8 речей, яких батьки мають навчити своїх дітей, щоб уберегти їх від викрадення

Як би сумно це не звучало, дітей викрадають, і дуже часто. “Погані хлопці” здебільшого не такі й хлопці, та і їх вигляд не загрозливий – вони можуть бути навіть людиною з вашого оточення. Саме тому дуже важливо зробити всі застережні міри та навчити свою дитину, кому можна довіряти і як поводитися, якщо хтось кудись хоче її забрати.

Тутка вірить, що нічого такого ніколи не станеться ні з вами, ні з вашими дітьми, та попереджений — озброєний.

1. Небезпека не завжди виходить від незнайомця

Дитині важко зрозуміти, хто для неї незнайомець, а кому вона може довіряти. Вона уявляє собі якогось “страшного дядька”, та особа, які справді може їй нашкодити, не завжди має таку зовнішність. “Незнайомці” – досить милі та привітні люди. На жаль, статистика свідчить, що малих здебільшого викрадають саме знайомі для них дорослі, від котрих найменше сподіваєшся зради.

2. Хто для дитини є “безпечним” дорослим

небезпека

Складіть список дорослих, яким дитя може довіритися – нянечок, родичів, сусідів та інших дорослих, які приходять до вас додому.

Розкажіть дітям саме про цих осіб, і навчіть, що не варто починати розмову з будь-якими іншими дорослими, які можуть підійти до дитини на вулиці. Підберіть “кодове слово”, яке знатиме лиш ваша дитина, ви та інший “безпечний” дорослий. Можливо, саме так дитина навчиться краще довіряти старшим.

3. Біжіть у бік, протилежний руху автівки

Навчіть дитину, що якщо вона помітила, що за нею їде якесь авто, нехай миттю біжить в протилежний бік. Поки транспортний засіб змінить напрям, син чи донька встигне втекти.

4. Шукайте матусю з дітками

Якщо дитина заблукала, а поруч – жодної особи з вашого “безпечного списку”, нехай вона шукає в натовпі жінку з дітьми та звертається до неї по допомогу. Можна, звичайно ж, і пошукати поліціянта, та маму з дітками знайти буде значно легше.

Читайте також: Як зрозуміти, що вашу дитину булять в школі та попередити це

5. Кричіть, що ви в небезпеці

небезпека

Діти часто падають в істерики, тому побачити дитя, яке верещить – не рідкість. Та тут варто бути дуже уважними – можливо, такими чином хлопчик чи дівчинка намагається привернути увагу до небезпеки, яка його оточує. Тому навчайте дитину, що вона може і мусить голосно кричати: “Залиште мене, я вас не знаю”, “Де мої мама чи тато”, “Допоможіть”.

6. Можна і речі розбивати

небезпека

Якщо крик не допомагає, дозвольте дітям щось перекинути чи розбити: збити речі з полиці крамниці, пляшками подзвеніти чи навіть вибити вікно каменем.

7. Поясніть, як сказати “Ні”

Дитина має розуміти, що можна і треба сказати “ні” дорослому, якщо це не її тато, мама чи людина з “безпечного списку”. Звичайно, малюкові важко буде тримати свого та відмовити іншій людині – все ж вчіть їх, що дорослому можна і варто відмовити! Розіграйте з дитиною різні можливі варіанти поведінки, до прикладу, як поводитися, якщо до них підходить незнайомець і пропонує цукерку.

8. Онлайн-безпека теж дуже потрібна

небезпека

Розмовляйте з дитиною про те, чим вона займається в Інтернеті, з ким веде листування, спілкується. Нехай дитина знає, що сидіти в мережі – це теж небезпека, тому треба обережно поводитися з незнайомцями. Треба розуміти, що люди в мережі – такі ж самі, як і в реальному житті.

Як гадаєте, чого ще батькам варто навчити своїх дітей? Якими методами ви захищаєте своїх діток?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
8 речей, яких батьки мають навчити своїх дітей, щоб уберегти їх від викрадення