15 буденних речей, котрі мають приховані функції

Іноді повсякденні речі, якими ми оточені, мають настільки дивовижні функції, про які ми навіть не здогадуємося. До прикладу, в рулонах з фольгою є одна хитринка, яка перешкоджає розмотуванню всього виробу при падінні. А пластикові ярлички на пакуванні з хлібом розкажуть, наскільки виріб є свіжим.

Тутка бажає полегшити життя кожному, і ділиться такими цікавими й корисними порадами, які допоможуть на максимум використовувати всі речі довкола нас.

1. Плечики з кедровою олією відлякують міль та інших комах

Засоби проти молі тим і шкідливі, що мають у своєму складі хімікати, які ми хоч-не-хоч вдихаємо. А от плечики з кедра нам у цьому прекрасно допоможуть. Запах олії кедрового дерева відлякує шкідливих комах та не дозволяє гризти одяг. Щомісяця покривайте плечики цією олією, щоб підтримувати їх корисні властивості.

2. Підголівниками можна скористатися в разі нещасного випадку

Підголівники, які легко виймаються, спочатку не були призначеними для того, щоб розбивати вікна в автівках, та їх гострі кути легко впораються з останніми у разі нещасного випадку. На одному з відео YouTube докладно розповіли, як врятуватися з авто: вікна не треба прямо розбивати, а підсунути гострі краї між ними та дверцятами. Так вікно трісне зсередини, і скло легко буде вийняти.

3. Пінка на ванній допоможе регулювати температуру води

функції

Бульбашки – це такий собі бар’єр, який перешкоджає воді охолоджуватися. Було проведено експеримент та справді підтвердилося, що вода з бульбашками остигала наполовину повільніше, ніж просто чиста вода.

4. Банки з арахісовою пастою годиться зберігати догори дриґом, щоб покращити стан самого продукту

функції

До більшості арахісових продуктів входить олія – вона покращує текстуру продукту, та саме вона відшаровується та осідає під кришкою банки, коли ми хочемо поласувати продуктом. Щоб уникнути цього, зберігайте корисні смаколики кришечкою донизу: так олія перемішається з арахісовим продуктом, а сам він буде ніжним на смак і за структурою.

Читайте також: 16 порад на вагу золота, які годиться передавати своїм дітям і онукам у спадок

5. Рулони з фольгою чи харчовою плівкою мають на пакуванні дірки, щоб уберегти вміст від випадання

функції

Гарна новина: не хвилюйтеся, що рулон алюмінієвої фольги випаде з пакування – ніколи у світі! Їй у цьому допоможуть отвори по боках пакування. Просто перед початком використання продірявте пакування, і геніальний кулінарний винахід нікуди зі своєї тари не подінеться.

6. Ключами легше просвердлити дірку

Дірки сьогодні просвердлити – справа не важка, та полегшити процес вам допоможе… ключ. Вставте його в отвір дриля та зачепіть за голівку дюбеля. Так процес свердління стане легшим та швидшим.

7. Кольорові смужки на тюбику зубної пасти

Ми довгі роки вважали ці кольорові квадратики на зубній пасті індикаторами того, чи виріб є натуральним, а чи він має у своєму складі ненатуральні компоненти. Та правда в тому, що ці маркери не мають нічого спільного зі складом виробу. Вони – маркування виробників, які вказують, де має стояти різьба на тюбику пасти.

8. Молоко з пакетів треба виливати у горнятко отвором зверху

функції

Річ у фізиці: якщо ви наливаєте молоко з пакета, тримаючи отвір знизу, а сам пакет молока повний, молоко стікає по краях, тож його швидкість збільшується. Поки рідина витікає, пакет намагається збалансувати тиск, і повітря зсередини заходить через отвір. І саме останнє “перешкоджає” вільному потокові молока, тому воно може розлитися.

Якщо отвір від пакета з молоком залишити зверху, знизу на молоко не чинитиметься жодного тиску, повітря матиме достатньо місця, щоб зайти. І молоко з пакета витікає рівною, повільною смужкою.

9. Тара з варенням може вдвічі збільшуватися в об’ємі

Борозни на пластиковій тарі з-під джему чи варення тут неспроста: розтягуючи ці формування, контейнер легко розходиться. Тара може вдвічі збільшити свій розмір. Так на неї поміститься більше їжі та улюблених нагетсів.

10. На голівках чоловічків із Lego задля безпеки продірявили дірочки

Коли виробники Lego створювали своїх мініатюрних героїв, вони розуміли, що дрібні елементи можуть легко потрапити до дитячого ротика. Тож було вирішено залишити на голівках героїв дірочки, щоб у разі нещасного випадку, коли елемент конструкції застрягне у горлі малюка, повітря могло проходити через деталі та дитина змогла б дихати.

11. Блискавки на штанах мають автозамикання

Якщо ви опустите язичок від блискавки донизу та щільніше притиснете його – блискавка він не розсунеться. На язичку спрацьовує спеціальний механізм, якщо опустити його саме в таке положення.

12. Вм’ятина на пластикових банках з-під молока, щоб місткість мала наповнений вигляд

Виробники часто роблять об’ємні випуклості на пластикових банках з молоком, бо враховують стиснення пластмаси, котре неминуче. Через останню місткість не виглядає наповненою, навіть якщо всередину налили достатній об’єм молока. Щоб тара відповідала вимогам і стандартам, збоку додають об’ємну вм’ятину.

Окремі джерела висувають дещо іншу теорію таких “гульок”. З часом молоко злежується в місткості та починає виробляти бактерії, через які тара розширюється. Нерівномірний дизайн пластмасової місткості – це більше практичне рішення. При падінні тари тиск всередині підстрибує, чи от при замерзанні молока та його розширенні, – тоді ця вм’ятина допомагає заповнити потребу у додатковій площі місткості.

13. Кольорові пластикові ярлички на хлібних виробах вкажуть, коли було спечено хліб

Такі кольорові маркери – не цікава дизайнерська ідея. Вони вказують на день, коли було спечено хліб. Кожен колір відповідає певному дню тижня: блакитний – понеділок, зелений – вівторок, червоний – четвер, білий – п’ятниця і жовтий – субота. Ви зауважили, що середа та неділя залишилися без кольору? Саме тому, адже в ці дні хліб не печуть, тому їх і не вказано.

Таку систему запровадили, щоб покупці легко могли зрозуміти, який хліб спечено раніше, а який – пізніше.

14. Візочки для продуктів у супермаркетах оснащені гачками для перевезення “м’яких” продуктів

функції

Поскладати усі продукти у візочку супермаркету – це ще той виклик! А такі товари, як хліб, фрукти та овочі, перетворяться на “кашу”, придушені важчими продуктами. Тому біля ручки візочка прилаштували металеві гачки.

функції

Продукти з рідиною у складі, м’які продукти вішайте саме на них – і все буде гаразд.

15. Контейнер з відкритою кришечкою на пакуванні засобів для особистого догляду вказує на строк придатності виробу

Виробники шампунів та засобів для особистого догляду вказують на період, впродовж якого часу ці продукти безпечні для вживання. Літера “М” позначає місяці, а відлік місяців починається з моменту відкривання пляшечки шампуню чи баночки крему.

Котрий з наших пунктів найбільше вас вразив? Ви знаєте інші, секретні можливості звичайних речей?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
15 буденних речей, котрі мають приховані функції