Як зрозуміти, що вашу дитину булять в школі та попередити це

Ніхто з батьків не хоче, щоб її дитину булили в школі чи вона булила когось. За межами дому батьки стають сліпими. Анти булінгові програми у школі можуть допомогти та мінімізувати негативні ефекти булінгу. Але так стається не завжди. На щастя, батьки можуть та мусять попереджувати булінг. І ми напишемо про перші кроки, як його розпізнати.

Тутка дуже хоче навчити вас розпізнати перші ознаки того, що вашу дитину булять в школі. Ми зібрали найпевніші ознаки та зробимо усе, щоб вам допомогти.

1. Загублені або розбиті особисті речі

булінг

За даними статистики, 29% тих, кого булять, страждають фізично. Уважно придивіться до особистих речей дитини, чи немає серед них розірваних/понищених/зламаних предметів (книжок, гаджетів, речей чи прикрас). Вони однозначно свідчать про булінг.

2. Раптове зниження самооцінки

булінг

Діти, яких булять, втрачають самооцінку. Їм здається, що вони все роблять неправильно. Таким чином падає їх самооцінка. Голова понурена, голос ледь чутний. Вони уникають прямого звертання й не бажають спілкуватися на цю тему.

3. Неспокійний сон чи нічні кошмари

булінг

Нічні кошмари чи неспокій уві сні – ознака булінгу. Булінг напряму пов’язаний і впливає на якість сну. Тому пильно стежте за дитячим нічним сном.

Читайте також: 10 речей, які кожна дитина, задля підвищення своєї самооцінки, має почути від батьків

4. Уникають друзів та соціального спілкування

Ви можете зауважити, що дитина воліє залишитися вдома, аніж йти до друзів. Це – ознака того, що зростає її тривожність: син чи донька намагатимуться уникнути спілкування з людьми, які їх булять, всіма можливими способами. Не ходити до школи не вийде, тому вони будуть сидіти вдома за будь-якої зручної нагоди.

5. Цурається родинних зустрічей

булінг

19% дітей, яких булять в школі, зізналися, що не хочуть проводити час з рідними. Дитина може сидіти з вами в одній кімнаті, та взагалі не брати участі в розмові. Або почне зачинятися у своїй кімнаті. Звичайно, ситуація небезпечна, особливо якщо дитина і до цього не надто ладнала з рідними.

6. Різка зміна ставлення до батьків

Булінг веде до проблем з емоційним здоров’ям дитини. Зміни виникають саме у висловленні своїх почуттів. Якщо дитину булять – емоції з неї вилітатимуть. Якщо ті, хто їх булить, можуть їх ображати, тоді чому їм зась? Діти починають вихлюпувати злобу на батьків, братів та сестер.

7. Просить грошей чи інших речей

Булінг набуває різних форм: фізичної, соціальної, вербальної та віртуальної. Ті, хто булить дитину, можуть переслідувати її та вимагати від неї більшого. Внаслідок цього залякування дитина починає вимагати від батьків більше їжі, грошей тощо, аніж зазвичай.

8. Рани чи синці, які невідомо звідки взялися

Ті, хто булить вашу дитину, можуть застосувати проти неї і фізичне насилля. І ознакою цього є синці, подряпини, рани, які нізвідки взялися. Якщо дитина не може чи не хоче пояснити вам, звідки в неї ці рани – варто починати хвилюватися.

Як попередити булінг:

булінг

Згідно зі StopBulling, знизити ризик того, що вашу дитину будуть булити в школі, можна 4-ма способами:

  • Докладно поясніть дитині, що таке булінг. Так вона знатиме, з чим стикнеться.
  • Постійно розмовляйте з дитиною. Так ви будете впевненими, варто хвилюватися чи ні.
  • Заохочуйте дитину розвивати свої хобі та таланти. Так вона підвищуватиме свою самооцінку та не так легко піддаватиметься булінгу.
  • Станьте для дитини гарним прикладом, взірцем поваги, розуміння й підтримки. Синові чи доньці так буде зрозуміліше, яка поведінка прийнятна, а яка – небажана.

На вашу думку, як найкраще боротися з булінгом?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
Як зрозуміти, що вашу дитину булять в школі та попередити це