Для чого потрібні стосунки з іншою людиною?

Стосунки між людьми — велика робота, яка є продовженням стосунків з самим собою. Інструментом пізнання себе, як частини світу, окремої і поєднаної водночас.

Стосунки з іншою людиною можуть бути способом зустрітися з самим собою. Або можливістю далеко втекти від себе. Різні люди здатні на різне.

Стосунки як спосіб втекти від себе

Втекти від себе в стосунки з іншою людиною дуже легко. Можна, не від’єднавшись від батьків, переповзти до чоловіка або дружини, залишаючись в тому ж злитті. Жити разом, як дві дитини, які втекли від батьків. Ігри в дочки-матері, постійне перетягування ковдри на себе.

Читайте також: 8 речей, яких в жодному разі не можна робити заради чоловіків

Стосунки

Не бажаючи з’ясовувати стосунків з дружиною, можна знайти коханку або навіть декількох, щоб складні теми в стосунках можна було не піднімати. Або просто скаржитися комусь збоку. Аби не дозволити зустрітися з собою у стосунках з коханкою, можна пошукати іншу коханку, з якою ще поки добре разом і не треба нічого з’ясовувати. А потім, коли стосунки розгоряться, — ще одну…

Від конфронтації з громадською думкою можна втекти у стосунки з дітьми, які начебто “у всіх мають бути до тридцяти років”. А стосунки з дітьми — це взагалі вир, в який можна поринути з головою, не беручи на себе відповідальність за свої бажання і життєвий шлях. Навантажити дітей відповідальністю за батьківське благополуччя і життєві рішення. Прийняти жертовну позицію, передаючи людям, які ще не розібралися в житті, непосильну відповідальність за чуже щастя.

Залишаючись на самоті або хоча б помічаючи, що самотність можлива (а отже, можлива зустріч з собою) і вона вже світиться на обрії, можна гарячково хапатися за першу-ліпшу людину, лише щоб “не бути самому”.

Все ці речі — можливі та звичні в нашому житті.

Матері з втомленими обличчями, які тримають немовлят на руках. Жінки, які вважають себе нікчемними щоразу, коли завершують стосунки. Чоловіки, які переводять у секс все, що можна в нього перевести. А потім не знають, що робити з величезною кількістю жінок навколо. Старі батьки, ображені на дітей за те, що у тих є своє життя. Діти, що безуспішно намагаються зробити щасливими своїх батьків, забуваючи про відповідальність за свою свободу.

Стосунки як близькість

Стосунки

Але як же іще насправді можна проживати стосунки з іншими людьми? Їх можна використовувати для постійної зустрічі з самим собою.

Близькість між людьми можлива, коли є межа, тому що близькість — це стосунки між двома окремими людьми. У іншому випадку це не близькість, а злиття. Всі моменти, коли немає чіткості в тому, що відбувається у стосунках, можна використовувати, для того, щоб чесно запитати себе: “А чого ж я хочу зараз? Хто я зараз? Де я зараз?”.

Замість того, щоб перекладати відповідальність за ситуацію на партнера, можна взяти собі свою частину і розбиратися в тому, що ти сам робиш для того, щоб стосунки не зайшли в глухий кут. Навіть якщо вам здається, що ви робите все правильно, а партнер робить все не так, це привід запитати себе: “А для чого я поруч з такою людиною? Що я тут роблю? І чому я роблю саме це? Як я сам опинився в такій ситуації?”.

Перебуваючи постійно поруч з іншою людиною, можна навчитися найголовнішого і найскладнішого: бути разом з кимось і одночасно бути окремою людиною. Бути прив’язаним і вільним одночасно. Щоразу, доходячи до глухого кута у стосунках, можна залишатися в них, намагаючись просунутися далі і розуміючи, що в наступних стосунках ти притормозиш в тому ж самому місці.

Зустрічаючись з труднощами у стосунках з чоловіком або дружиною, не шукати коханку, а мати мужність зізнатися в тому, що тобі важко рухатися далі з постійним партнером.

Залишатися в одних стосунках досить довго для того, щоб побачити реальну людину за своїми фантазіями і прожити справжню прихильність до неї, такої іншої і недосконалої, але з усім тим гідної поваги.

Народити дітей і кожної хвилини усвідомлювати, що, всупереч вашому міцному зв’язку, у них — своя доля і своє життя від самого моменту зачаття. А може, навіть і до того…

Мати мужність сказати “ні” своїм батькам там, де вони втручаються в твоє життя, і витримати їх маніпуляції й розповіді про швидку смерть і слабке здоров’я.

Зважитися прожити самотність в той момент, коли ти розумієш, що навіть при наявності натовпів народу навколо ти все одно проживаєш своє життя самостійно і тільки всередині себе. А інші люди — це лише такі ж самотні подорожні, що зустрічаються на твоєму шляху. І ця зустріч може відбутися як подарунок. І тоді можлива близькість і розуміння. А може і не відбутися, навіть якщо ви живете разом і разом шукаєте забуття.

Чим для вас є стосунки з коханою людиною?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Для чого потрібні стосунки з іншою людиною?