Вчені розвінчують 7 міфів на тему батьківства, в які ми вірили роками

Виховання дитини просто так не відбувається. І найперше, чим ми, батьки, керуємось у процесі виховання вже своїх дітей, — це поради та приклад наших батьків. І часто їх переконання є не завжди досконалими та правильними.

Тутка розуміє, що батьківство — це щоденний виклик, тож ми відшукали поради фахівців, які однозначно вам допоможуть в цій нелегкій справі.

1. Діти стають гіперактивними через цукор

 

Якщо більшість батьків може заприсягнутися, що їх дітки після цукерки чи шоколадного батончика стають активнішими, насправді це не зовсім так. Таке хибне уявлення походить з того факту, що збільшення цукру в крові призводить до надмірної активності.

Та науковці довели, що цукор не впливає на дитячу поведінку. Надмірну активність спричиняють інші фактори, як, наприклад, недостатній сон.

2. Батькам не варто сваритися при дитині

батьків

Звісно, не варто з’ясовувати стосунки при дитині, щоб не налякати її чи не спричинити їй травму. Якщо ви спокійно поговорите та не будете кричати одне на одного, дитина візьме з вашого ставлення позитивний урок. Від батьків, які розмовляють між собою, а не ображають одне одного, молодше покоління навчиться контролювати свої емоції, зрозуміє, якими мають бути родинні стосунки.

Читайте також: У своїй дитині ми маємо те, на що заслужили

3. Якщо не відповідати на усі прогріхи дітей, можна втратити над ними контроль

Будьмо реалістами — дуже складно зреагувати на кожну дію чи слово дитини. До того ж як переконують фахівці, не реагувати на погану поведінку дитини — краща тактика. Насправді дитина завжди хоче привернути увагу батьків, а ігнорування дієве тому, що применшує і без того незадовільну поведінку.

4. З неспокійними 2-річками нічого не вдієш

2-річні дітки відзначаються швидкою переміною настрою та поведінки, тож батькам буквально неможливо знайти з ними спільну мову. Але це — абсолютно нормальні зміни в рості та розвитку малечі, тож матусі та татусі — запасайтеся терплячістю. Шукайте способів взаємодії зі своїм чадом, скеруйте, змініть вектор їх зацікавлення на гру чи інші речі, які їм подобаються.

5. Суворі батьки виховують чемних дітей

Якщо ви — суворий тато чи мама, то ваша дитина буде робити певні вчинки не тому, що розуміє їх правильність, а тому, що вона вас боїться. Обмеження не дадуть вашому синові чи доньці можливості навчитися самоконтролю та брати свою відповідальність.

6. Похвала розвиває дитину

батьків

Скажемо навіть, що похвала негативно впливає на дитячу успішність. Коли ви хвалите сина чи доньку за гарні оцінки, вони зосереджуються саме на гарному образі, своїй вищості в той момент, а не на самому факті здобутих знань чи навичок, — так запевняють фахівці. Тож не дивно, що невдовзі дитина знову захоче вас “задобрити”, а обиратиме легші завдання — звісно ж, заради похвали, а не важчі.

7. Ви можете вільно показувати свої емоції, дитина їх взагалі не розуміє

батьків

Батьки звикли вважати, що лише вони найкраще розуміють настрій дитини, легко можуть сказати, сумні вони чи веселі. Насправді все геть не так. Дитина не лише розрізняє ваші емоції, але й копіює їх. Тож якщо ви розлючені чи чимось засмучені, перед дитиною варто показувати лише позитивні відчуття.

А в які міфи про батьківство звикли вірити ви?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Вчені розвінчують 7 міфів на тему батьківства, в які ми вірили роками