20+ молодих батьків поділилися порадами, які допомогли їм в перші місяці життя з малюком

Коли в родині з’явиться малюк, ваше життя ніколи не буде таким, як колись. Вас буде чекати безліч сюрпризів і відкриттів. І дуже класно, якщо обоє з батьків проходять цей етап разом, ділять обов’язки та допомагають одне одному. Зараз татусі з перших днів включаються в життя дитини та нічим не поступаються мамам. Звичайно, деколи у них є свій погляд на розв’язання проблем і методи виховання. Нещодавно молоді батьки з сайту Reddit поділилися хитрощами, які допомагали їм впоратися з новою роллю.

Ми в Тутка прочитали безліч корисних порад від татусів і зрозуміли, що деякі рекомендації достойні як мінімум медалей і почесних грамот.

  • Неважливо, наскільки ви втомилися, — пам’ятайте, що у немовлят немає можливості сказати, що вони відчувають та чого хочуть. Просто їм потрібен час. Бонус: перші 3-6 місяців вас може врятувати одна проста річ — якісні навушники з шумоізоляцією. Зрозуміло, що не можна увесь час ігнорувати плач дитини, але якщо вам потрібно прогулятися, щоб вона заспокоїлася, вони дуже допоможуть.
  • «Ні одна дитина ще не померла від плачу» — я переконався в цьому на особистому досвіді. Якщо ви занадто виснажені, можна відійти на кілька хвилин, щоб зібратися з силами та заспокоїтися. Насправді це не просто нормально, це саме те, що вам треба зробити.
  • А ще «жодна дитина ніколи не падала з підлоги». Ми з дружиною керувалися цим правилом з обома нашими хлопчиками, якщо нам потрібна була невелика перерва. Залиште дитину на підлозі, зробіть те, що вам потрібно (вдихніть більше повітря, підіть в туалет, випийте води, приготуйте пляшечку дитині), і поверніться. Принаймні, перші кілька місяців це працює та діти нікуди не втікають.

малюк

  • Перед придбанням одягу переконайтеся, що він дійсно м’який на дотик і у нього немає грубих швів. І не божеволійте на чистоті: так, речі повинні бути чистими, але не варто дезінфікувати все підряд. Ви ж не хочете, щоб ваша дитина знаходилася в повністю стерильному середовищі.
  • Коли ваш малюк підросте, ви помітите, що він почне переживати через різні дрібниці. Однак постарайтеся зрозуміти, що це дрібниці тільки для вас, а для нього ці речі й справді будуть найгіршим, що з ним ставалося досі. І моя друга порада — намагайтеся заспокоїтися, перш ніж почнете виховувати дитину. Навіть якщо вона дійсно зробила щось дуже погане. Ви є їх прикладом для наслідування, і діти будуть віддзеркалювати вашу реакцію, коли ви злитеся.
  • 90% іграшок і аксесуарів, які ви купите, залишаться невикористаними. Це кліше, але ваша дитина найчастіше буде гратися з коробкою. Я дуже рекомендую книги: вони підійдуть і для навчання, і для спілкування.

Читайте також: Я став батьком і хочу поділитися 10 фактами, про які зазвичай не говорять

малюк

  • Коли справа дійде до дитячого візочка, вибирайте практичну річ, а не оригінальну й гарну. Переконайтеся, що її легко складати, щоб вона ставала максимально плоскою. Також важливо, щоб її можна було почистити, тобто зняти тканину з рами й випрати.
  • Купуйте найдешевші комбінезони: навіщо витрачати багато грошей на одяг, якщо малюк з нього швидко виросте. Замість цього витратьте більше грошей на гарне автомобільне крісло, яке буде безпечним, практичним і надійним.
    Перші фекалії немовляти найнеприємніші: вони не пахнуть, але при цьому липкі й темні, як смола. Вони зіпсують будь-який одяг, тому не піддавайтеся бажанню одягнути на малюка симпатичний одяг, а краще заздалегідь приготуйте упакування дитячих вологих серветок для гігієни дитини та рулон паперових рушників для очищення всього іншого.
  • Немовлята обожнюють, коли ви обережно прив’язуєте до їх ніжки гелеву кульку. Вони будуть її штовхати, хапати та прекрасно проводити час. І ця розвага коштує копійки.

  • Що б не сталося, не трусіть дитину.
  • Якщо ви виснажені та починаєте енергійно гойдати дитину, зупиніться. Покладіть її в ліжечко або в будь-яке безпечне місце. Вийдіть з кімнати, зачиніть двері та прийміть душ. Це працює з кількох причин. По-перше, гаряча вода вас заспокоїть. По-друге, звук води заглушить крики, — і це добре: малюк в безпеці, нічого страшного, якщо він поплаче кілька хвилин, поки ви перезавантажуєте свій мозок. Ви не допоможете йому, допоки будете знаходитися в стресі: вам треба заспокоїтися, перш ніж ви зможете зробити щось корисне.
  • Я неодноразово хвилювався через те, що у моєї першої доньки були кольки протягом перших 2 місяців її життя і через це я не висипався ночами. Її приходилося колисати або носити на руках, щоб вона заснула, і це було втомливо робити ніч за ніччю. В певний момент, не маючи іншого виходу, я просто заспівав їй про те, як я втомився і хочу, щоб вона заснула. І виявилося, що її заспокоїв мій спів, а мені стало легше, тому що я дав вихід своїм почуттям. Тож спробуйте знайти якийсь нестандартний спосіб впоратися з ситуацією — проявляйте винахідливість. Це спрацювало для мене і дуже допомогло зміцнити зв’язок з донькою.
  • Ніколи не варто казати: «Я ніколи не буду робити це зі своєю дитиною», якщо у вас немає плану того, що ви будете робити замість цього.

