4 способи підняти собі настрій, — прислухаємось до порад нейрофізіолога

Настрій і оптимізм можуть легко покинути нас через життєві проблеми або несприятливі ситуації. Як підняти собі настрій та зберегти радість і щастя, — Тутка вдасться за допомогою до відомого нейрофізіолога.

Так, виявляється, проблемами гарного настрою і щастя займається наука. Під час таких сумних моментів на нас нападають депресія, сум, головні болі, нас атакує самотність і страхи. Що робити, як бути в такій ситуації?

Вчений-нейрофізіолог Алекс Корб довгі роки займався вивченням мозкових процесів, пов’язаних з негативом і депресією. У своїй книзі “Висхідна спіраль” науковець пропонує 4 дієвих способи, як боротися з поганими почуваннями і самотужки підняти собі настрій.

Як підняти собі настрій: Вчимося разом

1. Назвіть проблеми своїми іменами

Що ви відчуваєте саме в цю хвилину? Кожна емоція — це конкретне поняття: злість чи сум, гнів чи роздратування.

Корд пояснює, що якщо ми означуємо конкретно те, що відчуваємо, мозок починає блокувати це почуття і боротися з ним. Ви додасте мозкові сили прояснити все, що відчуває організм. Ми думаємо, що це дуже важко… та все значно легше, ніж здавалося.

Читайте також: 3 фрази, які миттю здатні нейтралізувати будь-яку претензію

2. Не зосереджуйтеся на негативі — згадайте, за що ви вдячні

настрій

Чим більше ми хвилюємося і тривожимося через проблеми, тим важче організму їх пережити. На думку вченого, і добрі, і погані почуття однаково впливають на мозок: до чого він більше схиляється, те і керує тілом. Натомість Алекс закликає в цей момент пригадати усе добро, яке ви маєте в житті й за що хочете подякувати.

Якщо людина починає зупинятися на позитиві, пробувати підняти собі настрій, шукати одну світлу дірочку у всій чорній хмарі, організм починає продукувати серотонін та дофамін — іншими словами, гормони щастя. Зрозуміти і прийняти той факт, що негатив і депресія — невіддільна складова нашого життя, набагато полегшить усю ситуацію і допоможе шукати позитивні шляхи виходу з неї.

3. “Ідеального рішення” не існує

Отож, окресливши емоцію та подякувавши за все добре, що є в житті, людина намагається “правильно” розв’язати ситуацію, знайти ідеальне вирішення внутрішнього конфлікту. Це також помилка — перфектного рішення немає. Тут варто прислухатися до свого мозку і прийняти той варіант, який першим спав на думку.

Справді, недаремно в народі живе вислів “шосте чуття”: заспокоївши тіло і душу, довірившись внутрішній інтуїції (а їй не можна не довіряти) людина заспокоюється і відпускає весь негатив.

4. Тактильний контакт дуже важливий

Настрій

Підняти собі настрій можна і тактильно. Корб пропонує обійняти чи притулитися до коханих чи близьких людей (звісно, незнайомців не треба зачіпати). Тривалі, теплі обійми вивільнюють окситоцин, а він пригнічує роботу мигдалеподібного тіла — шефа емоцій у нашому організмі. Ніжні обійми справді здатні зменшити стрес, вивільнити той самий окситоцин — гормон любові і щастя. Ба навіть в цьому може допомогти і гарний масаж.

Сподіваємося, поради вченого допоможуть нам вже сьогодні стати трішечки щасливішими!

Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
4 способи підняти собі настрій, — прислухаємось до порад нейрофізіолога