Маніфест, який допоможе вам побудувати любов на усе життя

“Любов приходить не тоді, коли ти її чекаєш, а якраз навпаки — коли про неї навіть не думаєш” — Ельчин Сафарлі.

У мене був однокласник, якого я бачила востаннє десь років десять тому. На той момент він встиг вже шість разів одружитися і розлучитися. І знову перебував в пошуку любовного натхнення. “Не можу жити без любові!” – проголошував він і підморгував дівчині, яка проходила повз нього.

Як часто ми перебуваємо в ілюзії того, що чергова закоханість — це, нарешті, ЛЮБОВ на все життя. І що, нарешті, ВІН, ВОНА дадуть нам довгоочікуване щастя.

Читайте також: Як сайти знайомств вбили любов. Витверезний пост

Але статистика невблаганна. Впродовж останнього десятиріччя кількість розлучень значно зросла, і кожен другий шлюб розпадається. А за результатами анкетування багатьох користувачок Інтернету, висновок також невтішний: багато жінок живуть в шлюбі за інерцією. Тому що “діти, лінь, шило на мило міняти не хочеться” та інше, інше, інше.

Дуже часто я чую від жінок запитання: то що ж таке любов? Чи буває справжня любов? Чим вона відрізняється від пристрасті, закоханості, співзалежності та інших людських станів?

Любов
Фото: pinterest.com

Не всі замислюються про те, що любов — це праця. Праця тривалістю в життя. Це робота зі своєю свідомістю, робота над своїм станом, робота над стосунками.

Любов — це храм, який будується все життя по цеглинці. Терпляче й усвідомлено. День за днем, думка за думкою, слово за словом, дія за дією.

Думаю, що краще, ніж апостол Павло, не зможу описати властивості любові:

Любов довготерпелива, любов лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла, не тішиться, коли хтось чинить кривду; радіє правдою, усе зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.

Хоча дуже рідко хто з нас заглядає в інструкцію зі створення ЛЮБОВІ, і ще рідше в неї заглиблюється.

Любов довготерпелива

Неможливо отримати серйозний результат від короткочасних дій. Коли ми створюємо якусь звичку, потрібен час, розуміння і віра. Так само і з любов’ю.

Любов
Фото: pinterest.com

Для мене любов — це дія. Це мої дії щодо розкриття свого потенціалу і такого ж коханої людини. Коли я люблю, я дивлюся не на сьогоднішні прояви людини, а на його потенціал. Я бачу в ній те, чого вона сама часто не бачить. Я вірю в те, що вона може розкрити свій потенціал.

Любов милосердна

У своєму житті я кілька разів перебувала в складних кризових ситуаціях: хвороба, банкрутство, тощо. І завжди замислювалася: для чого мені треба потрібно проходити такі перешкоди? Радісними, світлими й оптимістичними не назвеш почуття, які відчуває людина в моменти криз.

Відповідь, як завжди, виявилася простою: ми повинні пам’ятати, що у кожної людини є особистий рай і особисте пекло. Ніхто з нас не здатний зазирнути в душу іншої людини.

ВАЖЛИВО, дуже важливо ЗАВЖДИ ПАМ’ЯТАТИ про свій біль, щоб перебувати в стані СПІВЧУТТЯ до інших людей.

Любов
Фото: pinterest.com

Коли ми щасливі, ми націлені на віддачу. Якщо ж завдаємо іншим болю, то тільки тому, що активоване наше особисте пекло. Співчуття до страждань іншої людини допомагає їй полегшити її страждання та активізувати найкраще, що є в її серці.

Любов не заздрить

Любов — це завжди віддача. Коли людина знаходиться в стані достатку (душевного, матеріального, енергетичного), їй хочеться віддавати. Заздрість — стан недостатності.

Коли ми знаходимося в стані любові, ми НЕ МОЖЕМО заздрити. У нас немає бажання до сарказму, пліток, злості — до різних способів “відщипнути” шматочок енергії іншої людини. У стані любові нам хочеться обіймати світ і ділитися щедро своїми ресурсами.

Любов не чваниться

Конкуренція. Всі війни та розлучення через неї. Ми порівнюємо, змагаємося, конкуруємо. Хто кращий, розумніший, сильніший, успішніший, багатший, здоровіший, красивіший та інше. І завжди в цій гонитві хтось виграє, а хтось програє.

Насправді варто лише змінити призму, через яку дивимося на світ і людей, і почати бачити інших через їх унікальність, і пропаде всяка необхідність порівняння.

Любов
Фото: pinterest.com

Співпраця, підтримка, радість за успіхи іншої створюють в нашому житті велике коло друзів і однодумців. Радість за результати і найкращі прояви коханої людини підштовхнуть її до ще більшого розкриття її потенціалу.

Любов не надимається

Часто гординя виникає через нерозуміння справжніх причин наших досягнень. Якщо ми успішні, то тільки тому, що колись допомагали іншим людям ставати успішними. Якщо багаті — це результат нашої щедрості. Якщо красиві — тому, що були добрими до інших людей.

Але наш розум рідко проводить паралель між справжніми причинами й наслідками, між якими зазвичай є часовий проміжок. І як наслідок, ми приписуємо якимось недавнім своїми проявам результати, які не відповідають їм.

Фото: pinterest.com

Любов не задумує зла

Гнів, агресія, злість, помста, насильство, крики — хіба це про любов? Любов — це турбота, м’якість, увага до потреб як своїх, так і коханої людини.

Як сильно змінився б наш світ, якби ми більш усвідомлено почали ставитися до теми духовних законів життя і вивчали б принципи світоустрою? Якби розуміли, які наші вчинки тягнуть за собою відповідні наслідки, і як варто змінювати моделі поведінки, щоб у світі зменшилася кількість катастроф і стихійних лих.

Ефект метелика: незначний вплив на систему може мати великі й непередбачувані наслідки, в тому числі і абсолютно в іншому місці.

Тільки дуже усвідомлені люди пов’язують свій швидкоплинний гнів з руйнівними процесами у світі.

Любов — це те почуття, що здатне стримувати людський гнів.

Якщо кожен з нас зупиниться, і не швидким, а вдумливим поглядом вивчить цю статтю, та ще й постановить, як буде використовувати прочитане у своєму житті, сім’ї, роботі, то ефект метелика спрацює на те, щоб в наших життях було більше ніжності, радості, щастя, турботи та безпеки.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Маніфест, який допоможе вам побудувати любов на усе життя