Брехня впливає не лиш на емоційний, але й на фізичний стан людського організму. Наукою доведено, що вона підвищує рівень розвитку депресії, незадоволення життям, роботою, а у людей — патологічних брехунів суттєво зростає ризик розвитку ожиріння і онкології.
Зв’язок брехні та здоров’я очевидний: коли ми кажемо неправду, то зростає рівень стресу, фізичне й емоційне перенапруження досягає критичної точки, ми внутрішньо хвилюємося. Тому педагоги радять виховувати дітей у правді, щоб пізніше в дорослому житті зменшити рівень стресу на юний організм.

Брехня і наука
Вчені здавна намагалися з’ясувати вплив брехні на людське життя. Американський психолог Пол Екман визначив, що неправда напряму пов’язана з такими негативними емоціями як страх, почуття вини і сором. Людина, яка часто практикує неправду у своєму житті, може серйозно захворіти, дійти може навіть до психічного розладу.
Читайте також: Самозцілення. Наше тіло — найкращий лікар
Фахівці вивчають і психосоматичний бік проблеми, наголошуючи на тому, що якщо в організмі є хвороби, — проблему треба шукати зсередини. Якщо людина не може втримати свої негативні почуття, зміни відбудуться навіть на клітинному рівні, і вона захворіє. Брехня впливає на настрій людини, її нервову систему, вона здатна змінювати хімічний склад крові, рівень цукру в ній. Неправда порушує гармонію всього тіла, провокує збої у роботі імунної системи, призводить навіть до раку та надмірної ваги. Що й казати, не дарма люди зауважують, що “всі хвороби від нервів”.
Позиція усіх релігій та конфесій щодо брехні одноголосна — вони засуджують будь-який прояв ошуканства і обману. Брехня ж чинить вплив на духовний світ людини, руйнуючи його. Останній потім дуже важко нормалізувати і відновити.
Медики навіть проводили дослідження і зауважили, що пацієнти таких лікарняних відділень, як дерматовенерологічне, нейрохірургічне та терапевтичне, які постійно брехали, частіше піддавалися ризику таких захворювань як панкреатит, гіпертонія, астма, псоріаз, артрит, екзема та інші. Хворі скаржилися на часте серцебиття, поганий сон, роздратованість та перед стресові стани. Усім було рекомендовано відвідати психолога і з’ясувати причини постійної брехні на рівні підсвідомості.
Інше дослідження вразило. Його провели серед вчителів середніх та старших класів. Педагоги, щоб досягти високих освітніх досягнень від вихованців, часто вдавалися до обману і брехні, від чого знаходилися в постійному стресі і напруженні, скаржилися на головні болі, внутрішній неспокій. Як і вчителі, які зривалися через дрібниці, учні відзначали нездорову атмосферу в класі.
Нагадуємо, що щасливого життя та існування — особистого чи навіть навчального — можна досягнути правдою та моральною чистотою супроти своєї совісті. Якщо ви розумієте весь нищівний вплив, який чинить брехня — уникайте її, коли не можете сказати правду — краще промовчте.
Всі ілюстрації з відкритих джерел
За матеріалами