10 звичних речей у вашому будинку, через які ви хворієте

Напевне, ви погодитеся з нами, що часто починали хворіти через незрозумілі причини. Ми ніби й до лікаря ходимо, і спортом займаємося, і звичок шкідливих не маємо — а хвороби змінюють одна одну. Які неявні причини можуть спричинити погіршення самопочуття?

Виявляється, звичайнісінькі речі можуть викликати порушення здоров’я навіть у молодих і фізично міцних людей. А це означає, що час навести вдома лад. І Тутка сьогодні склав перелік тих речей в наших помешканнях, які можуть потенційно нашкодити.

1. Вентиляційний отвір

Погане самопочуття без видимих ​​причин або різка алергічна реакція без самого алергену може виникнути через скупчення пилюки, цвілі та бруду на отворі для вентиляції. Медичні фахівці розходяться в думці, але, у будь-якому випадку, чисті отвори без скупчень, в яких можуть оселитися хвороботворні збудники, покращать повітря у квартирі та ваше самопочуття.

2. Постільна білизна

Один із найприємніших моментів у житті – лягати у зручну постіль після напружених трудових звершень. Але часто людина навіть не підозрює, скільки непроханих гостей ділять із нею ложе. Вчені вважають, що за тиждень людина може втратити приблизно 15 грамів частинок відмерлої шкіри. Вона залишається на постільній білизні та стає їжею для пилових кліщів. А продукти їхнього розпаду можуть викликати алергічні реакції, шкірні подразнення та висипання, екзему. Для профілактики, білизну треба прати не рідше, ніж 1-2 рази на тиждень у гарячій воді.

3. Домашні вихованці

Багато людей тримає у своїх квартирах чотирилапих друзів. Але не треба забувати, що часточки вовни та лупи, яка складається з клітин шкіри, найчастіше провокує виникнення алергічних реакцій. Краще, щоб тварини не лежали на меблях із тканинною оббивкою або тканих покривалах. Але якщо це неможливо, частіше проводьте по них порохотягом і робіть вдома вологе прибирання всіх поверхонь.

Читайте також: 10 звичних речей, які більше шкодять, аніж допомагають

4. Старі порохотяги

Іноді буває, що стара техніка більше шкодить, ніж допомагає в прибиранні. З часом кожен порохотяг починає виділяти при роботі пилюку, алергени та скупчення бактерій. Найкращий спосіб боротьби зі шкідливими наслідками – це придбання нової моделі, зі спеціальним фільтром, та ретельне очищення агрегату після кожного прибирання.

5. Побутові хімічні засоби

Найзвичніша річ на будь-якій кухні – яскрава пляшечка хімічного очищувача, який швидко повертає блиск будь-якій поверхні. Але, разом з тим, ці мийні засоби здатні спричиняти чимало проблем зі здоров’ям. Багато з них містить речовини, що провокують розвиток ракових пухлин та інших серйозних захворювань. Зараз можна знайти в широкому продажу безліч засобів з натуральними компонентами, які при прибиранні не завдадуть шкоди. Також можна скористатися старими перевіреними засобами – содою, оцтом та лимоном.

6. Дим від цигарок

Вчені вже давно довели, що пасивні курці страждають не менше, ніж ті, хто палить. Сигаретний дим одразу осідає на всіх поверхнях, в’їдається в тканини та волосся. А потім він отруює всіх, хто був присутній або прийшов пізніше. Тому в жодному разі не варто курити цигарки в кімнаті.

7. Згустки цвілі

Вони ховаються в непримітних місцях, там, де їх особливо складно виявити — в кутиках ванної, під вашими шпалерами, в підвалі або вентиляції. Зазвичай такі скупчення бувають у приміщеннях з підвищеною вологістю або з недостатньою циркуляцією повітря. А якщо з ними не боротися, то цвіль може викликати проблеми зі здоров’ям, наприклад, астму. Цвіль радимо ретельно зішкрібати, вимивати та провітрювати всі кімнати, щоб не допускати її повторного виникнення.

8. Фарба, яка облупилася

Радимо бути дуже обережними з фарбою, що облупилася, котра залишається на стінах у старих будинках. У ній можуть бути шкідливі хімікати, які колись часто додавали для стійкості барвників. Найкраще зробити ремонт та прибрати її залишки, а при виборі нової – уважно ознайомитись зі складом фарби.

9. Ванна

Речі, що знаходяться у постійно вологих приміщеннях, є прихованими джерелами шкідливих мікроорганізмів, пліснявих скупчень, комах. Стаючи мокрими ногами після водних процедур на килимок, люди створюють сприятливе середовище для розмноження хвороботворних бактерій. Тому всі килимки раз на тиждень рекомендуємо ретельно прати у гарячій воді.

10. Полички у холодильнику

На внутрішніх поверхнях холодильника постійно назбируються бактерії, палички та інші мікроорганізми, які можуть спричинити отруєння або захворювання. Ретельно мийте усі продукти, принесені із магазину. Крім того, очищуйте все обладнання холодильника раз або два на місяць.

А ви знали, скільки прихованих загроз є у вас вдома?

ТУТКА - Відпочивай корисно
10 звичних речей у вашому будинку, через які ви хворієте