Вчимося контролювати сечовий міхур, якщо поруч немає туалету — 9 порад нам у цьому допоможуть

Якщо сечовий міхур наполовину заповнений, терміново хочеться відвідати туалет. Та якщо поблизу немає такої можливості — дискомфорт не за горами. На щастя, розповімо, як в такій ситуації самому собі допомогти.

Наша редакція розповість, як не зазнати незручностей травної системи, якщо поруч немає туалету. А наприкінці статті шукайте інформацію про те, як навчитися тренувати шлунок.

1. “Пукніть”, якщо справді потрібно

сечовий міхур

Надмірний метаболізм у животі чинить додатковий тиск на сечовий міхур. Випускаючи гази, вам стане легше довше затримувати сечу.

2. Випряміть спину та зручніше вмостіться

сечовий міхур

Положення тіла, яке ви займаєте, допоможе “стиснути” внутрішні м’язи довкола сечового міхура і ви довше зможете “протриматися”. Не нахиляйтеся, випряміться та розслабтеся, щоб послабити тиск на нього. Так ви довше протримаєтесь до туалету.

3. Залишайтесь в теплі

сечовий міхур

Організм обов’язково зреагує на різницю температур, якщо ви змерзнете. Внаслідок цього посилиться вироблення сечі. Дуже захотілося до туалету — тепло накрийтеся і увімкніть опалення на більшу потужність.

4. Лягніть

Вчені певні, що зміна вертикального положення на горизонтальне значно знижує тиск на сечовий міхур. Навстоячки вага шлунку не тисне на останній.

5. Схрестіть ноги, очікуючи

сечовий міхур

Сеча виводиться з організму через сечовипускний канал, і, легенько схрестивши ноги, ви можете його перетиснути. Найважливіше робити це у положенні стоячи, бо у сидячій позиції тиск на канал лише посилюється.

6. Намагайтеся не сміятися

За гучного сміху скорочуються м’язи пресу і тиснуть на кишківник. Тож утримайтеся від хихотіння, якщо вже дуже захотілося “попісяти”!

7. Постарайтеся відволіктися

сечовий міхур

За часткового чи повного заповнення сечового міхура його нервові закінчення подадуть до мозку сигнал, що вже “пора”. Насправді, ця потреба іноді буває не такою гострою, як нам здається, тож незначне відволікання може перепинити бажання відвідати вбиральню. Спробуйте подумати про щось інше або погортати стрічку в смартфоні — побачите, що бажання зникне.

8. Стисніть сідниці

сечовий міхур

Контроль сечового міхура напряму залежить від м’язів тазового дна, тобто м’язів довкола сечовипускного каналу. Одночасне стискання сідничних мускулів, проведене декілька разів поспіль, дасть можливість стиснути м’язи довкола сечового міхура та перепинити передчасне сечовипускання. Радимо виконувати вправу і стоячи, і сидячи.

9. Утримуйтеся від перебування у воді

Повторимося: схоже бажання виникне від купання у холодній воді. Радимо утриматися від відвідин водойм та уважно ставитися до перепадів температур.

Бонус: Вчимося утримувати сечу

Деякі люди мають потребу у більш частому відвідуванні туалету, аніж інші. Та причина цього — звичка, не завжди виправдана. Скористайтеся нашою покроковою технікою тренування сечового міхура:

  • Впродовж 1-2 днів відмітьте частоту сечовипускання.
  • До звичного інтервалу додайте 15 хвилин часу на продовження тривалості між відвідинами туалету.
  • До початку тренування повністю вранці спорожніть сечовий. За звичних позивів скористайтеся порадами, які ми дали вам вище, щоб дотриматися до бажаного часу.
  • Щодня впродовж двох тижнів поступово збільшуйте інтервали між сечовипусканням. Через кілька тижнів результати вас приємно здивують, а потреба часто бігати до туалету просто зникне!

Чи були у вас в житті ситуації, коли наші поради дуже б згодилися? Як впоралися з ними? Розкажіть свої методи усім нам.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Вчимося контролювати сечовий міхур, якщо поруч немає туалету — 9 порад нам у цьому допоможуть