9 звичок, які перетворюють людину на невдаху

Артур Шопенгауер казав, що боягузи народжують боягузів, негідники — негідників, а у невдах на світ народжуються лише невдахи. А ось Іммануїл Кант вважав, що характер не успадковується, а формується під впливом внутрішніх переживань і зовнішніх обставин, і над ним можна і потрібно працювати.

Але є ще одна теорія: людина не причетна до того, що відбувається в її житті та всі невдачі — це підступи ворогів і вплив зірок. Як правило, цієї теорії дотримуються закоренілі невдахи.

Тутка зібрав 9 принципів, яких дотримуються тотально «безталанні» люди. Ми вважаємо, що саме такий підхід перетворює їх життя на низку невдач і зірки з ворогами тут ні при чому: як відомо, склянка просто наполовину заповнена водою, і лише від нас залежить, наполовину вона порожня чи наполовину повна.

1. Звинувачувати навколишніх у своїх бідах

Не вступив до інституту? Тому що туди беруть тільки за зв’язками або за хабарем. Не дали премію на роботі? Бовдур-директор нагороджує лише родичів і підлабузників. Кинула дівчина? Це через те, що вона дурепа (якщо кинув хлопець — «він козел»). Вдома закінчився хліб та у магазині його теж немає — ось він, точний доказ вселенської змови!

  • Пошук винного і його звинувачення дають людині помилкове відчуття того, що проблема розв’язана. Однак вона залишається і незабаром нагадає про себе знову. Тому успішні люди при виникненні проблеми не шукають винних, а шляхи та інструменти для її вирішення.

2. Порівнювати себе з іншими людьми

невдахи

Аутсайдери люблять порівнювати себе з іншими. Незалежно від того, хто вибирається для порівняння (більш успішні чи менш успішні люди), результат не дає користі. У першому випадку виникає жаль до себе — одна з гальмівних і руйнівних емоцій розвитку людини. У другому випадку в невдахи з’являється можливість виправдати власну бездіяльність.

  • Разом з тим порівняння необхідне нам для того, щоб оцінити власний зріст. Тільки порівнювати себе треба не з іншими людьми, а з самим собою — з тим, ким ви були 10 років, 5 років або 1 рік тому.

3. Не вірити в себе

«Вище голови не стрибнеш», «не жили заможно, не варто й починати», «це не для мене» — ці фрази дуже люблять невдахи. Знайти додатковий заробіток, почати вивчати нову мову, ризикнути та зробити комплімент незнайомій людині — все це вимагає зусиль. Набагато легше знайти доречну відмовку і без докорів сумління відмовитися від будь-яких спроб щось змінити у своєму житті.

  • Визнавати сам факт існування певних труднощів не завадить, адже таким чином людина об’єктивно оцінює ситуацію і планує свої дії. Але необхідно розуміти, що будь-які перешкоди — чи то економічна криза або Венера в 7-му будинку — лише трохи ускладнюють шлях до успіху, а не повністю перекриють його.

Читайте також: 12 звичок, які помічають за собою ті, хто ріс в бідності. Але позбутися їх ці люди зовсім не прагнуть

4. Відмовлятися від своїх цілей і принципів

Люди, які постійно скаржаться на невезіння, легко йдуть на повідці в інших, змінюють свої переконання й цілі по декілька разів на день або взагалі відмовляються від них за найменших труднощів. Сьогодні невдаха може бути затятим вегетаріанцем, а завтра почне засуджувати тих, хто не їсть м’яса, адже таким чином вони забирають в себе вітамін В12.

  • Мета — це маяк, який вказує нам шлях навіть в повній темряві, а наші принципи — огорожа, що не дає зійти з правильної дороги. Недарма Рой Дісней сказав: «Зовсім не важко приймати рішення, коли знаєш, які в тебе цінності». При виникненні труднощів успішні люди шукають спосіб з ними впоратися, а не кидаються змінювати свої орієнтири.

