10+ психологічних трюків, за допомогою яких можна зламати поведінку довколишніх

Людський мозок — один з найдивовижніших і найбільш досконалих пристроїв. Він керує нашим сприйняттям реальності, зберігає дані, забезпечує працездатність органів тіла, координує всі наші рухи. І при цьому здатен здійснювати абсолютно безглузді помилки, чим і користуються численні фокусники та шахраї. На допомогу їм приходять психологічні трюки — особливості нашого мозку, якими ми невільно виказуємо те, що відчуваємо, а не те, що хочемо.

Ми в Тутка обожнюємо все, що пов’язане з людським мисленням (і навіть його помилками), тому знайшли дотепні психологічні трюки, перевірили на собі, а тепер пропонуємо спробувати вам.

Психологічні трюки

  • Щоб стати чемпіоном гри «Камінь, ножиці, папір», прямо перед грою дайте опонентові будь-яке запитання і потім почніть грати. У більшості випадків суперник «поставить» ножиці.
  • Дочекайтеся, коли хтось в компанії погляне на годинник. Відразу після цього запитайте у нього, котра година. Будьте впевнені, цій людині прийдеться поглянути на годинник ще раз.
  • Перш ніж сперечатися з кимось із родичів, я зазвичай питаю, які аргументи можуть змінити їх думку. Якщо таких не знаходиться, ми просто починаємо розмовляти на іншу тему.

Читайте також: 3 фрази, які миттю здатні нейтралізувати будь-яку претензію

  • Попросіть людину голосно і швидко порахувати до 20. Раптово перервіть її й запропонуйте назвати будь-який колір. Найімовірніше, це буде червоний. Потім скажіть продовжити рахувати, знову перервіть та попросіть назвати інструмент. У 3 випадках з 4 це буде червоний молоток.

Психологічні трюки

  • Ваш друг щось перераховує, і ви хочете збити його з рахунку? Не варто називати випадкові числа, набагато ефективніше продовжити послідовність у правильному порядку.
  • У нас поруч з будинком є невеликий магазин, і прямо за спиною касира висить величезне дзеркало. Якось я запитала господиню, навіщо воно там. Вона сказала, що коли незадоволені або грубі покупці бачать своє відбиття, то швидко заспокоюються.
  • Сидячи з кимось за столиком в кафе, почніть легенько посувати предмети на столі до нього. Кетчуп, сільничку, серветки, сміття — і все це не припиняючи бесіди. Ви побачите, як ваш співрозмовник почне нервуватися і злитися, хоча ви його навіть не зачіпали. Звичайно, потім краще пояснити, що ви претендували на його особистий простір не серйозно, а жартома. Можливо, ви обидвоє над цим посміється.
  • Щоб змусити людину почуватися некомфортно або невпевнено під час розмови, дивіться на її волосся, поки вона щось говорить.
  • Якщо ваш співрозмовник не дає вам вставити ні слова — спробуйте щось кинути на землю, наприклад ручку. Він перерветься, поки ви нахиляєтеся, і ви зможете почати говорити.
  • Дістаньте три копійки, покладіть їх на стіл і запитайте у когось, скільки копійок він бачить. Звичайно, людина запідозрить підступ, дасть купу уточнювальних питань, а потім відповість: «Три». Зі здивованим обличчям скажіть: «Ти жартуєш? Тут тільки дві копійки!» Опонент наполягатиме, а ваше завдання — все ще впевненіше повторювати: «Дві!» Коли пристрасті досягнуто апогею, удайте, що ви готові здатися, і скажіть: «Гаразд, якщо я неправий, ви купуєте мені шоколадку». Розгніваний суперник погодиться, і тут ви визнаєте: «Так, дійсно, тут три монети. Я помилився». Вітаю, шоколадка ваша, тому що ніхто ніколи не слухає

  • Якщо ваш опонент в якійсь грі або змаганні починає вигравати, запитайте, як йому вдається так добре грати. Зазвичай люди починають замислюватися над цим запитанням і втрачають концентрацію.
  • Психологічні трюки зарадять і при перших знайомствах. При першій бесіді з будь-якою людиною постарайтеся запам’ятати колір її очей. Сама по собі ця інформація непотрібна, але так ви будете підтримувати зоровий контакт, а це продемонструє співрозмовнику ваш інтерес та створить позитивне враження.
  • Я працюю менеджером з продажу і, звичайно, дуже часто чую відмови. Колись я дуже через це тривожився, але недавно я почав користуватися такою технікою: вранці я малюю 70 кружечків і кожного разу, коли чую «ні», зафарбовую один з них. Так мозок сприймає відмову як винагороду, і я не відчуваю себе нікчемною. Крім того, я перестав боятися відмов — я навіть чекаю на них, щоб зафарбувати більше кружечків. Мої результати на роботі ще ніколи не були такими високими.
  • Ви збираєтеся дати п’ять і боїтеся промахнутися? Просто дивіться на лікоть людини, якій даєте п’ять, і потрапите точно в ціль.

Психологічні трюки

  • Наступного разу, коли будете з кимось сперечатися, мимоволі замініть у своєму аргументі одне слово на абсолютно випадкове. Так опонент більше зосередиться на тому, чи не почулося йому, що ви сказали «банан», ніж на своїх аргументах.

Звичайно, жоден з цих трюків не гарантує 100%-вого результату, тому що люди різні та дивно сподіватися, що всі вони мислять однаково. Але якщо раптом у вас завдяки цій статті вийде частіше вигравати в «Камінь, ножиці, папір», буде класно.

Напевно і ви знаєте якийсь психологічний фокус, який майже завжди вдається. Розповісте нам?

ТУТКА - Відпочивай корисно
10+ психологічних трюків, за допомогою яких можна зламати поведінку довколишніх