15 правдивих істин про стосунки, які люди сліпо не визнають. А даремно

Стосунки між коханими людьми — робота, результатом якої не завжди стає зарплата і бонуси за підсумками року. Життя прожити — не поле перейти, а у випадку з романтичними стосунками — і поготів.

Іноді партнери зранюють, заважають або просто розривають зв’язок. Часом причини невдач зариті глибоко, але частіше за все побудувати гармонійний союз не виходить тому, що хтось із вас випускає з уваги головне. Ми говоримо про істини, які важливо усвідомити, щоб зберегти стосунки або побудувати нові. Так, ці твердження неприємні, але зате правдиві.

Ми в Тутка вивчили безліч застережень психологів, щоб зробити добірку основних істин, які влучать в саме серце, але допоможуть зберегти психіку, якщо у стосунках щось пішло не так.

Вік важливий

Багато людей пов’язують невдачі в коханні з віком. Тоді може з’явитися бажання змінити стиль в одязі, поведінці або зачісці, щоб «зупинити мить». Але спроба приховати вік — це не що інше, як самообман, який швидко розкриється. Молодість неминуче проходить, а натомість ми отримуємо досвід, навички, прекрасні моменти й спогади.

Читайте також: Якщо ви чуєте будь-яку з цих 3 фраз, — вами маніпулюють!

Для відчуття щастя психологи радять жити своїм життям, включаючи й здорове сприйняття прожитих років. Для кохання немає вікової планки, а гармонійні стосунки можна побудувати як у 20, так і в 40 або 60. Головне — бути собою і вміти цим насолоджуватися.

Образи не діють

Стосунки

Якщо вам здається, що образитися на людину — вдалий спосіб змінити її поведінку, то виберіть інший метод. Річ у тім, що люди по-різному реагують на речі, які з ними відбуваються. Якщо одна сприйме образу як привід замислитися над своєю поведінкою, то інша може взагалі цього не помітити або відреагувати не так, як вам хотілося б. При виникненні запитань одне до одного психологи рекомендують щиро поговорити — тільки це дає реальний результат.

Якщо вам здається, що вас не люблять, — це правда

Мозок людини влаштований таким чином, що більшу частину дій та реакцій тіло видає несвідомо. Вчені з’ясували, що мозок за долі секунди аналізує те, що відбувається, порівнює з наявним досвідом і видає реакцію. Якщо це не перші стосунки, то ви вже знаєте, як проявляється любов чи нелюбов. А отже, підсвідомо реагуєте правильно, але сподіваєтеся, що помиляєтеся. Бувають винятки, але вони швидше підтверджують правила.

Якщо вас не люблять — ви це зрозумієте

Ви притягуєте тих людей, які наступають на ваше болюче місце

Стосунки
Фото: vectorstock.com

Невирішені запитання і проблеми найчастіше можуть супроводжувати вас у будь-яких стосунках. Якщо ви думаєте, що вам трапляються, наприклад, тільки нероби, задайте собі питання: «Чому я хочу, щоб такі люди з’являлися в моєму житті?» Часто причиною бувають психологічні травми, образа на батьків або колишніх партнерів, емоційна залежність.

Психологи підкреслюють: поки ви не з’ясуєте внутрішні причини, за якими допускаєте те чи інше ставлення до себе, вам будуть потраплятися саме такі люди, які будуть тиснути на хворе.

Контроль не врятує від наслідків

Стосунки

Стосунки бувають непередбачуваними. Ніхто не бажає залишитися з розбитим серцем, тому бажання убезпечити себе природне. Але іноді, прагнучи цього, ви доходите до того, що берете під контроль дії та почуття партнера, намагаєтеся їх заздалегідь виправити. Але це ні до чого не призводить. Не завжди ті чи інші вчинки залежать від самої людини, іноді величезне значення мають обставини або події, передбачити які неможливо.

Спроби взяти під контроль стосунки та спрямувати їх в бажане річище не приносять користі. Ви тільки витрачаєте нерви й забираєте в себе можливість насолоджуватися теперішнім часом.

Якщо людина вас дратує — це не її вина

Якщо вас щось дратує в людині, навіть дуже явне й очевидне, це не стосується її. А вас. Поведінка людини лише підсвічує проблеми та питання, які ви даєте самому собі. На думку психологів, нас в інших людях дратують ті речі, які ви не приймаєте в собі. З’ясуйте це, перш ніж висувати претензії партнеру.

Ви не психотерапевт вашого партнера

Стосунки

Якщо ваш партнер не любить себе, насильно ви це не виправите. Психологи радять залишити людину наодинці з власними проблемами — вона сама розбереться, коли (і якщо) цього захоче. Подбайте про себе, особливо якщо ви це любите.

Виправляти партнера не ваша робота. Також не вихід підлаштовувати себе під запити іншої людини. Якщо проблеми в стосунках не розв’язуються, можливо це знак, що їх треба завершити.

