Уся правда про гречку: що станеться з нашим організмом, якщо ми будемо її їсти?

Смак гречаної каші знайомий кожному з дитинства. Свою популярність гречана каша здобула завдяки дивовижній користі та вражаючій кількості поживних елементів, а також порівняно невеликій калорійності.

То що ж відбувається з організмом, коли ви їсте гречку, чи настільки вона корисна насправді та чи можна вживати прострочену крупу, — ми спробували з’ясувати. І розповімо вам.

Гречка зі знаком плюс

Дієтологи всього світу глибоко шанують гречану кашу, адже крупа допомагає м’яко і легко розлучатися із зайвими кілограмами, без спогадів про пекельне відчуття голоду. Річ у тім, що гречка — джерело легкозасвоюваного білка, через що її вибирають спортсмени та бодибілдери які бажають наростити масу, але не жир.

Гречана каша багата мікроелементами: фосфор, залізо, магній, мідь і цинк підіймають гемоглобін, покращують настрій і додають енергії. Ось чому каша — ідеальна страва для всіх, хто зіткнувся з анемією. Також гречку рекомендують всім алергікам, адже каша не містить хімікатів і є гіпоалергенним продуктом.

гречана користь

Також каша має сечогінний ефект і добре прочищає організм, виводячи шлаки і шкідливі токсини. А завдяки вмісту в ній клітковини й крохмалю крупа нормалізує роботу шлунка і кишківника, рятує від закрепів і метеоризму. Крім усього іншого, вона зміцнює судини, нормалізує тиск, позбавляє від втоми і сприятливо позначається на чоловічому лібідо.

Читайте також: Еліксир молодості: 6 легких напоїв, що зберігають красу і здоров’я

Гречка — важливий продукт для жіночої краси. Рутин, який входить до складу крупи, наділений SPF-ефектом і захищає шкіру від дії сонячних променів, а також зупиняє старіння шкіри. Корисна крупа жінкам, які скаржаться на ламкий стан завитків — вітамін B6, що входить до складу каші, необхідний для росту і зміцнення волосся.

Зі знаком мінус

Здавалося б, що така корисна і чарівна гречана каша не може таїти в собі жодної шкоди і протипоказань до вживання. Але все не так просто, і в гречці, як і в будь-якому продукті, є свої “підводні камені”. Наприклад, гречку, яку погано приготували, може позначитися на стані вашого шлунка, тому завжди стежте за часом варіння або запарювання продукту.

Людям, що страждають від низького тиску, радять обмежити або виключити продукт з раціону: гречка розслаблює стінки судин і знижує тиск. Також її з обережністю дають людям з мігренню, нирковою недостатністю і діабетикам.

Не всім відомо, що улюблена страва бабусь і мам — гречка з молоком — може призвести до серйозного нетравлення: для перетравлення гречки і молока потрібні різні ферменти.

гречана користь

Прострочена гречка

Важливо знати, що з часом будь-яка крупа втрачає свої корисні властивості й псується. Навіть якщо пакет з гречкою знаходиться в теплому і сухому місці, через кілька місяців ви зможете познайомитися з новими сусідами — черв’ячками і міллю. Також ознаками непридатності можна назвати затхлий запах, цвіль, дивний відтінок крупи та зерна, які злиплися.

Якщо присутня хоч одна з цих ознак — радимо не ризикувати здоров’ям і викинути зіпсований продукт.

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Уся правда про гречку: що станеться з нашим організмом, якщо ми будемо її їсти?