15 речей, якими ми користуємося щодня, але навіть не намагаємося дізнатися, як правильно їх зберігати

Ми звикли класти хліб в хлібницю, молоко і яйця — в холодильник, а печиво залишати на столі, але при цьому до багатьох інших речей вдома ставимося майже байдуже. Наприклад, такі повсякденні речі, як порошок, ми залишаємо біля пральної машинки, келихи ставимо на полицю ніжками вгору, а сковорідки складаємо на купку.

Тутка з’ясував, що ми зберігаємо неправильно і чому так не потрібно робити. Сподіваємося, ця стаття допоможе вам не припускатися помилок, через які улюблені повсякденні речі швидше стають непридатними або навіть стають небезпечними для здоров’я.

1. Креми та інші засоби для шкіри

повсякденні речі

Ми звикли тримати всю косметичну артилерію на полиці у ванній — там, де світло, волого і буває дуже спекотно. Але косметика для догляду повинна зберігатися в сухому, темному і прохолодному місці, якнайдалі від яскравого світла і перепадів температури, наприклад в шафі або тумбочці. Якщо ж в складі багато натуральних або біологічно активних компонентів, засоби краще тримати в холодильнику.

Читайте також: 13 речей, на які не витрачають грошей багаті люди, а бідні заради них ладні залізти в борги

Той самий холодильник посилить ефект гелю проти набряків. Холод сам по собі звужує кровоносні судини, завдяки чому набряклість сходить швидше.

2. Декоративна косметика

повсякденні речі

Більшість жінок тримають повсякденні речі для макіяжу, як от туші, пудри і помади там, де і креми, — у ванній. Біда в тому, що при високій вологості косметику активно заселяють всілякі бактерії і грибки, і деякі з них можуть бути небезпечними для здоров’я.

Туш і підводку радимо зберігати в прохолодному, сухому місці, але тільки не в холодильнику — до тюбика можуть проникнути мікроби, що викликають очні інфекції. Порошкові б’юті-продукти (пудри, бронзери, тіні для повік) бояться вологи і тепла, тому їх потрібно не тільки забрати з ванної кімнати, але і не класти біля батарей. Всю цю косметику можна просто скласти на полиці в шафі. А ось помаду фахівці радять тримати в холодильнику — так вона довше прослужить.

3. Лак для нігтів

Не всі знають, але під дією тепла і сонця в лаку вигорають пігменти, а при постійно підвищеній вологості засіб починає розшаровуватися. Тому підвіконня і всюдисуща поличка у ванній відразу відпадають — тримайте лаки в шафці, як це роблять в салонах краси. А якщо хочете, щоб лак довше зберігав колір, покладіть його у холодильник.

4. Спонж і пензлики для макіяжу

Спонж в формі крапельки або, як їх ще називають, б’юті-блендери (до речі, це — назва конкретної торгової марки) швидко стали популярними. Чому? Тому що вони зручні й стильні: добре розтушовують тональні засоби, легко миються і чудово виглядають у ванній. Ось тільки при підвищеній вологості ці повсякденні засоби миттю вкриваються мікробами і цвіллю. Абсолютно всі інструменти для макіяжу корисно зберігати в сухому місці з гарною вентиляцією — так, щоб вони не набирали вологи і не задихалися.

5. Одеколони і парфуми

повсякденні речі

Навіть експерти сперечалися, чи варто класти парфуми у холодильник, щоб продовжити їх свіжість. Але все ж визнали, що зберігати в холодильнику можна тільки туалетну воду і одеколон. Спирту в них більше, а ефірних олій мало, тому низька температура їм не страшна. У парфумах більше ефірних олій і ароматів, які в холоді руйнуються. Потримавши в холодильнику улюблений парфум, ви просто не впізнаєте його аромат. До речі, в парфумованій воді концентрація олій теж вища, тому і її не варто класти в холодильник.

Крім холоду, парфуми бояться прямих сонячних променів, спеки та високої вологості. Так що підвіконня і туалетні столики викреслюються зі списку. Залишається шафа або тумбочка.

6. Гігієнічні прокладки і тампони

повсякденні речі

Жінки зберігають повсякденні речі для особистої гігієни або в затишній шафці, або у ванній. Перші чинять правильно, а ось другі ризикують здоров’ям. Бавовна в тампонах і прокладках набирає вологи з повітря і стає ідеальним середовищем для розмноження мікробів. Гігієнічні засоби можна тримати в шухляді або закритій коробці, але тільки не на дзеркалі або пральній машинці.

7. Вироби з шовку

Якщо ви тримаєте шовкові блузки та шарфики на далекій полиці в шафі, швидше за все, ними вже ласує моль. Жучки прогризають волокна тканини, залишаючи лисі ділянки і потертості, і потім річ приходиться тільки викинути. Щоб уберегти шовк від молі, обов’язково періть речі перед тим, як заховати у шафу. Личинки живляться волоссям і частинками шкіри, а привабити їх можуть навіть плями поту.

