20+ речей, які ми зазвичай викидаємо, а не варто

Глобальна ідея простоти та звільнення від зайвих речей полонила світ. Така модна тенденція “розвантаження простору” пропагується усіма блогерами, зірками і спортсменами, однак навіщо викидати старі речі на сміття, якщо їх швидко можна реанімувати й вдихнути в них нове життя? Та і Youtube в цьому радо допоможе.

Тутка пропонує не ставати “плюшкіними”, але вміло розпоряджатися старими речами. Запропонуємо поради їх трансформації.

Старі речі

Через сьогоднішнє засилля товарів та їх повсякчасне оновлення зубні щітки, бритви, лампи, канцелярське начиння дуже швидко вирушає на смітник. Проте їх легко переробити.

  • Стара валіза перетворилася на зручну шафку для ванної кімнати.

Старі речі

  • Фотоапарат з плівкою. Не варто викидати і його — плівки досі продаються, їх проявляють, навіть через Інтернет. І, погодьтеся, знімки на такий агрегат неминуче занурюють в теплу й приємну атмосферу.

 

  • Стародавні телевізори пригодяться в житті й послужать тумбочками, полицями, книжними шафками.

Старі речі

Старий телевізор без кінескопу став прибіжищем для собаки

  • Непарні фужери. Пригадайте: у вас точно після кожного святкування розбивалися фужери, і доля їх одна — до прийому склотари. Та не спішіть, а перетворіть залишки розбитого посуду на горщики для вазонів чи посудини для інших дрібниць — ґудзиків чи ниток.

Читайте також: 15 отруйних вазонів, які ростуть чи не в кожному домі

  • Косметичні приналежності класно допоможуть по завершенні терміну своєї експлуатації. Приробіть магніт до старої палетки тіней і складіть туди нові косметичні причандали — тепер всі потрібні речі завжди під рукою

 

  • Цяцьки для домашніх вихованців. Тваринки їх дуже люблять, але таке задоволення — недешеве. Та і за іграшками неможливо впильнувати, бо чотирилапі постійно їх гублять. Як варіант можна зшити докупи кілька забавок — вашому песикові такий “монстр” буде дуже до смаку.

 

  • Шторка для душу. Якщо хочете її замінити, не спішіть викидати. Попри усі мінуси, виріб не втратив своєї першочергової функції — не пропускати воду. Переробіть його на килимок для собаки чи кішки, беріть з собою на пікнік, щоб заховатися від випадкового дощу.

Старі речі

  • Простирадло. Великі простирадла на ґумці в жодному разі не варто викидати. Відвезіть їх бабусі в село або на дачу і вкривайте рослини від заморозків. Таким великим шматком тканини вдасться уберегти цілу грядку.

 

  • Махрові рушнички. Незамінна річ у господарстві: старі вироби ще довго прослужать ганчірками для поверхонь та посуду, полірування столових приборів чи для випічки.

 

  • Килим. Прогляньте ціни на сучасні килими, гарно почистьте свій та залиште в домі ще на кілька років. Якщо ж він вам вже дуже сильно остогид, не спішіть нести його на сміття, а розріжте на квадратні накривки для стільців.

 

  • Зубна щітка, яку стоматологи радять змінювати кожних 3-4 місяці, не встигне за цей час зіпсуватися, тож прекрасно підійде для чищення плитки та важкодоступних місць у ванній, клавіатури, підошов взуття тощо.

Старі речі

Залишки їжі

За статистичними даними світових організацій, 30-80% відходів у сміттєвому відрі нашої країни припадає на їжу. У Великобританії ж цей показник доходить лиш до 19%. Вражає? Навчимося правильного поводження з харчовими продуктами.

 

  • Шкірка від банану. Універсальна річ за своєю суттю, яку дійсно гріх викидати: вона і м’ясо пом’якшує, і передує утворенню зморщок, бореться з бородавками, та ще і зуби відбілює. В експлуатації ще простіша: просто прикладаємо до бажаного місця — і все.

  • Камінчики від ягід. Від вишень, на подив багатьох, камінці багаті таким рідкісним вітаміном В17. Розколовши і роздувавши ядро вишні, втома миттю відступить. А ще і нові деревця з них легко викохати.

 

  • Шкірка від цитрусів. Дуже корисна не тільки для споживання (засушіть шкірку апельсина чи лимона), але й для домогосподарок допомога. Протріть цедрою посуд, щоб забрати з нього мильні розводи або, присипавши содою, до блиску відмийте ванну.

 

Зацукровані дольки з цедри апельсина — мамин рецепт в нашому домі дуже популярний.

 

  • Хвостики від ягід. Засушіть і додавайте до чайної заварки — так гарантовано вдома щодня матимете під рукою протизапальний засіб. Корінці рослин продуктів, які приносите додому, не викидайте: поклавши до води, нова зелень не забариться забуяти.

Мама навчила не викидати низ цибулини, відрізавши зелені пагінці. Залиште її на 2-3 дні у воді, і свіжа цибулька запахне на підвіконні.

