11 деталей повсякденних речей, які мають приховані функції. А ми й не підозрювали

На повсякденні речі ми звертаємо мало уваги. Здавалося б, що нестандартного може бути в простій сорочці або пачці соку? Але виявляється, деякі деталі предметів були спеціально створені для того, щоб полегшити життя їхнього власника.

Ми в Тутка ще раз поглянули на речі, які є у кожного, та відкрили для себе чимало нового.

1. Трикутник на светрі

У класичного спортивного светра ми можемо побачити на комірі прошитий нитками трикутник. Зараз він уже не несе ніякої функції, і виробники додають деталь скоріше як данину класиці. Однак, коли цей вид гардеробу тільки з’явився, ця частина робилася щільнішою — вона повинна була збирати піт спортсмена та не давати коміру швидко розтягуватися при повсякденному використанні.

2. Ремінці на плечах куртки

«Погони» з ґудзиками на плечах курток та пальто — звичний для ока декор. Але в нього є практична функція. Такі петельки допомагають сумці або рюкзаку втриматися на плечі та не зісковзувати.

3. Дві кишені на правому боці піджака

На деяких піджаках класичного крою досі можна побачити дві кишені з правого боку. Верхню маленьку кишеню сьогодні практично ніхто не використовує, але колись джентльмени зберігали в ній квитки на поїзд, вона так і називалася: «кишеня для квитка». Сьогодні ця деталь – данина традиції.

Читайте також: 15 буденних речей, котрі мають приховані функції

4. Подушечка для голок

Певне наповнення подушечок-гольниць допомагає голкам не просто зберігатися, а й залишатися гострими. Рукодільниці відзначають, що добре загострює голки звичайний рис.

5. Дерев’яні плечики для одягу

Сьогодні ми можемо вибрати, які плечики взяти для свого одягу: пластикові чи дерев’яні. Але колись дерево було єдиним матеріалом, з якого їх виготовляли. Вироби, виготовлені з певних порід, захищали одяг від молі та інших комах: запах дерева відлякував їх.

6. Петелька на задній частині сорочки

Сорочки з петелькою на спині спочатку були дуже популярними серед моряків, у каютах яких не вистачало місця для зберігання одягу. А за цю петлю сорочку можна було повісити на гачок.

У 1960-х роках виробник одягу GANT спеціально додав на свої сорочки так звану петлю для шафок, щоб покупці, найчастіші з яких студенти коледжів, могли їх вішати. Пізніше студенти почали використовувати цю деталь, щоб повідомити про свої стосунки із дівчатами. Якщо хлопець не мав петельки на сорочці, це означало, що він з кимось зустрічається.

7. Горизонтальна петля для верхнього ґудзика сорочки

Думаємо, ви звертали увагу на те, що всі петлі для ґудзиків на сорочці вертикальні, а верхня зазвичай розташована горизонтально. Це зроблено спеціально для того, щоб ґудзик, якщо ви вирішили одягнути краватку, не розстібався. В інших варіантах сорочок горизонтальні петлі роблять як зверху, так і знизу, тому що саме в цих місцях тиск на ґудзики великий і отвір не дає розстібатися.

8. Фігурки Lego

Виробники популярного конструктора Lego дбають про своїх юних шанувальників. Саме тому кожна голова фігурки обладнана невеликим отвором. Воно пропускатиме повітря, якщо дитина випадково проковтне іграшку.

9. Хлястик на пальто

Зараз хлястик додається на одяг переважно як декор, іноді його просто імітують, як на фото вище. Але спочатку він використовувався для стягування військової шинелі, щоб зробити силует приталеним. Також хлястик можна було відстебнути та використовувати шинель як ковдру.

10. Кутки, що відгинаються, у верхній частині пакетика соку

Крильця на маленьких коробках соку допомагають дітям: їх можна розкласти, таким чином малюкові буде легше утримувати пакетик в руках, дитина менше тиснутиме на коробку та вміст не виллється. Такий лайфхак вигадали батьки та він розійшовся мережею.

11. Випуклі цифри 5 та 7 на пляшці кетчупу Heinz

Це не просто декор: цифрами зазначено місце, по якому слід постукати, щоб соус почав легко витікати з пляшки. Це помітили користувачі мережі Інтернет. Спочатку ці цифри були маркетинговим ходом і означали, що компанія представляє 57 найменувань продукції (хоча їх було більше). Сам Х. Дж. Хайнц вважав 57 своїм щасливим числом.

А які приховані функції звичайних предметів ви знаєте?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
11 деталей повсякденних речей, які мають приховані функції. А ми й не підозрювали