3 фрази, які миттю здатні нейтралізувати будь-яку претензію

Нейтралізувати будь-яку претензію і зробити критику позитивною можливо, якщо знати три чарівні фрази. Тутка розкриє їх вам із задоволенням.

Критика, конструктивна чи не дуже, повсякчасно супроводжує наше життя. Знайомі і не дуже, близькі й не надто люди дозволяють собі робити нам зауваження, поправляти нашу поведінку тощо. Що ж, від такого нікуди не подітися. Та як втриматися від негативу, гніву, обурення і нормально сприйняти слова співрозмовника?

Читайте також: Професор медицини: «Гнів і образа руйнують печінку і викликають рак»

Чарівним рецептом, що здатен нейтралізувати будь-яку претензію, є сполучення слів: “Так — Ні — Давай”. Розберемо їх докладніше.

Критика

Перша частина: Так

Першим ствердним “Так”, як би нам самим важко не було, ми приймаємо в серце слова співрозмовника, визнаємо за ним право висловити свою думку. Не забувайте, що не так легко розповісти про своє незадоволення, і якщо людина вже зважилася на нього, то ми однозначно їй не байдужі (в професійному чи особистому планах).

Якщо людина бажає сказати нам щось про нашу поведінку чи слова — їй хочеться працювати над стосунками, а не відмовчуватися чи просто похвалити нас. Тому це дуже важливо — наважитися на критику. І якщо ми на такі слова відреагуємо спокійним “Так, поговорімо”, ми тим самим приймемо позицію співрозмовника, не відмежуємось від нього, відчуємо те, що він хоче нам донести.

Діалог, який розпочинається з “Так” однозначно буде продуктивним.

Критика

Другий крок: “Але…”

Саме час відстояти свою позицію. Налаштувавши людину на спокійну хвилю, можна і потрібно висловити тепер і своє бачення ситуації, свою точку зору. Опонент не завжди може мати рацію, тому ви змушені захистити себе, привести арґументи і контрарґументи на свою користь. Наше ввічливе “але” не дасть стати нав’юченим ослом чужих думок, а змусити рахуватися і з вашою думкою, якщо ви винні.

Останній пункт – “Давайте…”

Заслухавши позиції обох сторін, тепер обов’язково дійти до спільного висновку. Доведіть співрозмовнику, що ви з ним на одному боці барикад, і працюєте заради однієї мети. Саме так людина не буде ображатися чи злитися на вас, а наступного разу може навіть передумати критикувати.

Звісно, праця над стосунками, помилками, критикою важка, і не кожна людина здатна з нею впоратися. Однак пам’ятайте: будь-який конфлікт можна пережити, перейти, якщо проговорити його спокійно, згладити всі гострі кути і не поспішати робити висновків. Нехай кожна помилка стане перемогою, а критика — похвалою.

Всі фото з відкритих джерел

ТУТКА - Відпочивай корисно
3 фрази, які миттю здатні нейтралізувати будь-яку претензію