20 фактів, які пояснюють, чому одні люди розлучаються через місяць, а інші святкують діамантове весілля

Всім відома сумна статистика про шлюб: половина закінчується розлученням. Психологи стверджують, що це неправда і понад 75% подружніх пар мають шанси прожити разом усе життя.

Ми в Тутка завжди віримо в краще, але не забуваємо і про приказку «Попереджений — озброєний». Сподіваємося, факти про шлюб і розлучення допоможуть вам вибудувати дійсно щасливі стосунки. А наприкінці статті шукайте бонус — просту і дуже ефективну практику для розв’язання сімейних конфліктів.

  • Багато пар упевнені: якщо пожити разом, перед тим як розписатися, можна притертися одне до одного і союз буде більш міцним. Притирання — це, звичайно, добре, але спільне проживання до весілля робить шлюб менш стабільним і збільшує ймовірність розлучення.
  • Вчені з’ясували: чим більше грошей пара витратила на весільну церемонію, тим вищий ризик, що шлюб розвалиться. Більш того, якщо обручка дуже дорога, ймовірність розлучення теж збільшується.

Шлюб

  • Гарна новина: те ж дослідження довело, що повноцінний медовий місяць зміцнює стосунки подружжя. Тож гроші краще витратити на подорож, а не на пишну церемонію і дорогі каблучки.

Читайте також: А може, до біса те кохання: шість почуттів, які ви відчуєте, перш ніж покохаєте по-справжньому

  • Психологи радять рахувати співвідношення позитивних і негативних взаємодій в парі. Конфлікт — це негативна взаємодія, а спільна поїздка, романтична вечеря або сердечна розмова — позитивна. У щасливих пар співвідношення складає 5:1, тобто на кожен конфлікт у них припадає 5 позитивних взаємодій. Чим менше перше число, тим гірше для шлюбу, а 1:1 – це вже маркер наближення розлучення.
  • Фотографи запевняють, що передбачити майбутнє стосунків можна за тим, як молодята розрізають весільний торт. Більшість пар, в яких один з партнерів — як правило, наречений — жартує або розмазує торт по обличчю нареченої, незабаром розлучається.
  • У шлюбі важливо давати партнеру свободу. Але ще варто пам’ятати, що підвищена активність одного з подругів поза сім’єю руйнує союз. Більш того, шлюб страждає, якщо чоловік або дружина дуже старанно женеться за суспільним визнанням.
  • Надмірна активність одного з членів подружжя в соціальних мережах викликає підозри в невірності у другого. Багато людей думають про розлучення тільки через те, що друга половина постійно сидить в телефоні.

Шлюб

  • Більшість людей вважає, що діти зміцнюють шлюб. Не будемо заперечувати очевидного, просто майте на увазі, що в сім’ях з дітьми конфлікти між подружжям трапляються частіше, а у більшості чоловіків після народження дитини з’являється незадоволеність шлюбом.
  • Ще одна поширена думка: чим більше дітей, тим менша ймовірність, що шлюб розпадеться. Якщо народження первістка знижує ймовірність розлучення аж на 30%, то друга і третя дитина такого впливу вже не роблять. Але все ж пари з дітьми хоч і сваряться більше, але частіше зберігають шлюб.
  • Загальні інтереси самі по собі не зміцнюють сім’ю. Щоб вони працювали, потрібно взаємна повага. Наприклад, дві пари, в яких чоловік і жінка поділяють спільне хобі — каякінг. Але одна пара сприймає сплав по річці як приємне спільне проведення часу, а друга — як зобов’язання робити щось разом і можливість довести власну перевагу.

  • Подружжя, які використовують слова «ми», «наш», «нас» частіше, ніж «я», «мій», «мене», більш задоволені стосунками й рідше розлучаються. Якщо при цьому вони люблять згадувати спільне минуле — прогноз виключно позитивний.
  • Спільний перегляд романтичних комедій — прекрасний спосіб зблизитися, обговорити сімейні проблеми на «безпечній території» і навіть уникнути розлучення.
  • Психолог Джон Хоттман, який правильно пророкує розлучення в 90% випадків, назвав чотирьох «вершників апокаліпсису» — моделі поведінки, які через 5-6 років майже гарантовано призводять до розриву. Ось вони: критика, презирство, оборонна позиція (чоловік або дружина визнає тільки свою правоту або грає роль жертви), обструкція (емоційний відхід від конфлікту).
  • Найсерйозніша особливість в поведінці, яка завжди вказує на наближення розлучення, — презирство. Це вкрай деструктивне почуття, з якого виростають критика, оборонна позиція й обструкція. Презирство починається з закочування очей при розмові та уїдливих жартів у бік чоловіка.
  • Головна візуальна ознака презирства, яке починає проростати, — лицьова асиметрія. Якщо партнер криво посміхається, оголюючи зуби, або щільно стискає губи, піднімаючи кутик рота, він відчуває презирство. Особливо якщо при цьому брови трохи йдуть вгору, а очі злегка прищулюються.

  • Одруженим людям потрібні проблеми. У спокійних стосунках подружжю стає нудно, і, навіть якщо реальних проблем немає, вони створять їх на рівному місці. Намагатися перетворити спільне життя в абсолютно спокійну гавань — шлях до розлучення або постійного невдоволення. Щоб зміцнити шлюб, потрібно регулярно вирішувати разом маленькі виклики.
  • Гідною кандидатурою, хоч і несподіваним варіантом може стати іпотека. Виявляється, спільні виплати зміцнюють шлюб. Пари з загальними кредитними зобов’язаннями розлучаються в 5-10 разів рідше, ніж чоловіки без іпотеки.
  • Правда — це добре. Але постійно висловлюючи партнеру те, що вам в ньому не подобається, ви розхитуєте шлюб. Потрібно говорити не про те, що вас не влаштовує, а про те, що ви хочете одержати. Наприклад: «я хочу від тебе більше уваги» замість «ти взагалі не приділяєш мені часу».
  • Постійне накопичення матеріальних благ погано впливає на шлюб. Подружжя починають витрачати більше часу і сил на черговий ремонт, обслуговування машини або придбання модних речей і віддаляються одне від одного. Щасливій сім’ї потрібен здоровий мінімалізм.

Шлюб

Бонус: для зміцнення шлюбу знадобиться аркуш паперу, ручка і… 21 хвилина на рік

Вчені провели експеримент, в ході якого подружні пари 3 рази на рік по 7 хвилин описували на папері свої конфлікти. Єдиною умовою було розповідати про сварки з позиції стороннього спостерігача. Як з’ясувалося, така практика зміцнює стосунки й підвищує рівень задоволеності шлюбом.

Щоб не чекати результатів цілий рік, навчіться «документувати» конфлікти: з чого все почалося, хто і що сказав, як одне зачепилося за інше. Якщо описувати події нейтрально, є шанс знайти справжні причини розбіжностей і зупинити снігову кулю сімейних сварок.

У вас є свої рецепти щасливого шлюбу? Розкажіть в коментарях — можливо, саме ваші поради допоможуть комусь налагодити сімейне життя.

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
20 фактів, які пояснюють, чому одні люди розлучаються через місяць, а інші святкують діамантове весілля