13 речей, на які не витрачають грошей багаті люди, а бідні заради них ладні залізти в борги

Про фінансову спроможність людини можуть свідчити такі речі як шуби, великі ювелірні прикраси, дорогі годинники. Деякі люди готові роками збирати на це і навіть брати кредити. Однак у всьому світі багаті люди поступово припиняють так позначати свій соціальний статус.

Ми в Тутка виступаємо за розумну економію, тому знайшли символи достатку, мода на які проминула. Але багато людей цього ще не усвідомили.

1. Золоті прикраси

Стильні забезпечені жінки зазвичай на вихід надягають мінімум золотих прикрас, звертаючи увагу насамперед на їх якість. Або краще масивну біжутерію.

Для тих, чиє фінансове становище нестабільне, придбання золота досі вважається вигідною інвестицією. Вважається, що, купуючи золото, ви створюєте заощадження на чорний день. Це відбивається і на тому, як небагаті дівчата носять ювелірні прикраси — багато з них керується принципом «все найкраще відразу».

2. Одяг та взуття дорогих брендів

Часто навіть дуже багаті люди байдужі до брендового одягу і в повсякденному житті ходять в простих джинсах і светрах з мас-маркету, які є базовими речами в їх гардеробі. В одному з інтерв’ю сам Білл Гейтс зазначив, що на його зап’ясті годинник за $10, всупереч тому, що він може собі дозволити мільйон пар годинників від найзнаменитіших брендів. Замість шопінгу багатії прагнуть отримати інші задоволення від життя і не шкодують коштів на розваги та подорожі. Для них це дорожче від брендової сумочки.

3. Пластичні операції

Багаті

Колись у всьому світі були модні пластичні операції — всі хотіли мати ідеальне тіло та обличчя без вад. Багаті чоловіки самі пропонували своїм обраницям оплатити перетворення, а ті й не відмовлялися. Сьогодні все більше знаменитостей і заможних людей виступають проти пластики і пропагують любов до свого тіла і зморшок.

Читайте також: Які жіночі звички найбільше дратують чоловіків?

А тим часом багато дівчат, як і колись, готові відмовляти собі багато в чому, щоб накопичити гроші на пластику губ, грудей і процедури, які допоможуть омолодитися і максимально відповідати сучасним уявленням про ідеали краси, які поступово відходять у минуле.

4. Шуби з натурального хутра

Багаті

Знамениті дизайнери та їх багаті клієнтки все частіше відмовляються від шуб з натурального хутра, адже вважають це неетичним. Відомі випадки, коли зоозахисники обливали фарбою дівчат в шубах з натурального хутра. А в Каліфорнії на території всього штату діє закон, який забороняє носити і продавати хутро.

Але для деяких дівчат досі шуба є предметом розкоші й статусності. Хоча теоретично її можна замінити на морозостійку пухову куртку, зимове пальто та утеплену шубу зі штучного хутра.

5. Польоти в бізнес-класі

Раціональні люди у всьому світі готові подорожувати скромно, навіть якщо у них є фінансова можливість заплатити більше. Наприклад, засновник IKEA Інгвар Кампрад вважав, що польоти бізнесом-класом — це непотрібна надмірність, тому всі співробітники IKEA, незалежно від їх рівня, літають економкласом і живуть в недорогих готелях.

Але багато людей із середніми статками ладні переплатити за поїздку в бізнес-класі, закриваючи очі на те, що ціни на польоти ростуть щорічно і найбільший ріст спостерігається саме на такі квитки. Саме завдяки цьому, авіакомпанії можуть тримати доступні тарифи для економ-класу. Коли ми знаємо це, такий політ вже не здається особливо привабливим.

6. Побутова техніка

Багаті люди не женуться за новими моделями побутової техніки. Якщо попередня версія приладу справно працює, то немає потреби в придбанні нової. Це правило небагаті люди порушують часто-густо: в усьому світі споживчі кредити оформляються буквально на будь-яку побутову техніку та гаджети.

Це також стосується і техніки «на один раз» – вафельниць, машини для млинців, морозива, фондю, масажерів з 15 насадками. Найчастіше такими чудо-девайсами люди користуються 1-2 рази, і далі вони лежать на полиці без діла і «дивляться» на свого володаря з німим докором за бездумно витрачені гроші.

7. Велика кількість деталей в інтер’єрі

Багаті

Успішні люди намагаються дотримуватися в дизайні свого будинку мінімалізму. Багаті виступають за простоту в інтер’єрі, щоб не відволікатися на побутові речі та не витрачати час на вибір і купівлю меблів, ремонт. Це звільняє час для сім’ї, стосунків, зустрічей з друзями, роботи.

Найчастіше представники середнього класу намагаються наповнити свій будинок деталями і останніми модними новинками. Вони прагнуть постійно покращувати інтер’єр, відволікаючись від дійсно важливих нематеріальних речей на покупку меблів і ремонт.

