будьте одним із них! Але коли ви зрозумієте це, то почнете помічати, що скаржитеся.

Моя стратегія навчитися не скаржитися полягала в тому, щоб віддавати долар кожному, на кого я жалівся. Ніщо не змусить вас швидше відмовитися від звички, як втрата грошей!

5. Надмірна самокритичність.

Як вже було сказано, якщо ви стараєтеся і дотримуєтеся своїх цінностей, вам не треба критикувати себе. Самокритика лише руйнує впевненість в собі. Пишайтеся тим, ким ви є, і як далеко вам вже вдалося зайти.

Читайте також: 12 звичок, які помічають за собою ті, хто ріс в бідності. Але позбутися їх ці люди зовсім не прагнуть

6. Прагнення до досконалості.

Впевнений, що це те, до чого прагнуть багато з нас. Досконалість може стати вагомою причиною для депресії та тривоги. Але ніхто ніколи не буде ідеальним. І ваші спроби стати ідеальними будуть означати, що ви боїтеся пробувати щось нове.

Пам’ятайте, недоліки – ось що робить нас людьми!

7. Образа.

Ніхто не несе відповідальності за моє життя, крім мене. І чому ви хочете зберегти цю негативну енергію всередині вас?

8. Спроби уникнути помилок.

Помилки лякають, особливо коли ви намагаєтеся бути досконалими. Однак насправді невдачі, — це прекрасна річ. Вони дозволяють вам вчитися і рости. Дезактивуйте такі слова, як «помилки» і «невдачі» зі свого словника і замініть їх «уроками».

9. Грандіозні плани.

Великі цілі не здійснюються відразу, тому марно ставити перед собою відразу грандіозні завдання. Натомість зосередьтеся на незначних щоденних цілях. Досягайте їх, і, врешті-решт, ви досягнете того, про що і не могли подумати.

10. Робити з мухи слона.

Не варто хвилюватися через дрібниці. Просто повірте.

11. Занадто серйозне ставлення до життя.

Ви живете лиш один раз, тому маєте тільки один варіант: насолоджуватися життям і допомагати в цій справі іншим.

12. Уникнення дискомфорту.

Це є важким завданням, але важливим. Для його реалізації я вирішив щодня приймати крижаний душ. Я також мучив себе кожного разу, коли вирушав на пробіжку. У той час мені було не до сміху, але тепер я озираюся і розумію, що завдяки саме цьому я зміг знайти силу духу.

13. Утримання стосунків, які руйнують.

Ми прив’язуємося до стосунків, але якщо вони не приносять радості, отже вам потрібно щось змінити. Насправді все просто.

14. Спроби зробити все самотужки.

Люди – це соціальні істоти, і вам знадобиться допомога, якщо ви хочете досягти своїх цілей.

15. Сумніви в собі.

Це було для мене найскладнішим пунктом. І я впевнений, що для більшості людей, які читають, теж. Сумніви в собі не дають жодної користі, чим би ви не займалися.

16. Спроби тримати все під контролем.

Ви не можете контролювати все. Погляньте на своє тіло прямо зараз. Ваше серце б’ється саме по собі. Ваші ендокринні залози виконують свою роботу самостійно.

Те ж саме стається з багатьма іншими речами в житті. Робіть, все, що від вас залежить, а потім довіртеся, що все буде добре…

я

17. Необхідність бути зайнятим весь час.

Постійний поспіх – це не круто. Насправді він просто знижує якість вашої роботи. Я більше не почуваюся винним, коли нічого не роблю. Вільний час допомагає мені зарядитися енергією і повернутися до роботи набагато більш бадьорим та продуктивним.

18. Засудження інших.

Всі ми різні з неймовірно різними життєвими обставинами. Судити людей – це абсолютно неправильно.

19. Я припинив конкурувати з іншими.

Я хочу досягти своєї мети. Хочу, щоб ви теж досягли своїх цілей. Мій єдиний конкурент – це я сам.

20. Погоня за щастям.

Щастя не можна знайти. Забудьте про пошук і зосередьте увагу на теперішньому моменті.

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
Свого часу я відмовився від цих 20 прив’язань та став значно щасливішим