Вправи, котрі поліпшують кровопостачання мозку та випрямляють хребет

Вправи для хребта сприяють поліпшенню кровопостачання мозку та подарують здоров’я і гарний настрій на цілий день!

Здоровий хребет — основа гарного самопочуття. Порушення постави, викривлення хребта змінюють циркуляцію крові, отже до клітин перестає надходити повноцінне живлення і достатня кількість кисню.

Кацудзо Ніші, відомий завдяки системі «Золоті правила здоров’я», розробив короткий і простий комплекс, що включає 4 вправи для хребта. Тренування дають змогу виправити поставу, поставити на місце хребці та розтиснути кровоносні судини.

Читайте також: Брехня, яка руйнує ваше тіло: зв’язок психіки та соматичних захворювань

1. Вправа для хребта «Листя дерева»

Покращує кровопостачання мозку, випрямляє хребет, звільняє судини від затискачів.

Початкове положення: Лежачи на спині на твердій рівній поверхні. Кожен м’яз абсолютно розслаблений. Уявіть, немов усередині вас спокійна, заспокійлива порожнеча, і від того тіло легке й витає в невагомості.

Виконання вправи: Повільно зігніть ноги в колінах, підтягуючи п’яти до сідниць, але при цьому не відриваючи їх від підлоги. Підніміть голову над підлогою, не відриваючи хребта і потягніться руками до колін. Коли кінчики пальців доторкнуться до колін, зафіксуйте це положення на 1-2 хвилини. Уявіть, як через все тіло ллється потужний потік цілющої сили. Потім поверніться у вихідне положення і повністю розслабтеся 1-2 хвилини.

2. Вправа для хребта «Вербова гілка»

Вправи для хребта
Фото: vectorstock.com

Оздоровлює хребет, зменшує болі в спині та покращує серцеву діяльність.

Початкове положення: Стоячи, ноги широко, стопи паралельно одна одній. Вся увага зосереджена на тілі. Як і у вправі «Листя дерева», відчуйте всередині порожнечу і свою невагомість.

Виконання вправи: Покладіть долоні на спину біля ділянки нирок, пальці стикаються в районі криж. Повільно починайте закидати голову назад, поступово прогинаючись в хребті. Коли відчуєте межу своїх можливостей, просто опустіть вільно руки вниз, зберігаючи прогин. Ваше тіло почне мимовільно хитатися, подібно до гілки верби, що схилилася над озером. Залишайтеся в цьому положенні доти, поки відчуваєте себе комфортно, а потім поставте долоні на поперек і прийміть вихідне положення, обережно випростуючи хребет.

3. Вправа для хребта «Тятива лука»

Вправи для хребта
Фото: vectorstock.com

Покращує кровообіг, очищує від сольових відкладень в області хребта.

Початкове положення: Стоячи на колінах, руки опущені уздовж тіла.

Виконання вправи: Обережно прогнутися в хребті назад та обхопити руками ноги обидві щиколотки. Зафіксувати положення не менш, ніж на 5 секунд. Повернутися до вихідної позиції. Повторити вправу 3-10 разів, починаючи з невеликої кількості повторів і збільшуючи по мірі свого самопочуття.

4. Вправа для хребта «Виноградна лоза»

Вправи для хребта
Фото: vectorstock.com

Покращує гнучкість і кровопостачання хребта.

Початкове положення: Стоячи, ноги на ширині плечей, ноги розслаблені.

Виконання вправи: Промасажуйте руками область попереку, уявляючи, як хребет стає гнучким і пластичним. Після зробіть енергійний нахил вперед, але без ривків і різких рухів. Енергійно, але плавно. Постарайтеся дістати руками до підлоги. Ноги не згинайте в колінах, але і не напружуйте їх — вони повинні залишатися м’якими. Поверніться у вихідне положення. Потім виконайте декілька енергійних, але плавних нахилів вліво-вправо.

Всі запропоновані вправи для хребта виконуйте щодня. Це займе зовсім небагато часу, але подарує не тільки здоров’я хребта, але і здоров’я всього організму. Будьте здорові!

А які тренування виконуєте ви? Чи любите займатися спортом?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Вправи, котрі поліпшують кровопостачання мозку та випрямляють хребет