8. Великий будинок

Заможні люди люблять скуповувати перспективну нерухомість за невеликі гроші, щоб отримати прибуток, коли та виросте в ціні, і заробити на цьому. Наприклад, мільярдер Воррен Баффетт досі живе в скромному будинку, придбаному ще в 1958 році. Затишний особняк в штаті Небраска обійшовся йому лише у $ 30 тисяч, а сьогодні він оцінюється аж у $ 650 тис.

Мексиканський мільярдер, чиї статки оцінюють в $ 50 млрд, також живе в скромному, давно купленому будинку і уникає дорогої техніки. Амансіо Ортега, засновник мережі магазинів одягу Zara, теж не дозволив успіху закрутити йому голову: він і його дружина живуть у звичайному будинку в Іспанії. Професор Стенфордського університету Девід Черітон, який володіє акціями компанії Google на суму $ 1,3 млрд, якось зазначив у своєму інтерв’ю: «Ці люди, які будують будинки з 13 ванними і так далі, — з ними справді щось негаразд».

Середній клас в основному керується приказкою «Кожен чоловік повинен посадити дерево, побудувати будинок і народити сина». І в житті багатьох сімей в якийсь момент починається велике будівництво, а іноді воно не припиняється, поки діти не виростуть. Грошей йде сила-силенна, часу і сил теж, а витрати на утримання самого будинку і території відбирають більшу частину доходів.

9. Автомобілі класу люкс

Багаті

Зараз забезпечені люди без необхідності не купують нові марки авто, якщо їх власна машина в гарному стані і повністю їх влаштовує. Навіть власник Facebook Марк Цукерберг їздить на машині Volkswagen з механічною коробкою передач і каже, що його ніколи особливо не хвилювало багатство.

Але багато людей у всьому світі використовують дорогу машину для самоствердження, і навіть відсутність коштів на її придбання часто не буває перешкодою — вони просто беруть авто в кредит.

10. Платне навчання

Мільйонери знають, що безкоштовна освіта мало чим відрізняється від платної. А успіх в житті приносять тільки дисципліна, цілеспрямованість і завзятість. Тим більше що зараз найбільші закордонні компанії готові приймати на роботу молодих людей, якщо у них є відповідні знання. А отже, професійний досвід і реальні навички стають набагато важливішими від диплому про вищу освіту.

Але деякі люди вважають, що якщо вони заплатять за освіту і здобудуть диплом, то куплять собі квиток в успішне життя. Так молоді люди наважуються взяти величезний кредит на оплату освіти. А опісля їм приходиться працювати не за фахом найближчі 5-10 років, щоб повернути гроші банку, тобто витрачати найцінніші роки свого життя.

11. Велика кількість іграшок для дітей

Успішні люди дійшли до висновку, що, купуючи дітям іграшки в необмеженій кількості, вони можуть легко нашкодити своїм чадам. Дослідження це підтверджують: 36 малюкам запропонували погратися в кімнаті пів години або з 4 іграшками, або з 16-ма. І було виявлено, що діти з 1-ої групи — з 4 іграшками — були набагато більш творчими: вони вигадували більше розваг з меншою кількістю предметів. Якщо батьки проводять з малюком час і приділяють йому більше уваги, то той розвивається швидше, ніж якби у нього просто було багато іграшок.

А тим часом велика частина батьків зізнається, що їхні діти буквально завалені іграшками: плюшевому звіринцю вже потрібна окрема квартира, з ляльок можна складати армії, з конструкторів — звести 2-поверховий будинок. Дитині й помріяти немає коли: все у неї вже є, а всі бажання виконуються дуже швидко. Так батьки хочуть продемонструвати свою любов і дати своїм малим те, чого не було в їх дитинстві.

12. Тренінги та курси

Багаті

Курси особистісного зростання — це бізнес, і тренери там не зацікавлені в ефективному розвитку клієнта, тому неможливо за допомогою тренінгів кардинально перебудувати своє життя. Успішні люди знають, що змінити своє життя можна тільки шляхом безперервної роботи над собою і своїми цілями.

Серед людей, які тільки планують стати успішними, такі курси стали неймовірно популярними. І, до речі, вартість участі в них досить висока, але квитки все одно розлітаються, як гарячі булочки. Так, багато людей шукають чарівну пігулку, яка змінить їхнє життя, а коли та не спрацьовує, найчастіше йдуть до нового тренера.

13. Сфера краси

Багаті

Сьогодні натуральний колір нігтів свідчить про привілейованість і багатство. Успішні та багаті жінки обирають акуратну, природну форму нігтів, стримані пастельні та нюдові відтінки, які виглядають елітно.

Багато ж дівчат хочуть знати, що їх манікюр помітний оточуючим, тому часто вибирають яскраві кольори лаку, оригінальний дизайн зі стразами і екстремальну довжину. Якщо довжини не вистачає, то питання вирішує нарощування. Такий образ часто вибирають представниці середнього класу, які бажають показати, що вони ведуть дозвільний спосіб життя.

Які речі для вас є статусними і від них ви ні в якому разі не готові відмовитися?

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
13 речей, на які не витрачають грошей багаті люди, а бідні заради них ладні залізти в борги