Чоловіки страждають від розриву стосунків ще гірше, аніж жінки. І ми розповімо чому

Розриви стосунків боляче зранюють жіноче серце. Та група мудрих вчених умів цього світу нещодавно з’ясувала, що чоловіки не менше від жінок переживають «біль серця» при розлученні з коханою половинкою. Чоловіки – істоти більш емоційні, особливо коли мова заходить про їх почуття (так, так, вони їх також мають). До такого висновку про стосунки дійшли сучасні психологи.

Тутку зацікавили новітні дослідження вчених, тож ми вирішили уважніше розглянути ці дані та опублікувати найцікавіші висновки фахівців.

Чоловіки схильні вдаватися до психологічних онлайн консультацій

Для свого дослідження фахівці переглянули дописи понад 184000 осіб на платформі Reddit (гігантському майданчику для обговорень), особливо публікації, затегані словом “стосунки”.

Як з’ясувалося, 55% користувачів, які прохали психологічної підтримки чи допомоги, виявилися чоловіками, а 45% склали жінки.

За словами вчених, в опитуванні найчастіше фігурував термін “розбите серце”. Тут дискутували також про час, особистісні риси, питання довіри та приватності.

Як вважають вчені, чоловіки розкрилися саме через анонімність

чоловіки

Поширена помилка розуміння чоловіків “хлопчики не плачуть” дуже впливає на осіб сильної статі.

Як пояснив один із користувачів Reddit, “Хлопцям зазвичай не можна показувати, що вони сумні чи розчаровані, тому ми все тримаємо в собі – а куди це все подіти? Жоден з наших друзів не бажає слухати, як нам паскудно на душі, тому, чесно сказати, хотілося б, щоби все було якось по-іншому”.

“Прихованість, анонімність платформи Reddit дозволила хлопцям нарешті вилити душу”.

Жінки ж шукають психолога чи іншу людину, з якою можна зустрітися віч-на-віч та виплакатися й виговоритися.

Читайте також: Виберіть найщасливішу пару, і ми розповімо дещо важливе про ваші стосунки

Чоловіки значно емоційніше висловлювали свій біль, ніж жінки

чоловіки

Не підіймайте брови від здивування, проте вчені побачили, що у форумі чоловіки обговорювали розбите серце, стосунки з жінками, відвідини вечірок та риси характеру.

Натомість жінки охочіше розмовляли про питання поганого ставлення до себе, гроші, відстань та домашні клопоти.

Шарлотта Ентвісл, керівниця дослідження, пише: “Те, що чоловіки більше підіймали тему розбитого серця, свідчить про те, що чоловіки не менше за жінок страждають від розриву стосунків”.

Дослідники також зауважили, що хлопці просили поради та підтримки на першому етапі завершення кохання, а дівчата вдавалися до помочі, коли криза була вже досить сильною.

З’ясувалося, що в стосунках чоловіки більш упевнені, аніж жінки

Слова, якими користуються чоловіки та жінки, також можуть багато чого про них розповісти. Панянки найчастіше вживають в мовленні слово “Я”, у публікаціях же значно більш негативні.

З цього науковцям вдалося зробити висновок, що жінки в стосунках часто відчувають непевність, яка виливається у знижену самооцінку та злість.

чоловіки

Натомість чоловіки частіше вживали слово “ми”, доповнюючи його позитивними словами підтримки. Це – ознаки стабільності, певності у своїх силах, а за ними у стосунки приходить довіра й щастя.

Вчені сподіваються, що їх дослідження змінить традиційні стереотипи про сильну стать

чоловіки

Один з розробників проєкту доктор Раян Бойд стверджує, що дослідження взяло собі за мету розглянути стосунки у звичайній парі та успішно її реалізувало.

За його словами, “коли ми змінюємо свою точку зору на звичні усталені поняття про чоловіків, то бачимо… що останні не менш важко працюють для стосунків, аніж жінки”.

А що ви скажете про висновки науковців після експерименту? Які інші гендерні стереотипи, на вашу думку, варто забути та змінити?

ТУТКА - Відпочивай корисно
Чоловіки страждають від розриву стосунків ще гірше, аніж жінки. І ми розповімо чому