Професор медицини: «Гнів і образа руйнують печінку і викликають рак»

Гнів і образа — це насправді одна і та ж емоція, тільки проявляються вони по-різному. Гнів — це значний викид негативу, а образа — це той самий гнів, тільки з жалем до себе через несправедливо заподіяну образу.

Щоб любити себе, треба змінити негативні звички в психоемоційній поведінці. Гнів і образа — це негативні емоції, які руйнують психіку та здоров’я людини.

Гнів і образа — дитячі почуття

У немовлят є вроджене почуття гніву, а складне почуття образи дитина опановує, коли стає трохи старшою. Обидві ці емоції, як бачите, дитячі почуття. Тому коли доросла людина люто гнівається або тихо ображається, це показник дитячої поведінки та незрілості психіки дорослої людини.

З моєї 20-річної лікарської практики всі пацієнти, у яких проблеми з печінкою, постійно на когось ображаються, а ті, у кого проблеми з жовчним міхуром, найчастіше дуже гнівливі. Рефлексотерапія довела емоційний зв’язок з органами людини.

Читайте також: Чому не варто вити гніздо з психом?

Так само можу точно констатувати факт, що тривала образа притягує ракові пухлини. Чому? Відповідь проста — не можна дорослій людині мати дитячі негативні емоційні звички в поведінці.

«Як змінити своє ставлення? Скажіть, лікарю?» – часто запитують мене пацієнти. Я відповідаю так: «Будь-яке негативне звернення до вас має перш за все вами розглядатися не з емоційної точки зору, а з боку дорослої розумної людини».

Як народжуються гнів і образа у дорослої людини

Гнів та образа
Фото: freepik.com

Гнів ніколи не проявляється відразу, у нього накопичувальна система. Приклад: хтось на тебе накричав (або наступив на ногу в транспорті та не вибачився), ти промовчав, але процес гніву продовжився у твоїй голові, і через деякий час ця негативна емоція починає вилазити й вже вдома починаються сварки та крики на невинних людей. Людина знаходить будь-яку причину і починає скандалити.

Що з цим робити?

Якщо агресія щодо вас:

  • Не вступати в конфлікт, не дивитися в очі розлюченій людині. Вам негайно потрібно зникнути з очей геть або в туалет, зачинитися там на 5-10 хвилин. Другий раз гнів не підіймається.
  • Потрібно зрозуміти, що ця людина злиться зовсім не на вас, тому що ви вже знаєте схему народження гніву. Ви є «зливним бачком» або, як то кажуть, «потрапили під гарячу руку». Далі варто пробачити цій людині за її емоції.
  • Нагодувати або дати попити води, і через 20 хвилин можете поговорити на цю тему.

Якщо ви та «людина-дитина», яка ще не навчилася керувати своїми емоціями:

  • Найперше ви повинні зрозуміти, що будь-яка емоційна нестриманість — це слабкість вашої особистості. Ніколи не можна людям показувати свої слабкості, це їхня зброя проти вас.
  • Ви вже накричали, тому просто попросіть вибачення за свою нестриманість.
  • Постійно тренувати силу волі, ставати розумною людиною і перестати відчувати себе приниженим і розлюченим, це провокує гнів. Показуйте свою витримку і спокій конструктивним ставленням до будь-якої, навіть складної ситуації, і тоді вас почнуть поважати й слухати вашу думку.

Пам’ятайте, що дитина кричить тільки через те, що її не слухають! Але чим більше вона кричить, тим більше батьки хочуть заткнути їй рота.

Гнів та образа
Фото: freepik.com

Якщо ви любитель ображатися — «весь Всесвіт несправедливий до вас».

  1. Припиніть бути жертвою, це дитяче почуття. Діти ображаються, бо не хочуть брати відповідальності на себе. Прийшов час вам прийняти відповідальність за свої вчинки та за все, що вам кажуть.
  2. Пам’ятайте, якщо хтось вам каже неправильні речі, це тільки його суб’єктивна думка і крапка. Тому запитайте когось іще про цю ситуацію і побачите, що думки будуть різні.
  3. Пам’ятайте, «з ким поведешся, того і наберешся». Ретельно вибирайте коло спілкування, оточіть себе людьми, яким ви подобаєтеся. Якщо це ваш директор на роботі, знайте, що керівника, як і батьків, ми не вибираємо. Робота є робота, нічого особистого.

Висновок: всім пробачити й зрозуміти (попросити вибачення), а себе прийняти й змінювати своє ставлення до негативних емоцій!

За багато років моєї практики лікаря і психолога, сотні тисяч людей змінили своє життя й одужали. Я впевнена, у вас теж все вийде. Ви тепер маєте унікальні знання, а хто володіє інформацією — володіє світом!

Гнів і образа
Фото: freepik.com

Як ви керуєте гнівом та образою у своєму житті?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
Професор медицини: «Гнів і образа руйнують печінку і викликають рак»