малюк

  • Коли з дитиною все добре та в сім’ї все спокійно, просто понюхайте її волосся. Запах дитячого волосся — це еліксир богів, що знімає напругу.
  • При зміні підгузок: якщо у вас дівчинка — протріть її спереду назад. Якщо хлопчик — завжди враховуйте, що у нього повний сечовий міхур і він може спустошити його в будь-який момент і на максимально далеку відстань.
    А ще діліться своїми історіями, спілкуйтеся з іншими батьками та не бійтеся вступати в різні групи й спільноти. Це допоможе вам зрозуміти, що ви не самотні.
  • Хлопцям варто витерти нижню частину живота холодною серветкою, перш ніж зняти підгузок. У більшості випадків це допоможе дитині попісяти. Ну, напевне допоможе.

малюк

  • Кілька слів про грудне вигодовування. Так, звичайно, ви не можете годувати малюка. Але ви все одно можете допомогти. Під час годування посеред ночі, запланованого чи ні, я вставав, брав нашу дочку, перевіряв підгузок і приносив її мамі. Поки дружина годувала немовля, я спав. Коли вони закінчували, я ніс дитину назад в ліжечко, перевіряв підгузок і знову лягав спати. Так, це небагато, але дружина оцінила.
    І ще: тати не можуть мати особливого зв’язку з дитиною через годування, але я пішов іншим шляхом і налагодив цей зв’язок через зміну підгузок. Необов’язково робити це швидко — грайтеся з малюком в процесі, смійтеся разом з ним, коли він хіхікає. Одним словом, мама робить краще животику, а тато — сідничкам. Звичайно, я не кажу, що вам потрібно увесь час змінювати підгузки, просто візьміть максимум користі з цього процесу.
  • Коли моя дружина годувала грудьми, вона відчувала сильну спрагу, щойно наша дитина прикладалася до грудей. Тому коли ваша кохана почне годувати малюка, приготуйте склянку води.
  • Зосередьтеся на доброму самопочуттю вашої дружини. Подбайте про ті речі, за які раніше відповідала вона. Запитайте її, що їй потрібно або чого вона хоче. Пам’ятайте про післяпологову депресію. Переконайтеся, що вона висипається. Кажіть їй, що вона — великий молодець.

малюк

  • Читайте своїй дитині. Щоночі, незважаючи ні на що. Одна і та ж книга знову і знову? Прекрасно. Інструкція з експлуатації посудомийної машини? Чудесно. Візьміть це собі за звичку. Потім заспівайте кілька пісень. Дитина завжди буде пам’ятати цей час.
  • Вмикайте червоне світло під час нічного годування. Воно не порушує циклів сну на відміну від білого або синього. Розмовляйте з малюком постійно або якомога частіше. Читайте дитині, навіть якщо спочатку це видасться вам дурістю.
  • Діти вперше починають розпізнавати мову приблизно у віці 6 тижнів. Тобто ваш малюк розуміє набагато більше, ніж може сказати. Розмовляйте з ним, як із дорослим. Пояснюйте, що з ним відбувається, особливо якщо це щось, що завдає йому болю. Наприклад, це стосується щеплень. Поясніть синові чи доньці: «Так, зараз тобі буде боляче, але це необхідно, щоб ти не захворів і тобі не було погано». І ніколи не брешіть своїй дитині.

малюк

  • Один з моїх синів, у якого була неймовірна кількість LEGO, тепер працює архітектором і займається проєктуванням і конструюванням. Тож я не можу придумати кращої інвестиції в дитяче дозвілля, хоча вважаю, що дитяча піч та кухонний гарнітур теж були досить гарними іграшками для іншого мого сина з його божевільними кулінарними уміннями.
  • На початках намагайтеся повністю уникати контакту дитини з будь-якими екранами. Дітей заворожують такі прості речі, як червоний м’ячик з незвичайною текстурою, але після ґаджетів все інше їм буде здаватися нудним. До речі, у дитини неодмінно буде улюблена іграшка та часом вона може виявитися досить несподіваною. Наприклад, моя дитина годинами розглядала блискучий хромований логотип на холодильнику.
  • Робіть знімки та створюйте спогади. Через 5 років ви озирнетеся й скажете: «Вау, таке відчуття, ніби ми лише вчора повернулися з пологового будинку додому».

Яка порада здалася вам найбільш цінною? А які поради ви б дали молодим татусям?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
20+ молодих батьків поділилися порадами, які допомогли їм в перші місяці життя з малюком