А може, до біса те кохання: шість почуттів, які ви відчуєте, перш ніж покохаєте по-справжньому

Кохання по-справжньому — це не закохатися заради себе, але зважитися на чисте і спільне почуття, щоб жити щасливо і самому, і вашій половинці.

Слово «кохання» нині в моді

Пісні, рекламні ролики, фільми, психологічні тренінги, статті в соцмережах так і рясніють яскравими і соковитими слоганами про кохання у всьому її різноманітті та багатоваріантності.

Перший показник здорової психіки людини — це бажання любити і бути коханим. Другий — це здатність любити і приймати любов іншої людини. Якщо з першим показником у нас все в нормі, то з другим — один смуток і печаль, які ми ховаємо в іграшкових сердечках, більше схожих на плюшевих збирачів секретів.

Тому дуже хочеться розвіяти модний рожевий зефір ідеально-романтичних уявлень про кохання. Стосунки, наповнені повагою, любов’ю і вдячністю, — це титанічна робота над самим собою.

Читайте також: Секретна риса жінки, від якої божеволіє чоловік

Щастя важко знайти в собі самому і неможливо знайти десь в іншому місці. Якщо здається, що вийшло — це залежність — ілюзія щастя і любові за яку доведеться дорого заплатити…

Не дарма у багатьох філософів і психологів читаємо думку, що щастя, любов і свобода — не для слабаків.

Кохання

Чому кохання по-справжньому дуже важливе?

Цього стану треба досягти, зрозуміти його. Тутка пропонує пройтися по психо-емоційній мапі любові від закоханості через розчарування до щирого почуття.

Перший пункт призначення — гормональний вибух або закоханість

Цей хімічний коктейль керує нашими емоціями і поведінкою від трьох місяців до півтора року. Саме про цей період стосунків написані романи всіх часів і народів та зняті найкращі романтичні фільми.

У цей час ми бачимо партнера в найбільш ідеальному і привабливому вигляді.

Другий пункт на нашій карті — момент пересичення одне одним

Дуже часто до цього моменту сім’я вже створена, піднятий або опущений обідок на унітазі починає вас дратувати, а вишенька на торті — всі можливі принади вагітності в самому розпалі.

Третя зупинка — відраза

Цей період ламав багато сімей і розводив по різних кутах життєвого любовного рингу. Рожеві окуляри розбиті вщент, гормони вщухли, пристрасть здала свої позиції рутині. Всі тіньові сторони коханого як на долоні, і долонь не вистачає, щоб вмістити весь цей об’єм.

Гідності іншої людини знецінюються, а милі дивацтва дико дратують.

Кохання
Фото: pixabay.com

Четверта гавань любовної подорожі — смиренність

Ви з миром приймаєте себе, свій вибір і зустрічаєтеся з реальним собою. Тільки так можна побачити і прийняти з усіма тельбухами справжню, таку різну і таку кохану свою людину…

П’ята крапка на карті любові — служіння

Цей пункт — перевал з періоду інфантильних дитячих фантазій Якщо вам потрібно, щоб вас любили, в стані дорослої, зрілої позиції винні не вам, а ви повинні самим собі берегти своїх коханих від власного егоцентризму, хамства і грубості. Коли саме вам просто так хочеться зробити щось приємне своїй рідній людині, не чекаючи нічого натомість. Просто тому, що вашій душі цього хочеться.

Шоста відправна точка стосунків — дружба між закоханими

Після пролитих спільних сліз, прожитих випробувань і труднощів, людей з’єднує повага, розуміння, прийняття і подяка. Уже немає потреби в частих конфліктах, конкуренції та взаємній претензії. Стосунки будуються на довірі й прийнятті одне одного.

І нарешті! Фанфари звучать, барабан — ви дійшли до фінішу… довгоочікуваного і щасливого.

Кохання

Кінцевий пункт призначення — кохання

Розуміння з пів погляду, духовна єдність і душевна близькість, чуттєве фізичне притягання. Відчуття Радості та щастя від того, що ви разом.

До цього етапу доходять не всі, але шанс є у всіх — у всіх, хто готовий вчитися спокійно і з гідністю приймати кохану людину цілком і повністю, не змінюючи і не ламаючи її під себе.

Кохання — це почуття, яке є в нас самих, а інша людина потрібна тільки для того, щоб пробудити його, розкрити і просто віддати… самому собі, своєму коханому, і світу, в якому ми живемо.

Любіть одне одного, бо ми того варті.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
А може, до біса те кохання: шість почуттів, які ви відчуєте, перш ніж покохаєте по-справжньому