Психотерапевти навчать, як протистояти людям-енергетичним вампірам

Якщо у вашому житті є людина, яка постійно скиглить, жаліється, в якої завжди проблеми, вона постійно потребує вашої допомоги та підтримки й нічого натомість не дає — вірогідно, що вона — енергетичний вампір. Особливо ви помітите це, якщо після спілкування з нею почуваєтесь виснаженими. Так справи не підуть, адже вам треба щось змінювати заради свого фізичного та морального добробуту.

Тутка знайшов методи, як врятуватися від впливу енергетичного вампіра. Ми сподіваємося, що наші поради допоможуть вам віднайти спокій, навіть якщо ви — це та людина, яка цю енергію в інших забирає

Не намагайтеся запропонувати їм розв’язання проблеми

Якщо людина приходить до вас зі своїми проблеми, не намагайтеся їх розв’язати. Ви можете хіба емоційно підтримати цю людину, та не вдавати з себе лікаря-фахівця, батьків чи друга. Перенесіть відповідальність за їх ситуацію знову на їхні плечі, заохотьте самотужки вирішувати те, що їм хочеться, а чого ні.

Запропонуйте звернутися до фахівця

людина

Якщо людина постійно скаржиться на своє життя, вона однозначно нещаслива, і якщо її бідам кінця-краю не видно, порадьте цій особі звернутися до фахівця за кваліфікованою психологічною підтримкою. Хоча ви можете тимчасово емоційно її підтримати, до кореня проблеми ви не дійдете. А складна ситуація може стати початком моральної недуги.

Читайте також: 10 доказів того, що наша підсвідомість щоразу запихає нам палиці в колеса

Обмежте спілкування з нею

Намагайтеся обмежувати час спілкування з особами, які вас емоційно виснажують. До прикладу, не відповідати на повідомлення, які вони надсилають вам рано-вранці, пізно ввечері чи на вихідних. Якщо вони приходять до вас особисто, скажіть їм, що ви їх вислухаєте, та у вас немає багато вільного часу. Так ви не станете поганою людиною чи недобрим другом, а свою енергію витратите на більш вартісні речі.

Встановіть особисті кордони

людина

Люди-споживачі вашої енергії не бачать або не хочуть бачити ваших особистих кордонів. Вони можуть розмовляти з вами на такі теми, які вам неприємні, без попередження приходити до вас в гості чи телефонувати й просити поради, коли ви на роботі. Незалежно від того, наскільки ви близькі з цією людиною та як багато сил хочете на неї витратити, роз’ясніть про свої особисті кордони. Не будьте злими чи агресивними, та переконливо донесіть свою думку, щоб люди зрозуміли, що ви маєте на увазі.

Розгляньте дистанціювання

людина

Якщо ви помітили, що стосунки з людиною, яка витягує з вас енергію, шкодять вам як на емоційному, так і на психологічному рівні, варто подумати про те, щоб виключити цю людину з вашого життя. За токсичних стосунків, коли інша людина підживлюється вашою енергією, так справді найкраще зробити.

Не забувайте і про себе

Якщо ви хочете завжди бути поруч з людиною, яка емоційно вас вичерпує, не забувайте приділити час і для себе. Зробіть дещо для себе, не прив’язуючись до думок та слів цієї особи.

Тримайте себе в руках

людина

Деякі люди не скаржаться на своє життя — вони буквально пишаються своїми проблемами. Ці особи прагнуть бути важливими та будь-що намагаються заслужити вашого емоційного схвалення. Вони навіть применшують здобутки інших, щоб вивищитися на їх фоні. Якщо хтось отак користується вашими ресурсами — часом, силами тощо — відреагуйте агресивно. Якщо вони хочуть, щоб їх оцінили, то при звертанні розпочніть висловлювання з теплого слова. Опісля кажіть все, що думаєте.

Станьте “сірим каменем”

людина

Люди-емоційні вампіри підживлюються вашою реакцією на те, що вони вам розповідають. Тож якщо хочете, щоб вони від вас відчепилися, вдайте, що вам байдуже до їх розповідей — станьте, як то кажуть, “сірим каменем”. Відповіді свої давайте короткі й фактичні. Станьте індиферентними, втомленими чи хворими, і ці люди побачать, що нічого від вас не одержать.

А ви знаєте таких людей, які виснажують вас емоційно? Які у вас з ними стосунки?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
Психотерапевти навчать, як протистояти людям-енергетичним вампірам