Погані стосунки з Собою роблять з нас безхатьків

З людьми важко налагодити гарні стосунки, але погані стосунки з Собою — це ще гірше. Як відшукати себе, незалежно від іншої людини? Тутка поділиться цікавими роздумами психолога.

Знаєте, якось до мене на консультацію прийшла жінка, яка глибоко і щиро ненавиділа свого чоловіка. Вона не любила його настільки, що її вивертало від запаху тіла цієї людини.

І з усім тим вона не йшла від нього та продовжувала з ним жити. Чому? Я думаю тому, що як би сильно вона не ненавиділа свого чоловіка, але залишитися в товаристві самої себе їй було ще страшніше.

погані стосунки з самим собою

Як би сильно вона не ненавиділа чоловіка, але саму себе вона не любила ще більше. І хоча ця історія здається екстремальною, насправді це не так.

Читайте також: Одне запитання чоловікові дало мені зрозуміти, що він мене розлюбив

Погані стосунки з Собою — чи справедливе таке твердження?

Знаєте, якось я дав собі несподіване запитання. Якби я сам — з моїм характером, достоїнствами і недоліками був іншою людиною, чи почав би я з цією людиною дружити? Проводити разом багато часу? Або разом жити?

Це зовсім не перебільшення. Один мій мудрий знайомий любив повторювати, що слово Сам потрібно писати з великої літери, тому що насправді мова йде про іншу людину.

Сам — сказав. Сам — зробив. Сам — помилився. Сам винен.

Ти Сам — це людина, з якою ти ділиш НЕ квартиру, не дачу чи машину, а одне, загальне тіло. І тому немає іншої людини, від стосунків з якою ми залежали б більше. І водночас немає іншої людини, до стосунків з якою ми ставилися б з великою неувагою і зневагою.

погані стосунки з самим собою

Ми стежимо за тим, щоб не образити когось іншого, але коли ми ображаємо Себе, то навіть не помічаємо цього. Ми намагаємося не допускати грубості в стосунках з іншими людьми, але в стосунках з Собою — грубість цілком допустима.

Згадайте, в яких виразах ви звертаєтеся до Себе, коли у вашому житті трапляється помилка, і ви зрозумієте, про що я веду мову.

Змусити іншу людину щось зробити всупереч її бажанням ми вважаємо неправильним, неприпустимим вчинком. А вміння змушувати себе здається нам величезною гідністю.

Невдоволення Собою — це найпоширеніший сьогодні вид спорту. Немає жодної людини, до якої у нас було б більше претензій, ніж до самих Себе.

І Сам відповідає нам тим самим. Чим частіше ти Себе звинувачуєш, тим частіше отримуєш у відповідь від Себе поганий настрій і важкі думки, які не дають тобі спати. Чим менше уваги й любові ти даєш Собі, тим більше отримуєш у відповідь страху і занепокоєння.

Погані стосунки з Собою роблять нас безхатьками — сказав мені якось один буддійський чернець. І знаєте, я думаю, він мав рацію.

Погані стосунки з Собою будуть тоді, коли тобі буде некомфортно наодинці з Собою, зі своїми думками, прагненнями і мріями.

Якщо в товаристві самого Себе тобі не вистачає любові й радості, то ти опиняєшся у вічній залежності від чужого товариства і чужої любові. Тому що тобі нікуди повертатися. І нікуди піти.

Чим більше твоє невдоволення собою, тим більший емоційний дискомфорт ти ладен терпіти, аби не опинитися в Своєму власному товаристві.

Можливо, ми так наполегливо шукаємо любові іншої людини, тому що сподіваємося, що любов інших замінить ту любов, яку ми не можемо дати Собі.

Знаєте, я дуже довго боявся залишатися наодинці з Собою. Я боявся, що мені з Собою буде нудно, боявся, що мені з Собою буде нічого робити, боявся що я не зможу Себе розважити або скласти Собі компанію.

Мені знадобилося багато років, щоб навчитися бути з Собою. Але ось що я зрозумів в результаті.

Ніщо не дає нам такої свободи, як добрі стосунки з самим Собою.

Якщо ти навчишся жити в мирі та любові з тією людиною, з якою ділиш загальне тіло, то навчитися жити в мирі та любові з тією людиною, з якою ти ділиш квартиру або офіс, видасться дитячою забавкою.

Нехай вже сьогодні кожен насолодиться товариством самих Себе! І відчує себе на краплинку щасливішим!

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Погані стосунки з Собою роблять з нас безхатьків