5. Не вміти спілкуватися з іншими людьми

невдахи

Невдахи не вміють будувати стосунків з іншими людьми, а з тими, хто, на їх думку, знаходиться нижче по соціальній драбині, часто поводяться зарозуміло. Недарма кажуть, що якщо ви хочете побачити справжнє обличчя людини, то треба поспостерігати, як вона спілкується з персоналом, який її обслуговує.

  • Ті, хто взяв на себе відповідальність за своє життя, знають, що важливо вміти вибудовувати стосунки з людьми не тільки в професійній сфері, але і в особистому житті. Вони не втрачають можливості розширити коло своїх знайомств і докладають багато зусиль для того, щоб підтримувати ці стосунки.

6. Прокрастинувати

Аутсайдери живуть так, немов у них в запасі є ще одне життя. Модний сьогодні термін «прокрастинація» поширюється не тільки на рутинні справи на кшталт прибирання або миття посуду. Невдахи відкладають на потім реалізацію своїх бажань, перетворюючи власне життя на не дуже веселе, а іноді й зовсім сумне існування.

  • Успішні люди живуть сьогоднішнім днем. Стів Джобс частенько вранці давав собі питання: «Щоб я зробив, якби це був мій останній день?». Це — прекрасний спосіб перестати відкладати важливі справи на потім і почати жити прямо зараз.

7. Не приймати іншу думку

Невдахи поверхово розбираються практично у всьому. Запитайте у будь-якої чужої людини, як зробити лад у країні й ви отримаєте вичерпну інструкцію, можливо навіть в картинках. Бувши впевненим у своїй правоті, невдаха ладен сперечатися, як кажуть, до посиніння. При цьому в його квартирі безлад починається, ймовірно, від самого порога.

  • У психології давно відомо про існування вкрай цікавого ефекту Даннінга-Крюгера, суть якого полягає в такому: чим менше людина в чомусь розбирається, тим сильніше вона впевнена у своїй правоті й тим завзятіше відкидає інші точки зору. Ефект працює й у зворотному напрямку — чим вища компетентність людини, тим менше вона буде сперечатися і наполягати на власній думці.

8. Любити халяву

невдахи

«Чим дешевше, тим краще» — такий девіз багатьох невдах. І неважливо, що шкарпетки зі знижкою рвуться на наступний день, в закуплених на запас крупах заведеться міль, а вирощену на дачі картоплю, на яку було витрачено все літо, доведеться викинути, бо вона вся проросла в підвалі. І так стається з року в рік.

  • Успішні люди не економлять, а вміють рахувати свої гроші, знаючи при цьому справжню ціну речам. Це допомагає їм купувати дійсно потрібні та якісні товари, які не приходиться викидати наступного дня. Адже недарма фраза барона Ротшильда «Я не настільки багатий, щоб купувати дешеві речі» така популярна і сьогодні.

9. Заздрити та очорнювати інших людей

невдахи

Невдахи заздрісні й, намагаючись пояснити своє почуття, завжди стараються знайти «істинну» причину успіху інших людей. Багатий? Накрав. Популярний? Вмієш плести інтриги. Здоровий? Просто у лікаря давно не був. Щасливий у шлюбі? Вдало приховуєш сліди своїх зрад. Посміхаєшся? Дурню, розплющ очі! На думку невдахи, просто так нічого доброго в житті не стається.

  • Як зазначають психологи, заздрість з’являється від нездатності відчувати задоволення від власного життя. Адже часто заздрісники не хочуть фактично володіти тим, в наявності чого заздрять іншим, їх просто дратує вміння інших отримувати від життя те, чого їм хочеться.

Складно сперечатися з тим, що більшість невдач у житті людини — це наслідок її дій, вчинених під впливом звичок і характеру. Але що або хто винен, що у цієї людини такий характер?

ТУТКА - Відпочивай корисно
9 звичок, які перетворюють людину на невдаху