Люди, які крадуть ваші сили: Як спілкуватися з психовампірами

Психовампіри або енергетичні вампіри — це люди, які витягують енергію іншої людини і нею підживлюються. При цьому перша відчуває бадьорість і прекрасний настрій, а друга — слабшає, відчуває апатію, спустошення.

На противагу міфам про вампірів, що харчуються кров’ю, які існують у всіх країнах, енергетичні монстри викачують почуття та емоції інших людей. При цьому їх жертви отримують негативні переживання. Серед них:

 • почуття страху, підвищена тривожність;
 • стомленість, байдужість;
 • головні болі та пригнічений стан;
 • порушення сну;
 • психологічні комплекси.

Читайте також: Наважтеся піти, коли вам немає заради чого залишитися

Психовампіри

Психовампіри «нападають» не на всіх людей — вони відчувають людські слабкості та вибирають для своїх цілей вразливих: зі зниженою самооцінкою, почуттям провини, скривджених або заздрісних. Вони майстерно роздмухують їх слабкості, змушують жертву відчути виплеск емоцій та живляться їх енергією. Причини, через які люди стають жертвами енергетичних маніпуляторів, треба шукати у власній свідомості. Якщо людина не піддається на провокації вампіра, не показує своїх вразливих точок і не дає своєї енергії, то вона стає для нього не цікавою.

Способи, за допомогою яких викачується енергія:

 • негативне обговорення і плітки про знайомих і незнайомих людей;
 • прямий конфлікт, висловлювання претензій та провокація сварок;
 • потік скарг та розповіді про страждання;
 • зауваження, образлива критика, явне прагнення розлютити або поранити.

Люди постійно взаємодіють і обмінюються своєю енергією. Це може проявлятися добровільно — коли хтось хворіє, то інший ділиться з ним енергією: піклується про нього.

Але іноді енергію забирають насильно, «спустошують» людину очевидно — провокуючи негатив, скандалячи або приховано — вміло маніпулюючи нею. Під психологічні маніпуляції частіше потрапляють легкозбудливі люди, емоційні, які відчувають підвищену тривожність та почуття провини.

Види психовампірів

Фізичну енергію людина може отримувати з їжі, а психічну — їх духовних джерел або створюючи щось прекрасне або приємне. Але ще цю енергію можна одержати, крадучи її у тих, хто її втрачає. Найбільш відомі вампіри — це хворі люди та люди похилого віку.

Вони витрачають занадто багато сил на боротьбу зі своїм становищем, і несвідомо, а іноді і свідомо, провокують негативні емоції довколишніх людей, щоб відновити свої сили. Крім цього, є і здорові люди, яким подобається «красти» чужу енергію.

Психовампіри

До них відносяться:

 • вічні скиглії — харчуються жалістю людей;
 • садисти — люблять саркастичні, образливі зауваження, які маскують під гумор;
 • маніпулятори — доводять своїх жертв до зневіри;
 • пліткарі — харчуються заздрістю і злістю;
 • скандалісти — провокують сварки;
 • критики — з насолодою висловлюють будь-які претензії;
 • нарциси — схильні до епатажу, харчуються увагою.

Способи захисту

1. Якщо ви відчуваєте, що ваша енергія кудись постійно витікає, постарайтеся визначити, на що ви її витрачаєте. Ви можете записувати негативні емоції, чим або ким вони були викликані, які розмови залишили після себе втому і розчарування.

2. Якщо ви впевнені, що знаєте, хто з вашого оточення є психовампіром, то постарайтеся повністю припинити або скоротити спілкування. Якщо це неможливо, вчіться не піддаватися на емоційні провокації.

3. Відчувши чужий вплив, зосередьтеся на молитві або уповільніть дихання.

4. Спробуйте візуалізувати своє енергетичне поле, уявляйте його сильним, а кордони міцними.

5. Спробуйте відчути до вампіра доброзичливі почуття й позитивні емоції, при цьому можете їх не демонструвати.

Психовампіри

6. Менше спілкуйтеся з малознайомими людьми, не розмовляйте з ними, не обговорюйте проблем.

7. Намагайтеся всі свої негативні почуття перетворити на конструктивні рішення: злість використовуйте для фізичних тренувань, образу — в життєвий урок, заздрість в можливість досягти більшого.

Важливо усвідомлювати, що підживлюватися негативною енергією — те ж саме, ніби вживати зіпсовані продукти або наркотики. Вживання чужої енергії призводить до серйозних психологічних і фізичних проблем.

Чи є у вашому оточенні такі психовампіри? Як ви з ними ладнаєте?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Люди, які крадуть ваші сили: Як спілкуватися з психовампірами