  • Кавова гуща. Окремого представлення не потребує. Випили кави — гущу з дна не викидайте. Висипте в окрему посудину і збережіть: для скрабування шкіри тіла, і не тільки. Кава прекрасно нейтралізує запахи, відлякує комах і жуків від рослин.

Старі речі

  • Картопляні шкірки. Теж дуже корисна частина коренеплоду, яку ми так спішимо винести на сміття. У шкірі картоплі вчені знайшли залізо, кальцій, мідь, фолати та магній. Вона тамує болі при артриті та корисна для підживи рослин.

Будівельне сміття

Вже визначення “сміття” змушує однозначно визначити долю цих предметів. Натомість речі після ремонту не лиш корисні, а й економні. Дуже економні.

 

  • Ящики. Від вина, будівельних матеріалів та іншого переродяться в чудову книжкову шафу чи етажерку.

Старі речі

Задарма взяв кілька ящиків з-під вина зі свого магазину. Прекрасна етажерка для улюблених книг.

 

  • Тирса. Хто там за природність у всьому — тирсу в жодному разі не можна викидати. Вона прикрасить і доповнить такі модні сьогодні розпаковки блогерів, прислужиться у боротьбі з жирними плямами, а якщо застелите нею дно горщика з домашніми рослинами, волога буде помірно випаровуватися з ґрунту.

 

  • Мішки. Мішки з-під будівельних матеріалів, ґрунту, тирси можна повторно використати замість пакетів для сміття: вони досить міцні. Як і з-під інших продуктів чи матеріалів.

 

Старі меблі

Що ми найперше несемо на смітник після ремонту? В яблучко — старі, поношені меблі, котрі вже так не пасують до нового інтер’єру. Все ж варто подумати про їх реанімацію.

 

  • Горщики для вазонів, а особливо глиняні. Розбилися — не страшно: додайте крихту фантазії, землі, сукулентів і моху — ідеальна композиція готова. І дизайнеру за послуги не доведеться переплачувати.

Старі речі

  • Лампи. Якщо абажур пошкоджений, а сам стояк і підставка не розбиті, — навіть не збирайтеся нести її на сміття. За вмілих рук і бажання навіть старі іграшки доповнять новий шедевр.

Старі речі

  • Дитячі меблі, які вже відслужили своє. Насправді, кожен елемент меблів — це насамперед дерево чи інший матеріал, а ці старі речі, погодьтеся, викидати справді шкода. Батьки, чиї дітки вже виросли з пелюшок, не спішіть продавати столики для пеленання чи дитячі ліжечка. Перші стануть етажерками для ванної чи кухні, а другі — маленькими диванчиками.

Ліжечко гордо витримало двох дітей, вірою і правдою служило 5 років. Шкода було з ним розлучатися — переробили на невеличкий диванчик.

  • Бабусині комоди. Старомодні та давні, сьогодні вони починають заново жити. Не викидайте їх, а вдало переробіть чи просто прикрасьте. Порівнювати їх із сучасними елементами фурнітури — гріх: сучасні вироби значно поступаються і за матеріалами, і за терміном придатності.

 

  • Табуретки та стільці без ніжок. Інтернет має безліч варіантів трансформації таких меблів: полички, вішалки, тумбочки обабіч ліжок — годі їх перелічити. Обирайте собі до смаку.

Старий одяг

Справді — одяг ми викидаємо найчастіше: то плямка маленька, то дірочка, а то і вже не модне. І вердикт — на сміття. Та не поспішайте, а візьміть до уваги наші поради.

  • Шкарпетки. Здається, їм важко впоратися зі своєю першочерговою функцією — гріти ніжки, бо одна з них завжди губиться. Натомість вони стануть чудовим органайзером для дрібних предметів; захист для ніжок столів, щоб не дряпати паркет; їх можна одягнути на перед взуття задля кращого його зберігання. Та і нейтралізатор від молі чудесний — лиш покладіть всередину шматок мила і цедру цитрусових.

Старі речі

  • Старі сукні. Згодяться для виготовлення рушничків, чохлів тощо, корисних у господарстві. Або можна взагалі оживити вже, здавалося б, мертву річ.

 

  • Джинси. Якщо вмієте шити чи маєте до кого звернутися з цим проханням, штанки джинсів можна перешити на органайзери і навіть стильну сумку чи рюкзак.

  • Футболки. Прекрасно пригодяться на кухні замість рушничків чи ганчірок, а якщо виріб зроблений з бавовни, яка прекрасно поглинає вологу — ціни йому немає. До того ж, ваші старі речі можна перешити на дитячі чи на речі для вихованців. Впевнені, розчарованими не залишиться ніхто.

Старі речі

Чи реанімуєте ви старі речі і як? Поділіться своїми лайфхаками.

Всі фото з відкритих джерел

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
20+ речей, які ми зазвичай викидаємо, а не варто