Всі брешуть

Це необхідно, щоб підтримувати стосунки. Чоловіки часто брешуть про інших жінок. Іноді — щоб зберегти мир.

«Вона красива?», «У неї тіло краще, ніж у мене?», «Тобі подобається її груди?» — на всі ці відповіді чоловік, швидше за все, відповість «ні», навіть якщо насправді думає по-іншому.

Багато людей перебувають у стосунках не через любов

Як свідчать дослідження, більшість людей, які на даний час перебувають у стосунках, не вступали в них по любові. Вони вибрали життя з партнером, тому що занадто бояться самотності. Якщо ви відчуєте, що любов пройшла, не лякайтеся. Таке трапляється, і це абсолютно нормально. Залишатися з партнером або розлучитися з ним — вирішувати тільки вам. Адже крім любові в житті є безліч не менш приємних моментів: захоплення, дружба, подорожі та багато іншого.

Подбайте про себе, навчіться бути щасливими самостійно, і тоді у ваше життя прийде та людина, з якою буде дійсно комфортно.

Ви ніколи не вивчите іншу людину настільки, щоб читати її думки

Якщо вам здається, що після багатьох років шлюбу передбачити реакцію вашого чоловіка просто, — вам це лише здається.

Навіть якщо ви дружите 40 років, навіть якщо ви одружені 100 років, ви ніколи не зможете достеменно передбачити реакцію партнера. Кожна людина особлива. І це прекрасно. Дайте іншим людям жити своїм життям, і ви знайдете справжню свободу.

Чуже життя завжди краще

Фото: vectorstock.com

Підійміть руки ті, хто жодного разу не цікавився життям колишніх після розриву. Напевно, ви помічали, як змінюється їхнє життя в «кращий» бік: вони більше подорожують, стають щасливіші та успішніші. Але річ у тім, що до правди це може не мати ніякого відношення: розлучившись з людиною, ви відрізали доступ до тієї частини її життя, що «не для всіх». Сприйміть це нормально

Цікавитися життям колишніх нормально, але отриману інформацію важливо пропустити через фільтр реальності: якщо ми не бачимо чужих труднощів і провалів, це не означає, що їх немає.

Якщо ви в чомусь впевнені, то будете знаходити підтвердження в людях

Працює це протилежно до того, як заведено вважати. Знаки навколо — це наслідки впевненості, а не навпаки. Тобто якщо ви будете щиро впевнені, що чоловіки — прекрасні кухарі (і для вас це цікаво), то підсвідомо ви зверніть увагу саме на того, хто продемонструє схильність до готування. Якщо ж вважати, що всі жінки — марнотратки, то підсвідомо ваше око впаде саме на таку.

Ви розлюбите

стосунки

На різних етапах стосунків тіло виробляє різний набір гормонів. Після того як початкова стадія жадання і потягу закінчується, до крові починає надходити менше дофаміну і серотоніну. В цей час рожеві окуляри спадуть і ви побачите обранця таким, яким він є. Якщо через хімію спочатку можна проігнорувати якісь неприємні моменти в поведінці або характері партнера (що робить 90% людей), то пізніше за це ви можете навіть зненавидіти його. Назовні вийдуть нестерпні звички обранця, а конфлікти стануть з’являтися на рівному місці.

Жінки більш вимогливі до того, що вони одягнуть в день свого весілля, ніж до того, за кого вони виходять заміж. Тому будьте прискіпливими та розсудливими при виборі партнера. Адже завдяки цьому ви й через роки зможете залишатися в захваті від прийнятого рішення.

Вам не допоможуть нові стосунки

Якщо вам здається, що за парканом трава зеленіша, — вам це тільки здається.

Для того, щоб привернути увагу правильного партнера, потрібно інвестувати в себе, а для того, щоб стосунки були прекрасними, важливо інвестувати в стосунки. У вас може бути ідеальна бізнес-ідея, але якщо ви не будете займатися її розвитком, то вона переросте в провальний бізнес. Зі стосунками так само: трава зеленіша там, де її поливають.

Вам не потрібні стосунки, щоб бути щасливими (і ви вже помилилися, якщо думаєте не так)

Якщо ви думаєте, що вам потрібна інша людина, щоб «доповнити» вас або ощасливити, то ви вже програли. Психологи підкреслюють, що такі думки несправедливі й щодо тієї людини, на яку ви покладаєте цю відповідальність.

Вчіться бути щасливими самостійно, інакше ви ніколи не будете щасливі з іншою людиною.

Сподіваємося, що вам ніколи не доведеться розчаровуватися в зробленому виборі, а якщо таке станеться — просто використовуйте одержаний досвід в нових стосунках. Налаштуйтеся на найкраще, і воно обов’язково трапиться.

Поділіться в коментарях тими істинами про стосунки, які допомагають вам їх будувати. Можливо, саме ваш коментар допоможе комусь уникнути помилки.

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
15 правдивих істин про стосунки, які люди сліпо не визнають. А даремно