Застосування солі в домашньому господарстві

Колись сіль була дорогим товаром. Через її дефіцит відбувалися бунти та військові зіткнення. Щоб завантажитися сіллю, чумацькі вози з величезним ризиком пробиралися через дикі татарські степи.

сіль

Кам’яна сіль

Сьогодні сіль — найбільш звичайний з харчових продуктів. І хоч без неї не обходиться приготування більшості страв, сіль поряд з цукром все частіше називають «білою смертю». Але не варто недооцінювати цей продукт!

Недорога та абсолютно нешкідлива сіль може дуже допомогти нам в побуті. Тутка розповість про деякі незвичайні способи застосування звичайної харчової солі для прання, прибирання та особистої гігієни.

Застосування солі в побуті

1. Миття вікон в будинку та автомобілі

Розчиніть 2 столові ложки солі в 3 літрах теплої води. Цією сумішшю можна мити вікна та навіть виводити стійкі плями на меблях.

сіль

2. Легке прання

Щоб захистити одяг від збігання та вицвітання, додайте в пральну машину трохи солі. Використовуючи сіль і трохи води можна вивести плями від червоного вина. Суміш вбере в себе вино, а одяг буде досить протерти серветкою або щіткою.

сіль

Читайте також: Яку користь для кімнатних рослин дають дріжджі?

3. При зубному болі

Якщо ви страждаєте від зубного болю, розчиніть трохи солі в теплій воді та прополощіть рот. Але проконсультуйтеся зі стоматологом перед тим, як проводити цю процедуру. Якщо під рукою не виявилося зубної пасти, її замінить суміш солі та соди в рівних пропорціях.

4. Усунення пітливості ніг

Можна робити ванночки для ніг з сіллю. Для цього на 8 літрів води треба додати 3 столові ложки солі та 1/4 шматка туалетного мила. Процедура усуває пітливість та неприємний запах ніг, але може пересушити шкіру.

5. Неприємний запах в духовці

Після приготування риби в духовці залишився запах? Що робити? Як його усунути? Допоможе сіль з корицею. Насипте трохи суміші всередину духовки та увімкніть її на певний час. Буквально через кілька хвилин після розігрівання будь-який запах зникне.

сіль

6. Чищення срібла та міді

Перстень знову потемнів? Змішайте оцет і сіль та натріть металеві предмети до блиску. Ви здивуєтеся, як почне сяяти ваша прикраса.

7. Забита раковина

Щоб прочистити раковину, особливо на кухні, покладіть в неї сіль та залийте окропом. Через кілька секунд ви побачите, що вода прекрасно стікає, а забруднення зникло.

8. Скраб для шкіри

Змішайте кам’яну сіль з ефірною олією лаванди. Нанесіть суміш на обличчя, а потім змийте водою. Це — дуже гарний скраб. Олія пом’якшить вашу шкіру, а сіль поверне їй сяйво та ніжність.

сіль

Увага! Будь-яка інформація щодо здоров’я та лікування, має лише ознайомлювальний характер! Даний продукт не має науково доведеної лікувальної дії. Перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря або до лікувального закладу!

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
Застосування солі в домашньому господарстві
Психолог ділиться хитрощами, які допоможуть не зриватися на дітей, коли остаточно зносить дах