Поради, як можна захиститися в мережі

В сучасному мультимедійному світі користувачам варто знати, як захиститися та дати відкоша кібер грабіжникам. Та в наш час це досить складно – злочинцям сьогодні дуже легко одержати ваші особисті дані й ошукати вас. На щастя, не треба бути сильним мудрагелем, щоб перешкодити цьому.

Тутка виокремив кілька корисних порад, як розумно та безпечно користуватися Інтернетом.

1. Для кожного профілю в соцмережах використовуйте різні фото

Ваш аватар пояснює, хто ви такі насправді та його можуть бачити абсолютно всі користувачі. За пошуком видає багато результатів, і зловмисники, за вашими персональними даними, можуть багато чого про вас довідатися.

Використання різних світлин для профілів соцмереж забезпечить вам кращий захист. І зробіть фото невеликого розміру, щоб вас було важко впізнати.

2. Інтернет-квести – пастка

І таких тестів в Інтернеті – хоч греблю гати. А насправді вони не хочуть перевірити вашу допитливість, але відстежити, як і хто, коли та звідки стежить за соцмережами. Зловмисники розраховують на наївність та простодушність користувачів мережі.

Мета – одержати від “жертв” особисту інформацію: електронну адресу, паролі, номери кредитних карток. Тож будьте пильні та обережні.

3. Не під’єднуйтеся до неперевірених загальних мереж Wi-Fi

Під’єднання до безплатного Wi-Fi – це таке собі запрошення для онлайн-ошуканців прийти та щось у вас вкрасти. Причина – такі точки доступу не безпечні. І через них вас легко можуть відстежити.

Також ніколи не вводьте особистих даних (електронної пошти, банківських карток), коли приєднуєтеся до вільного Wi-Fi без пароля.

Читайте також: Чому не варто зменшувати яскравість екрану смартфону та 9 міфів про стільникові телефони

4. Не варто визначати геолокацію

захиститися

Щоразу, коли ви публікуєте фотографію, твіт або хочете позначити своє місцеперебування, дуже широка авдиторія усе це бачить. І за вами легко прив’яжуться недоброзичливці. Тож уникайте таких дій в мережі.

5. Перевіряйте те, чим хочете ділитися

Користувачі мережі Фейсбук та інших соцмереж можуть перевірити дописи, де їх позначено. Будьте пильними: не варто давати згоду на все, куди вас хочуть приєднати. Якщо ви не скасуєте приєднання, вас “запам’ятають” назавжди.

6. Плагіни та вікна, яка зненацька виринають – також прихована небезпека

захиститися

Вікна, які виринають, неспроста оформлюють у різні кольори: так ви обов’язково через них перейдете. Якщо вони – це здебільшого нудні рекламні оголошення, які заохочують вас щось купити, то декотрі можуть бути справді небезпечними. Щоби передбачити таку вірогідність випадкового натиснення на кнопку, застосуйте блок вікон, які виринають.

І, до слова, плагіни, які роками не оновлювалися, стають потенційно небезпечними агентами. В них знаходяться шкідливі елементи, які можна використати для контролю над сайтом.

7. Замість прямого переходу на сумнівні сторінки чи за невідомими посиланнями використовуйте режим інкогніто

Кожен має знати про режим інкогніто чи приватний метод користування браузером. В ньому ви можете сидіти де завгодно та переглядати що завгодно, і це не покажеться в історії пошуку.

Тому переходити за невідомими посиланнями значно безпечніше в режимі інкогніто, аніж просто натискати на них.

8. Перевіряти запити від застосунків на доступ до ваших медіа даних

захиститися

Перед тим, як встановити якийсь застосунок на телефон, перевіряйте усі запити на доступ до вашої приватності. Кожен з них має перелік інформації, яку ви йому маєте дозволити на своєму телефоні. Якщо бачите, що вас просять про щось незрозуміле чи, навпаки, дуже важливе для вас – відхиляйте запит.

А ви вже користувалися нашими порадами? Якими іншими способами бережете себе в мережі?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
Поради, як можна захиститися в мережі