Як привчити малюка до сну

Гарний нічний сон — передумова для розвитку дитячого мозку, та багато батьків натрапляють на труднощі, щоб вкласти маля спати. Одні дітки без угаву ридають, інші — не можуть заснути без батьків.

Добре, що Тутка має перевірені методи, як приспати малечу, тож ми готові вас цього навчити, зберегти ваші нерви та зробити вечірні вкладання приємною процедурою і для вас, і для крихітки.

Базові правила

спати

Кожне правило по-своєму особливе, та все ж варто дотримуватися загальних базових правил для усіх без вийнятку батьків:

  • Найкращий вік, щоб почати привчати малюка до сну – 4-6 місяців. Врахуйте, що чим доросліші діти, тим більше в них виробляється власних звичок і правил навіть щодо сну, вони вже добре розуміють, що батьки хочуть, щоб вони спали самі, тому й плачуть і не можуть відпустити дорослих з кімнати.
  • Якщо обраний вами метод передбачає те, що дитину треба залишити в кімнаті саму, дитині має бути комфортно. Всі фактори, які можуть відволікти маля від сну чи можуть йому нашкодити, мають бути виключені.
  • Дитина може протестувати проти вашого бажання вкласти його спати, плакати.
  • Результати можна побачити аж через 2 тижні, адже кожна дитина — своєрідна й унікальна, і засинає кожна по-своєму.

Розгляньте наступні 6 технік чи методів вкладання дитини спати і вирішуйте самі, котрий найкраще підходить для вашого малюка.

Читайте також: 10 незручних фактів для тих, то вважає, що бути батьками – легко і просто

1. Метод “Плачі”

спати

Поставте дитину в ліжко й одразу виходьте з кімнати. Не заходьте туди, як би сильно не плакала дитина. Ваша мета — не оточувати дитину надмірною турботою, навчити її самостійно засинати в ліжечку.

2. Метод Фербера

Залишайте дитину спати і кімнаті й одразу виходьте. Якщо маля починає плакати, зачекайте певний час (Фербер радить до 3 хвилин, поступово збільшуючи інтервал), а потім заходьте до кімнати й заспокоюйте дитину. Головне — поетапно розтягувати час та інтервал перебування дитини в кімнаті без вас, навіть якщо вона плаче.

Коли заспокоюєте дитину:

  • не виймайте її з ліжечка;
  • не годуйте маля;
  • не вмикайте світла
  • надто довго не перебувайте з дитинкою.

Переверніть малюка на бік і тихенько з ним порозмовляйте.

3. Метод стільця

Залишайте дитину саму в кімнаті. Якщо почуєте, що дитина починає плакати, зайдіть до неї та сядьте на стілець обабіч її ліжечка. Потрохи, щодня відсувайте стільця далі від колиски, поки він нарешті не опиниться аж за межами кімнати.

Не припиняйте щодня пересувати крісло, щоб дитина зрозуміла, що її сон чи неспання не впливають на вас. Зберігайте незворушний вигляд, щоб вона переконалася, що час ігор минув, а ви не звертаєте на неї уваги.

4. Метод “Візьми — поклади”

спати

Вкладаючи дитину спати, спостерігайте за її реакцією. Якщо маля спокійне — виходьте з кімнати. Якщо ж починає плакати, почекайте: або вона заспокоїться сама, або ж вам треба повертатися і вгамувати її.

Коли маля затихло, покладіть його до ліжечка (навіть якщо воно ще не спить) та дозвольте заснути самотужки.

5. Зменшення часу вкладання

спати

Підійде будь-який метод вкладання крихітки спати (загойдування, пісні, масаж тощо). Ваша ціль — поступово зменшити час вкладання малюка, аж поки він не почне засинати сам.

6. Зміна години засинання

спати

Метод базується на припущенні, що дитина не засне, допоки сама того не захоче. Тож саме вам варто визначити годину, коли маля засинає і саме в цей час вкладати своє серденько спати.

До прикладу, якщо ви починаєте вкладати його спати о 20:00, а він до 21:00 крутиться і не може заснути, не варто до цього часу присипляти мале. І, відштовхуючись від 9 години вечора, можна вже поступово зміщувати час засинання.

Помилка 1: Вкладати дитинку спати у добре освітленій кімнаті

Темрява без зайвих освітлень заспокоює маленьких дітей, і сприяє виробленню мелатоніну — гормону сну.

Помилка 2: Не розпізнавати ознак дитячої втоми

Якщо хочете полегшити момент засинання дитини, вкладайте її до ліжечка, коли бачите перші ознаки сонливості, коли мале тре оченята й вушка, потребує вас.

Помилка 3: Вкладати маля на тривалий обідній сон

спати

Обідній сон маляти не має перевищувати 3 годин, вийняток — новонароджені дітки. Звісно, в кожної дитинки — свої потреби, та довгий відпочинок на обід збиває режим дня. Тож малечі важче заснути вночі.

Помилка 4: Не мати чіткого режиму для гри і сну

Щоденний режим дня треба повторювати щоденно. Так малюк знатиме, що і які дії ви виконуєте за порядком, він буде спокійнішим та швидше засне.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Як привчити малюка до сну