Чому не варто зменшувати яскравість екрану смартфону та 9 міфів про стільникові телефони

Міф чи правда? Довкола смартфонів починають ходити справжні легенди. Чи варто зменшувати яскравість на дисплеї телефону, чи спричиняють ці ґаджети численні захворювання — ці та інші запитання породжують вогнище дискусії.

Тутка провів дослідження і розвінчає сьогодні ті міфи про смартфони, які нас найбільше лякають. Котрі з них — витвір нашої уяви, — розповімо далі.

Міф 1: Слабке підсвічування не шкодить зору

Ми помилково переконані, що нічний режим підсвічування навіть впродовж дня допомагає не перевантажувати очі. Проте офтальмологи можуть заперечити: виявляється, якщо обирати невідповідне освітлення, очі будуть більше напружуватися. Це відбувається тому, що нам треба буде сильніше зосередитися — очі так працюватимуть вдвічі сильніше, і далі потягнуться головні болі. Ідеальне підсвічування на смартфоні — те, яке відповідає освітленню навколо вас: вони обоє зливаються й очі нормально працюють.

Міф 2: Заряджання смартфону вночі зруйнує батарею

міф

Смартфон — розумний телефон (з англ. smartphone – smart (розумний) і phone (телефон) – прим.перекл. Тутка) назвали так не просто так. І серед всіх його розумних функцій, повірте, є одна із розпізнання зарядження батареї. У момент повного заряду телефон сам припинить доступ струму до батареї. Хвилюєтеся за неї — не дозволяйте телефону повністю розрядитися, підзарядіть його ще поки він “дихає”.

Читайте також: Чому завжди хочеться купувати нові речі та що з цим робити?

Міф 3: Щоб заощадити заряд батареї треба закрити всі застосунки й програми, які ви не використовуєте

Цілком логічне твердження: закрити всі джерела витягання енергії. Натомість фірма Apple заявила, що такі “корисні дії” можуть навіть нашкодити. Всі застосунки закриваються самі по себе, ваше ж втручання витягує з телефону набагато більше енергії.

Міф 4: Чим більше мегапікселів має камера смартфону, тим якісніші виходять знімки

міф

При купівлі нового телефону кількість мегапікселів — це чарівне число потужності камери й усього девайсу. Та воно важливе хіба для професійних фотографів та їх камер. Для простого користувача важлива не кількість мегапікселів, а їх розмір: гарні зображення вийдуть тоді, коли пікселі будуть великі.

Міф 5: Якщо телефон впав у воду — сушити його сушкою. Або класти в рис

Звісно, досить правдоподібно звучить поставити телефон після контакту з водою у рис: він відомий своїми властивостями поглинати воду. А насправді крихітні шматочки рису можуть забити смартфон і ще гірше його пошкодити. Феном для волосся можна не тільки пересушити телефон, але й перегріти його — до загибелі дуже близько. Обидва способи, хай і неправильні, люди роблять тому, щоб зробити хоча б щось, щоб врятувати телефон. А найкраще залишити його на поличці висохнути.

Міф 6: Не варто залишати поруч стільниковий телефон і кредитну картку

міф

Можливо, ви чули, що небезпечно залишати поруч стільниковий телефон і кредитну картку, адже ґаджет легко може розмагнітити магнітну стрічку останньої. Так, інша техніка (наприклад, холодильник) здатна таке зробити, проте не телефон, адже своїм магнітним полем не впливає на картку. А люди й не носять поруч телефон та картку, щоб ті не стали ласим шматком для злодіїв.

Міф 7: Електромагнітна радіація телефону призводить до раку, передчасних пологів та інших проблем зі здоров’ям

міф

ВООЗ ще з 1990-го року розглядає це питання, якій за 30 з лишком років вже присвячено понад 25 тисяч статей. На сьогодні, за даними ВООЗ, ще немає достеменних фактів, що низькомагнітне випромінювання загрожує життю і здоров’ю людини. Все ж, якщо людина знаходиться під вежею чи антеною, ризик суттєво зростає.

Міф 8: Серветки для дезінфекції можуть суттєво пошкодити екран смартфону

Побутує думка, що ваш стільниковий телефон вдесятеро брудніший за обідок унітазу і на ньому спокійнісінько мешкають мільйони штамів бактерій. Дезінфекція екранів зменшує ризик підхопити вірус та хвороби шкіри, як акне. Та чи серветки для дезінфекції безпечні для смартфона? Apple запевняє, що так, і навіть заохочує частіше проходитися по екранах такими засобами захисту.

Міф 9: Смартфоном можна підсмажити яйце

міф

Міф зародився ще у 2000-их, коли користувачі смартфонів почали робити досліди: чи можливо “підсмажити яйце” випромінюванням з телефону? Насправді ж смартфони не здатні підсмажити яйце чи попкорн, бо не виробляють аж такої кількості енергії. Навіть якби все випромінювання телефону зібрала в собі мікрохвильовка, яйце б навіть не нагрілося до температури тіла людини, а телефон би розрядився.

Міф 10: Вільний доступ до Wi-Fi – безпечна річ

міф

Вільний доступ до Wi-Fi – яскрава приманка, солодкий мед, яким нас часто тішать громадські заклади. Та якщо ви користуєтеся таким безплатним інтернет-зв’язком, не радимо вводити жодних пін-кодів чи робити банківські операції. Трафік цього Wi-Fi абсолютно незахищений, тож злодії легко можуть увійти на сторінки, які ви переглядали, і скористатися вашими персональними даними. Тож у громадських місцях краще використовувати Інтернет задля розваги чи пошуку інформації.

Як гадаєте, смартфони шкідливі для здоров’я? Який міф, у який ви вірили, нам вдалося розвінчати?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Чому не варто зменшувати яскравість екрану смартфону та 9 міфів про стільникові телефони