Якщо забираєте одяг на цілий сезон, упакуйте речі в бавовняні пакети, але час від часу діставайте їх, щоб випрати або хоча б провітрити. До речі, засоби від молі потрібно класти в кожен пакет: однієї пластинки або кульки на всю шафу не вистачить.

8. Бюстгальтери

Типові помилки багатьох жінок — складати бюстгальтери навпіл і тримати їх упереміш з іншою білизною. Це не тільки виглядає неестетично, а й псує речі: чашки деформуються, матеріал розтягується, на мереживах з’являються зачіпки. Вішати спідню білизна на вішалки з прищіпками теж не варто — затискачі залишають негарні сліди і псують тканину.

Щоб бюстгальтери довше тримали форму і красиво виглядали, їх потрібно або чіпляти на спеціальні плечики або розкладати на полиці або в шухляді. Якщо не вистачає місця, можна складати один на інший, але тільки так, щоб чашечки лежали рівно.

9. Взуття з високою халявою

повсякденні речі

Ми старанно запихаємо у взуття газети, намагаючись максимально розправити передню частину взуття, але абсолютно забуваємо про халяви. Отак і виймаємо потім з шафи чоботи з вм’ятинами і заломами, від яких ой як нелегко позбутися. Щоб такого не сталося, кладіть наповнювач не в одні тільки пальці, а по всій висоті чобіт. Використовуйте спеціальні фіксатори, скручені журнали або пластикові пляшки.

10. Жіночі сумки

повсякденні речі

Якщо з взуттям і одягом не по сезону жінки ще вовтузяться, то такі повсякденні речі, як сумочки, частенько просто кидають в шафу, де вироби швидко втрачають форму, покриваються вм’ятинами і подряпинами. Щоб після тривалого зберігання сумка виглядала як нова, заповніть її м’яким папером або пухирчастою плівкою. Обгорніть фурнітуру гофрованим папером — так металеві деталі не залишать слідів на шкірі. Наостанок покладіть сумку в дихаючий пакет або бавовняну наволочку і акуратно покладіть в шафу.

11. Ювелірні прикраси

Багато жінок звикли розвішувати намиста, тримати прикраси упереміш або класти їх в зіп-пакети, але так робити категорично не можна. Всі ланцюжки, браслети, каблучки і сережки повинні лежати в окремих частинах коробки, щоб більш тверді камені і метали не дряпали м’якші.

Якщо біжутерію ще можна покласти в пластиковий пакет, то ювелірні вироби від цього сильно постраждають. Випари деяких пластмас роз’їдають дорогоцінні камені й знебарвлюють метал. Вішати перлинні намиста теж не варто — від цього вони розтягуються.

12. Сковорідки з антипригарним покриттям

повсякденні речі

Всі знають, що відчищати залізяччям тефлоновий посуд не можна, але продовжують складати щойно вимиті сковорідки стопкою. Через це на них з’являються подряпини, а антипригарне покриття потихеньку стирається. Спробуйте перекладати посуд паперовими рушниками або пергаментом — так сковорідки не будуть дряпати одна одну і прослужать набагато довше.

13. Скляні келихи

Багато господинь перевертають келихи, коли ховають їх у сервант, аргументуючи це тим, що так всередині збереться менше пилу. Ніби й нічого, але в такому положенні вага виробів зі скла лягає на тендітний край, і на ньому з часом з’являються мікротріщини. Склянки теж краще не перевертати, бо від такого зберігання з країв може облізти декоративне покриття.

14. Пральний порошок

Невже і пральний порошок можна зберігати неправильно? Так. Виробники рекомендують тримати його в сухому місці при температурі не вище 25 °С. Якщо постійно залишати порошок у ванній, він набирає вологи, гірше відпирає плями і збирається грудками, які погано розчиняються і забивають фільтр пральної машини. Краще перенести засіб в інше місце або хоча б пересипати в герметичний контейнер.

15. Батарейки та акумулятори

В офіційних рекомендаціях йдеться, що батарейки потрібно зберігати при 15 °С і не класти в холодильник, щоб волога не пошкодила контакти. Але ми з дитинства пам’ятаємо, що несправні батарейку або акумулятор потрібно покласти в морозилку, щоб «зарядити». Звідки взявся цей міф?

Виявляється, старі нікелеві батарейки швидко розряджалися і дійсно краще працювали після морозилки. Більш сучасні літійні пристрої розраховані на кімнатну температуру і втрачають продуктивність при морозі або спеці. Найкраще тримати їх в шафі або ящику.

Признавайтесь, ви теж клали батарейки в морозильник, щоб їх «оживити»?

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
15 речей, якими ми користуємося щодня, але навіть не намагаємося дізнатися, як правильно їх зберігати