10 речей у квартирі, які є лише у тих, хто не звик на собі економити

Кожна людина, облаштовуючи свою квартиру, мріє перетворити її на затишне гніздечко. Однак, навіть суттєво вкладаючись у ремонт, багато людей не помічають, що діють за старими лекалами. І, як результат, стикаються з одвічними проблемами: нестачею місця для зберігання, розсіяним освітленням та нестачею комфорту.

Редакція Тутка вирішила з’ясувати, які речі варто придбати для того, щоб перетворити житло на райське місце. А як бонус ми приготували дещо особливе для власників домашніх вихованців.

1. Керамічна мийка

У раковини з нержавіючої сталі, яку можна зустріти чи не в кожному другому домі, крім очевидних плюсів, є і мінуси. Наприклад, у ній гуркочуть столові прилади, посуд і навіть вода, а на поверхні миття постійно залишаються розводи.

Керамічна раковина коштує трохи дорожче, зате вона має низку незаперечних переваг. Зносостійка та міцна, може прослужити 60-70 років і навіть не змінити колір. Миття посуду в ньому протікає абсолютно безшумно. Через ідеально гладку поверхню на стінках раковини не затримуються залишки їжі – її не обов’язково мити, достатньо лише протерти ганчіркою. А ще на ринку представлений величезний вибір керамічних моделей різних кольорів та форм – вписати таку мийку в стильний інтер’єр дуже просто.

2. Гардеробна

Гардеробні дуже поширені в Штатах, європейці ж полюбляють встановлювати у квартирах шафи для одягу. Якщо планування вашого житла не передбачає «темної кімнати», її можна зробити самостійно. Щоправда, це вийде лише в тому випадку, якщо ви можете дозволити собі зменшити площу житлової зони. За необхідності таку кімнату можна переобладнати на дитячу чи кабінет. З шафами-купе такого зробити не вдасться.

Читайте також: 14 модних трендів в інтер’єрі, від яких ні користі, ні затишку

3. Термостатичний змішувач

Ми звикли, що можемо регулювати температуру води за допомогою 1 або 2 важелів. Але в деяких квартирах поширена проблема: якщо хтось спускає воду в туалеті або відкриває кран на кухні, людину, що миється в душі, може обдати окропом або крижаною водою.

Впоратися з такою незручністю допомагає термостатичний змішувач. Він автоматично підлаштовується під тиск напору. Якщо, наприклад, холодна вода раптом піде повільно, пристрій відразу відреагує і зменшить кількість окропу — обпектися не вдасться.

4. Мікрохвильова піч з функцією духовки або навпаки

Мікрохвильова піч з функцією духовки – незамінна річ для маленьких кухонь. Прилад активно використовується в Японії, де поставити повноцінну духовку часто неможливо через брак простору. Якщо місця для духовки у вас вистачає, а ось для мікрохвильової печі немає, є й інший пристрій: духовка з функцією мікрохвильової печі.

5. Ситечко для раковини

У тій же Японії не кожен має подрібнювач харчових відходів, тому більшість людей встановлюють у злив раковини спеціальне ситечко. Коли воно наповнюється, треба його вийняти та викинути вміст до смітника. Завдяки такому підходу можна уникнути засмічення каналізації.

6. Окреме освітлення на кухні

якщо

Одна з найпоширеніших помилок в освітленні кухні – наявність 1-2 лампочок на стелі. Проблема криється в тому, що світло розсіюється і значна його частина потрапляє на поверхню кухонних шаф, де воно взагалі не потрібне.

Ідеально, коли люстри зі стелі звисають так, що знаходяться трохи нижче від верху цих самих шафок (або шафи варто робити прямо до стелі). В цьому випадку усе світло падає на робочу поверхню. Але тут є маленький секрет: якщо лампи розташовані строго в середині стелі, то підходячи до кухонного гарнітура, ви загороджуєте собою все світло від них. Тому точки освітлення потрібно трохи зміщувати у бік шафок. Тоді ви не закриватимете світло, а лампи зможуть виконувати свою основну функцію.

якщо

На додаток до світильників на стелі треба встановлювати й невеликі лампочки безпосередньо під стінними шафками. Це потрібно для освітлення гарнітуру.

7. Тепла підлога замість радіаторів

Тепла підлога має величезний недолік: щоб змонтувати її, вам доведеться зняти вже наявну. Окрім часу, це забере ще й грошей. Однак воно того варте:

  • нагрівається підлога, а не батарея біля стіни (зазвичай під вікном) – втрати мінімальні;
  • ногам завжди тепло, чого ніяк не можна досягти за допомогою радіатора.

Щоправда, така підлога потребує певного типу покриття. Плитка або ламінат підійдуть найкраще, оскільки добре проводять тепло. А ось килимове покриття не годиться: тепло воно проводить погано, тому вам доведеться постійно додавати температуру нагрівання – щоб поверхня була теплою. До речі, під час продажу житла, обладнаного теплою підлогою, вартість нерухомості значно зростає, адже вона все ще вважається розкішшю.

8. Кулер або термопот замість чайника

якщо

Термопот і кулер зручніші, ніж електричний або звичайний чайник. Якщо вам треба закип’ятити велику кількість води, чайник доведеться гріти кілька разів. А згадані пристрої мають більший об’єм. До того ж набагато приємніше отримати гарячу воду миттєво, ніж чекати кілька хвилин, поки закипить чайник.

Більшість приладів дають користувачам можливість встановити потрібну температуру для підігрівання води. Це дуже корисно, якщо вам не потрібен окріп.

9. Змішувач з латуні

Латунь — сплав міді та цинку — це один із найміцніших матеріалів у світі сантехніки. Завдяки своїм властивостям змішувач з латуні не схильний до корозії та утворення вапняного нальоту. Його внутрішня поверхня гладка, а тому не назбирує грибки та хвороботворні бактерії.

Крім того, такий змішувач має чудову міцність та вишуканий вигляд навіть у простому інтер’єрі. Висока вартість латунних виробів з лишком окуповується роками бездоганного використання.

10. Столик-підставка для ванни

якщо

Якщо вам подобається годинами ніжитися у ванні, то, можливо, варто подумати про підставку-столик. На такому пристрої можна зручно розмістити все необхідне для повноцінного відпочинку: косметичні засоби, книгу та навіть смачний напій.

Бонус для господарів тварин

якщо

Деякі любителі тварин вбудовують миски своїх вихованців у кухонні меблі. Зазвичай це окрема шафа, на нижній полиці якої стоять місткості для корму та води. Тут є безліч відділень: для корму, іграшок, повідців, ліків та інших аксесуарів. Виглядає таке рішення більш охайно, ніж мисочки на підлозі.

Так само можна облаштувати туалет. На ринку представлено великий вибір прихованих лотків, які маскуються під меблі. Крім того, спорудити такий «санвузол» нескладно самостійно.

Серед авторів нашої редакції також є щасливі володарі керамічних мийок, термопотів та латунних змішувачів, і ми підтверджуємо: ці речі дійсно працюють.

Впевнені, наші читачі теж одного разу купили для будинку щось таке, що тепер натішитися не можуть. Розкажіть у коментарях, які речі варто завести, щоб життя у квартирі стало схожим на казку.

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 речей у квартирі, які є лише у тих, хто не звик на собі економити