Якщо ваші старання знецінюють — не треба витрачатися на червону рибку. І розсипати бісер перед свиньми. Можна просто запропонувати чаю…

Якщо ваші старання знецінюються оточуючими — що ж робити? Тоді варто намотати на ус, і більше так не робити.

Не варто занадто щедро пригощати гостей. Про запечену картоплю.

Якщо ваші старання

Одна молода дружина приймала в себе родичів чоловіка: свекруху, тітку з дядьком, сестру з чоловіком. І дуже-дуже старалася. Зі шкіри аж пнулася, як то кажуть. Накрила стіл білою скатертиною, вийняла бабусин сервіз, а на премію, яку дали на роботі, купила продукти. І вирішила зробити стіл в народному стилі. Запекла рибку, розорилася на ікру — виклала її на тацю. Тонко нарізала лимон. Буженину нарізала, окіст копчений розклала щедро. Наварила смачного борщу. Білі гриби мариновані виклала. І гарячу картоплю запекла і поставила художньо в чавунній пательні на вишитий красивий рушник. Ну, і солодощів силу-силенну напекла!

Читайте також: Мамині чарівні слова. Магія слів МАМИ!

Рідня прийшла і ситно поїла, запиваючи частування добрими напоями. Потрудилися і все з’їли! А смаколики з собою забрали. Потім вони гірко скаржилися чоловіку щедрої господині, сусідам і спільним знайомим. Розповідали, що молода дружина їм запекла картоплю в мундирі на святковий обід! Всі жахалися і співчували. Деякі виправдовували дружину — мовляв, вона ще молода і дурна! Але, справді, картопля — ну як це так! Це так принизливо — подати таке невибагливе частування.

Але ні слова, адже родичі не збрехали, так? Була картопля? Була! Це чиста правда. А про осетрину, буженину, ікру і коньяк вони просто промовчали. Так що не треба надто вірити розповідям таких людей. Вони все з’їдять, але розкажуть тільки про картоплю. І виставлять вас жадібними, недобрими, дурними… Якщо навіть ваші старання призначались тільки для них. Скористаються гарненько, а потім ось так відплатять. І виправдатися неможливо буде. Адже була картопля? Була!

Якщо ваші старання

Дружина іноді спілкується з цією ріднею. І на стіл подає чай без цукру. Цукор шкідливий. Прийшли попити чаю — будь ласка, ось чай. Просто чай. У простих чашках для чаю. Попили чаю? Гарно. Ідіть і розповідайте. Тому що розповідати будуть все одно. Це закон. Але коли про чай розповідають — це не прикро. Все одно запам’ятають тільки картоплю — ось нею і варто пригощати таких людей.

Всі фото з відкритих джерел
Автор: Анна Кір’янова

ТУТКА - Відпочивай корисно
Якщо ваші старання знецінюють — не треба витрачатися на червону рибку. І розсипати бісер перед свиньми. Можна просто запропонувати чаю…